Резултати од барањето

 1. C

  Плаќање за онлајн весници, да или не?

  По стапките на Руперт Мурдок од Њус Лимитед, некои Македонски весници ќе почнат да наплаќаат за да се читаат онлајн. Дали би платиле за тоа? Дали тие повеќе ќе изгубат него што добијат? Квалитетно новинарство? Би посетувале други сајтови за да се информирате (кајгана :love::), идивиди, сител...
 2. C

  Македонија, напишано на вебсајтот на Германската Телевизија НДР

  Штотоку видов дека Германците не напишале како Mazedonien na nivniot oficijalen evroviziski vebsajt. Videte i sami. http://eurovision.ndr.de/laender/mazedonien127.html Länderporträt: Mazedonien Ja sakam Germanija :)
 3. C

  Македонија на Јутјуб

  До сите вас, да издејствуваме Јутјуб да го користи името Македонија во врска со нашата држава. Преку глава ми е од тоа глупо ФИР, па мораме да се здружиме и да ги репортираме сите видеа кои содржат лошо и навредувачко за Македонија и Македонците. Скоро сите видеа за Македонските претставници...
 4. C

  „Грците не потекнуваат од Грци“

  Сегашните Грци не се ништо друго освен мешавина од племиња, кои периодично преминувале во земјата како агресори или како бегалци и емигранти, пишува денеска во својот напис германскиот весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг“ - Грците не потекнуваат од Грци, смета германскиот новинар Андреас...
 5. C

  Скопски Фестивал

  Daj luge kazete da diskutirame nesto poveke za Skopskiot Festival,zatoa sto ima tolku mnogu raboti sto neznam za nego,no sepak edno e sto znam deka e najstariot festival na zabavni melodii.Datira od 1968 godina,po moznost daj kazete koj se imal ucestvuvano i pobedeno.
 6. C

  USB mesta

  Ve molam pomognete...Kupiv nov kompjuter kaj so ke mozam da priklucam 4 usb 1no za internetot,2to za tastaturata,3to za mousot i 4toto za monitorot.Nemam mesto kaj da ja priklucam kamerata so e za msn messenger... Moeto prasanje e dali ima nekoj usb jack kaj sto ke mozam da priklucam poveke usb...
 7. C

  Швајцарија

  Ocajno sakam da pojdam vo Svajcarija da rabotam.Pa ve molam kazete mi nesto poveke za tamu i sansite za da se prezivee zato so nemozam da podnesam Avstralija poke.
 8. C

  Христијан Спировски

  Македонски пијанист на натпревар во Сиднеј 02/02, 13:41 Македонскиот пијанист Христијан Спировски од Битола ќе настапи во рамки на меѓународниот Сиднејски натпревар по пијано кој што ќе се одржи кон крајот на оваа година. Христијан ќе биде првиот Македонец кој досега има учествувано на...
На врв Bottom