Резултати од барањето

 1. Pepibe

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  CANDY бе злато срце кајси бе како си како иде,,банот ти го тргнаа,,,кај си сега,ТАЈЛАНД или на АРБАЈТ у швицарска негде,,поздрав до тебе,,пиши ми нешш
 2. Pepibe

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  от први мислам дека може да се живее и работи а за возачката би ти препорачал интернационална некошта многу важи мислам 3 години!?
 3. Pepibe

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  зошто неизвадиш мегународна мислам дека е подобро некаде е околу 2000ден со заменета мислам дека прават проблем ДЕБЕЛИ КАЗНИ...
 4. Pepibe

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  ЕВЕ ЕДНА ИНФОРМАЦИЈА И ОТ МЕНЕ,незнам за други но мене кога ми го предаваја државјанството во Бугарија ми рекоја дека ке ми го бараат за вработување во Швајцарија и Германија го прашав зошто би барале државјанство за вработување,добив одговор заради многу ФАЛСИФИКАТИ така ми кажаја,значи...
 5. Pepibe

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  батец тоа се проверува овде ТАКА?! или грешам...
 6. Pepibe

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  ПОЗДРАВ луге како сте,со лесно нека ви е,,едно прашање ако сака неко да ми ја објасни процедурата за БГ возачка и колку чини посреднициве премногу ми бараат,благодарам,поздрав и се најубаво
 7. Pepibe

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  луге дали има некој кој оди тука преку ванета от охрид оди ли некој следната недела за Софија преку него.НЕМАМ никакви барања само прашувам чисто информативно...
 8. Pepibe

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  дечки поздрав до вас како сте сеуште ли се мачите ГОСПОД нека е со вас (ТРПЕНИЕ) да си прашам дали некој от тука оди оваа недела или другата во Софија кај канцелариите от ВАНЕ,нека ме контактира било во ПП или тука,благодарам поздрав
 9. Pepibe

  Печење при мокрење

  дечки дали некој ке каже нешто во врска со ова прашање пошто и јас го имам тој проблем...
 10. Pepibe

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  ИЗВИНИ батец ама кога ке ми текне колку малтретрирам и се изнамалтретирав за овој проклет половен плин си велам подобро ЦЕЛА кола во канта и онака само што го добив бугарскиот па сега за финансии е се полесно,,поздрав до тебе и фалати
 11. Pepibe

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  може давај,,ги прашав Битола,Охрид,Струга уште вас да ве прашам па да вида после што чаре да правам!!
 12. Pepibe

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  вие во кичево за колку дерете батец,за половен!?
 13. Pepibe

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  абе батец сите сервисери истото го велат мајката да им го ебам ко да се договорени дојди да видам што имаш,да редам НОВ плин на кола која е стара преку 20 год некако ми е неизводливо ама и да расипам со половен па да ми речи 250 евра па за 100евра да расипам кој во Битола за 350евр со атест ми...
 14. Pepibe

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  извинете дечки можеби сум досаден но ме интересира дали некој занае КОЈА и КАКВА е постапката за инсталирање на половен плин на Хјундаи сакам да е се легално со А тест,доколку некој знае молам да ми објасни,извинете и благодарам
 15. Pepibe

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  дечки поздрав до вас ако може прашање за некој кој редел половен плин,е сега прашањето ми е дали е поефтино или поскапо ако разликата е 50е не би се двоумел за толку во однос на нов благодарам на било каков одговор. несакам да им правам реклама но ПРОБАЈ ГИ ЛУКОИЛ за некое чудо колката моја...
 16. Pepibe

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  БРАТЧЕ зјапам цело време дома во УКАЗОВ и неможам сеуште да си ПОВЕРУВАМ иако ме одраа и преживеав и плус стравови таму пошто на сликовање падна системот но ГОСПОД го опорави задни две 2 секунди сепак пресреќен сум :) https://www.youtube.com/watch?v=efdrkTsLduw
 17. Pepibe

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  дечки да прашам уште нешто пошто нестигнав да ги прашам посреднициве,,УКАЗОВ (ДРЖАВЈАНСТВОВО) зошто е црно бело ми гледа ко испринтана копија фалшива во споредба со нашево нашево е многу красиво во боја со триста светулки и ѕинѕулки..
 18. Pepibe

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  фала сакав да одам брза постапка 300е но посредникот ме советуваше за 250е месец ке го имаш нефрлај многу пари,но како и да е фала и поздрав до сите и среќно
 19. Pepibe

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  ми рече ке ми го донеси на 14/15ти пустото не ми се дочекува СЕУШТЕ МИ Е ТЕШКО ДА ПОВЕРУВАМ решив животно прашање за мене ова е еднакво на милијарда долари ЧУСТВОТО Е НЕОПИШЛИВО стравовите исчезнаа,,,,"овцата стана лав"поздрав до сите и среќно
 20. Pepibe

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  другарче да прашам нес,јас ја завршив и таа работа сликање и се другото е сега за пасошот ми рекоја дека ке го добијам за триесетина дена пошто неодев експресна постапка посредникот ме советуваше за таа опција триесет дневна е сега прашањето ми е дали ке го добијам за баш 30 дена или можное и...
На врв