Резултати од барањето

 1. Macedon1um

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  https://fokus.mk/taravari-go-vozvraka-udarot-na-murto-amnestija-ne-mu-prechi-begstvoto-na-gruevski-se-zapnal-so-gostivar/ Мурто :lolzz: 1571696540
 2. Macedon1um

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Да можно е, оти Франција е рандом вукојебина па ќе менуваат одлука за само еден месец разлика
 3. Macedon1um

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Нема да дојдат од странство да ни направат нова (партија) опција, тие Жив ѕид што ги спомнуваш на првите избори имаа само 15.000 гласови и 0 пратеници
 4. Macedon1um

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Во превод со ова 100 дена пред избори си признаваш дека мора двојна контрола на институциите, зошто во спротивно ќе се злоупотребуваат државните институции во корист на владеачката партија. И после ова признавање одиш да го убедуваш Макрон дека земјата е спремна за Европска унија Подобро глас...
 5. Macedon1um

  Србија и Косово ќе разменат територии ?

  На Србија барем и дадоа да ги отвори преговорите дури и со огромно нерешено прашање како Косово, кај нас „се“ исполнивме и пак ниту датум не добивме Ништо чудно ако они влезат а ние уште ни почнато немаме со преговорите, немаат калимеровци они тоа им е плус..
 6. Macedon1um

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Не е баш глупост, поради таа Пржинска влада се спречи злоупотребата на државните инстистуции во изборни цели од страна на владеачките партии И те како значи, многу од “неутралните“ гласачи му поверуваа на лагата дека само името да го решиме и ќе се отворат вратите на Европската унија.
 7. Macedon1um

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Заев сака да ги изигра и да нема минимум 100 дена пржинска влада пред избори, по дебаклов му одговара што пократка изборна кампања.
 8. Macedon1um

  Конфликтот во Сирија

  Курдите ги има преку 30 милиона и заслужуваат своја држава, некако во Курдите ја гледам историската борба на Македонците за своја држава. Слично како нас (оти ние сепак сме се избориле за каква таква независност) ја имаат таа несреќа да имаат многу помоќни држави кои ќе сторат се тоа никогаш да...
 9. Macedon1um

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Лекот не е во не изглегувањето на избори, дали биле милион и 300к гласачи или само 800к не прави разлика на вмро/дпмне/дуи кога пак ќе си добијат сличен % од гласовите. Решението е само отворени листи, помалку изборни единици и по некое чудо (трета) партија инаку маф е работава..
 10. Macedon1um

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Да се потсетиме https://vlada.mk/node/15203 Во 15 градови, со 40 музичари, со автентичен домашен звук, граѓаните ширум Македонија го прославија историскиот успех на земјава, добивањето покана за членство во НАТО и датумот за преговори со ЕУ. И јас би се плашел ако ударна тупаница во партијата...
 11. Macedon1um

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Мал шенген дојде како идеа откако Вучиќ и Макрон имаа неколку пати средба последниве година дена, и баш вчера Вучиќ ја коментираше одлуката за МК каде што во меѓу другото кажа дека повторно ќе имал средба со Макрон за брзо време. Така да дело на Франција е ова, веројатно да не замараме за ЕУ а...
 12. Macedon1um

  Фан клуб - РК Вардар

  Миленко каков таков одамна пишуваше за овој Ратко како го крадел Самсоненко и Вардар, еве сега и од самиот Самсоненко дојде потврда
 13. Macedon1um

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Што е следно поделба на Македонија ? Запад ќе се припои со Албанија а ние од Средно-Источна Северна Република Македонија без Албанци ќе влеземе во ЕУ НАТО е само формалност, Исланд и Шпанија се чекаат каде што вториве поради избори ќе почекаме уште неколку месеци
 14. Macedon1um

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Јбг лани добивме датум за преговори нели се славеше, не може секоја година да добиваме датум.
 15. Macedon1um

  Добитници на лотарија за САД

  https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/photos/photo-examples.html Your photo or digital image is a vital part of your visa application. Review the examples below to learn how your photo or digital image should look. We recommend you use a professional...
 16. Macedon1um

  Зошто сте сами?

  Немам јас проблем да има и 80% жени во собрание ако се изборат за тоа по коректен начин (образование, кариера итн). Ама глупост е да бараш вештачки да се зголеми оваа бројка, поготово кога најголем поборник за тоа е жена пратеник во собрание која стигна на таа позиција оти беше блиска со моќен...
 17. Macedon1um

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Епа Рама не менуваше име, не потпишуваше секакви договори, не го лажеше народот дека само уште името било проблем и ќе се отвореле портите од ЕУ - затоа му гори сега газот на нашиот Црпко, знае дека на наредни избори ни 10% од непартиските гласачи нема да му ја дадат довербата повторно
 18. Macedon1um

  Конфликтот во Сирија

  За една болва, јорган не се пали рекле старите. Путин ако за нешто го почитувам е баш тоа, не прави брзи непромислени потези што е одлика на прав лидер ;) И не беше само урнат Руски авион, и амбасадорот беше убиен од полицаец..
 19. Macedon1um

  Зошто сте сами?

  Во најразвиените држави за жал феминизмот премина преку својата првична цел и почна да се злоупотребува. Ете дури и кај нас се почесто се форсира некаква правична застапеност дури и во политика, значи не е битно квалитет не е битно ништо друго важно да имало 50% жени во собрание по секоја цена
 20. Macedon1um

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Само спореди ги изјавите на Рама и нашиов кловн, еј лидерот на една Албанија делува многу понапред од овој нашиов плачко што се однесува како разгалено мало дете. Да имаа барем муда со Димитров да излезат со став дека ќе поднесат оставка ако не добиеме почеток на преговори, ќе имаше каков-таков...
На врв Bottom