Резултати од барањето

 1. SV-Strange

  Печатници кои изработуваат хартиени омоти?

  Прашањето е едноставно, дали знаете кои принтарници изработуваат омоти од хартија (картон) со димензии ~ 12cm x 12cm?
 2. SV-Strange

  Mortal Kombat Legacy

  Првата од десетте епизоди предвидени за реализација на новиот веб-серијал Mortal Kombat Legacy излезе официјално на сајтот на Machinima.
 3. SV-Strange

  Tha Titanium

  Tha Titanium е прилепска рап екипа составена од Петар Кузмановски ака El Borracho (MC) и Христијан Ристески ака RickBeatz ( Продуцент ). Оваа екипа е составена во 2007 година. Досега имаат издадено еден труд а тоа е албумот "Вандализам" на 1 Ноември 2008 г. Имаат повеќе настапи во и надвор од...
 4. SV-Strange

  Work and Travel - EUROPE

  Има тема за Work and Travel - USA, па да отворам и за Европа. Постои ли воопшто агенција кај нас во Македонија која нуди работа за студенти во границите на Европа? Причините се очигледни, едно што поблиску е, друго е што трошоците не се толку големи, посебно авионската карта.
 5. SV-Strange

  Бендов ќе го помнам со песната...

  На времето многу одамна, (гуглав и видов 2000та било) кога почнаа германското MTV да го емитуваат на кабловска кај нас многу често ја вртеа Minority од Green Day и така почнав да ги слушам, имаа(т) и подобри песни, но знам нив ќе ги помнам по Minority. Мислам дека сфаќате што е поентата на...
 6. SV-Strange

  Avatar - The Last Airbender

  --- TV Series: За тие што не знаат, во оваа серија се работи за авантурите на протагонистот Анг и неговите пријатели, патувајќи низ светот, барајќи учители кои ќе можат да го подучат на Анг да ги усоврши и преостанатите вештини со кои ќе ги контролира водата, земјата и оганот со цел да може...
 7. SV-Strange

  Marvel vs. Capcom 3: Fate of two worlds (2011)

  После цела деценија чекање, најголемите имиња на Marvel Универзумот конечно ќе се спротистават со силите на најпознатите и најсилните карактери на Capcom по трет пат. Оваа игра Marvel vs. Capcom 3: Fate of two worlds е шестата (3D) игра по ред од овој калибар работена со поддршка на MT...
 8. SV-Strange

  Да и помогнеме на Павлина Илиева

  Павлина Илиева од Велес родена на 22.09.1981 г. боледува od Tu baseos cranii. Paresis CNIII – VI dex. Поради неможност операцијата да се изврши во здравствените установи во Република Македонија, оперативниот третман треба да се изврши во ACIBADEM KOZYATAGI HASTANESI Истанбул – Турција...
 9. SV-Strange

  Среќен роденден рок_лејди, пардон, Црвено! :) (2010 version)

  Среќен сум за тоа што те имам во мојот живот. Ти посакувам сета среќа што постои да ја искусиш во животот. Другото оставам ти да си го посакаш сама себеси. :back:
 10. SV-Strange

  Masters of Science Fiction

  Masters of Science Fiction - Американска телевизиска антологија, серија која содржи шест епизоди, секоја со посебна приказна и различни актери и карактери. Приказните во секоја епизода посебно се позајмени од делата на добро познатите имиња на големите новелисти и писатели на научната...
 11. SV-Strange

  Почина Guru (Gang Starr)

  Раперот Guru (Keith Elam) кој заедно со еден од најдобрите рап продуценти на сите времиња Dj Premier членуваше во легендарното дуо Gang Starr после срцевиот напад на 2ри Март 2010 и краткото боледување нажалост почина вчера на 19ти Април, на 43 годишна возраст. Според неговиот најдобар другар и...
 12. SV-Strange

  Shine

  Синоќа, баш мислејќи се што да правам, еден другар ме покани да одиме на свирка на Shine, сум чул за бендов, ама некако ич не ме фаќало мерак да одам. Настапуваа во Gala Live (Глобал, Струмица) и сум стварно импресиониран од настапот. Муабетот ми е, дека се виртуози, и двајцата, иако не сум...
 13. SV-Strange

  Среќен роденден AtoM-AnT!

  Гиго, нека ти е среќен роденденот, со убаво да го минуваш секој ден, само убави работи нека те следат. :helou:
 14. SV-Strange

  Цагер, (поклопување на стрелките)

  Темава ќе биде за сите цагери - поклопувања на стрелките, дали мислите дека има нешто зад тоа и толкување на истото. Мистиката и силата на цагерот, глувото доба, полноќ и слично како она што најмногу се кажува за цагерите. Подолу постов е почнат за 11:11 но темава постои и за другите поклопувања...
 15. SV-Strange

  350TERIC

  Благој Цилаков ака 350TERIC (Есотерик) е велешанец, композитор, клавијатурист (пиано, синтисајзер) и гитарист (електрична и бас гитара), музичар кој комбинира прогресив рок, електро, метал... уствари сака да експериментира, впрочем и често го прави тоа. Да не должам многу, некогаш...
 16. SV-Strange

  Среќен роденден Точкест!

  43 23! Тс тс! Среќен роденден брачко, само убавини нека те следат, да си земеш нешто повеќе од онаа играчката за што Гејмовер те ремети, да станете трио со него и Славе, па да настапуваме заедно :) Жив и здрав да си, да не должам многу. Со среќа понатаму!
 17. SV-Strange

  Продавници за спортска опрема

  Дали купувате ствари од вакви продавници? Нели знаеме, тамо е само квалитет и марка, и можеби малку поголеми цени од овие на пазар. Најмногу ме интересира за скејт шоповите, колку ги има низ Македонија, дали знаете некои сајтови, ме интересира баш да разгледам што имаат низ каталозите.
 18. SV-Strange

  Среќен роденден Маркус!

  Нека ти е среќен роденденот пријателе, само убаво нека те следи и од среќа да не куртулиш. :helou:
 19. SV-Strange

  Прашалник за дарување на крв

  Повелете:
 20. SV-Strange

  ХипХоп Револуција - Концерт на Слаткаристика (Штип - 25.09.09, Струмица - 26.09.09)

  Телекабел ви најавува ХипХоп Револуција - Концерт на Слаткаристика, гости на концертот ќе бидат Тони Зен и момците од Токсикологија. Станува збор за 2 концерта кои ќе се оджат на 25.09.2009 во Дом на култура - Штип и 26.09.2009 во Дом на култура - Струмица. *БРОЈОТ НА ВЛЕЗНИЦИ Е ОГРАНИЧЕН НА...
На врв Bottom