Резултати од барањето

 1. Turrican

  Откуп на обоени метали,бронза и слично

  Поседувам одредена количина на предмети од бронза,бакар,цинк и други обоени метали па ме интересираат работи околу откупот на обоените метали,цени,фирми кај нас кои откупуваат обоени метали и слично
 2. Turrican

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Па сите политичари се исти и слични,тешки его-манијаци,манипулатори и себичњаци кои глумат добричини,таков е и Грујо,такви се и Заеб и Шеќеринска,скоро сите,едно добри 90% се такви.,кој одел по партиски штабови и не е затуцан партиски полтрон знае дека сум во право,секој политичат и нивните...
 3. Turrican

  Увоз на половни возила

  Е навистина претеруваат,ние да не имаме авто-индустрија па затоа имаме вакви високи давачки за увезена кола?!? Ние точаци не произведуваме а камоли коли,некој си нашол начин легално да го дере народов наш наивен македонски!
 4. Turrican

  Јеховини сведоци

  Сега го истрола,признај :pos:
 5. Turrican

  Хомосексуалност (општо)

  Всушност гнаси смрдливи се педерите и нивните политички подржувачи! Има ли погнасна слика од маж како се бакнува со друг маж?!? Па и онаа кога се венчаваат пред олтар во црква и после искачаат од црквата и рипаат наоколу како несаглам?!? Па и тие нивните педерски фацички со испружени...
 6. Turrican

  5 причини зашто да купите Караван кола! И најубави модели до 4000 евра

  Мој совет,земи си француски караван,поточно Рено Лагуна 2 после 2005(редизајнот),моторот да биде 1.9 DCi 120-ка или 130-ката,најпогодени се Простор,комфорни седишта со лумбална подршка,огромен багажник,солидни возни својства,само држи ги чисти сензорите и користи квалитетно уље и ќе немаш...
 7. Turrican

  Рандом мистерии

  Постојат теории дека некогаш на Земјата имало многу развиени цивилизации(дури поразвиени и од денешниве),ама нешто ги уништило...Затоа на големи длабочини случајно се наоѓаат такви мистериозни предмети,можеби после 300 милиони години(ако сеуште постои Планетава)некој ќе го најде закопан...
 8. Turrican

  ТЕЛЕКАБЕЛ СТАНУВА ЧЕТВРТ МОБИЛЕН ОПЕРАТОР!

  Во сите индустрии и бизниси е така,ама затоа сме тука ние потрошувачите да им помогнеме на помалите да успеат,затоа што поголем избор значи и подобра понуда и квалитет,здравата конкуренција секогаш е добредојдена ,во сите области,еве на пр.погледни политичкиот ДУОПОЛ што направи од...
 9. Turrican

  Нибиру, Сумериjци и Анунаки

  И добро,и да е така,тогаш кој ја создал таа цивилизација која е понапредна од нас?!?
 10. Turrican

  Кој и што најмногу ве нервира во животот ?

  Хаха,убаво си и напишал,посебно ако налета на тие дивите фудбалски фанови,има да биде воспитана прелепо,со клоци-терапија,:pos:Што ме нервира повеќе? Па на пример спинерите и извртувачите на вистината ме нервираат,таквите не можам физички да ги поднесам не пак на друг начин,еве конкретен пример...
 11. Turrican

  Кладилници, казина подалеку од населени места ?

  Какви едукации,какви расправи,какви бакрачи,тоа се прави на места кадешто имаш начитан свет,нели гледате кај нас по кладилници кој одат,проста маса се повеќето на кои идол им е Аца Лукас...Според мене најдобро би било да се дислоцираат сите кладилници надвор од градовите,да се третираат како...
 12. Turrican

  Изработување на цигари во домашни услови

  Извини вака,ама ти си една голема БУДАЛА штом пушиш толку многу цигари дневно,тоа те прави ем зависник(трошиш пари на глупост),ем ти одзема време,ем на крајот и ќе те поебе(брат ми сега е зависник и од Вентолин инхалерче-150 ден. секоја недела мин.по едно)...Па сега ти сметај колкав бенефит имаш...
 13. Turrican

  Проблеми со ЕВН

  Да,татко ти донекаде е во право затоа што акции во ебената ЕВН има и државава,заедно си делат од профитот со газдите од Австрија,ама знаејќи ги какви лопови се,немој да ги жалиш ниту секунда,ако ти се укаже шанса ти нив да ги крадиш не му ја мисли,погледни што се случи на македонскиот пазар...
 14. Turrican

  Freelancer илити хонорарец

  Каде да пуштел CV а те прашува тебе без да му ги знаеш вистинските квалификации(а се сомневам дека има некоја саглам пошто тука поставува вакви треси-зелени прашања
 15. Turrican

  Директор и вработена

  Дај не сери тука глупости,не се извинувам за изразот,секој возрасен маж има уградено сензор за добра и секси жена,искушение е да ја плеснеш секретарката ама и со тоа се живее,можеш чат-пат да ја плескаш и да си одиш дома и жената да ја суредуваш,впрочем моногамниот брак трпи и шетање на...
 16. Turrican

  Идеја за сопствен бизнис

  Поточно не сакаат да возат за македонски газди затоа што овие се шкрти кога се во прашање платите-поточно се базираат на принципот многу работи малку ќе те плаќам а притоа и фала ќе ми велиш,хехе Дај конкретен пример како со 50.000 евра се прават 80.000 многу лесно со 2 вртења за кратко...
 17. Turrican

  Lyoness

  Тој Витанов е тешко его-манијакално копиле,без трошка срам и чест ги мами младите зеленики,овде мислам на неискусни млади во своите рани 20-ти и тинејџерите,пошто на такви највеќе им ги презентира своите лаги со опашки за Лајнонес,бев на една таква презентација и сфатив дека е чиста измама,таму...
 18. Turrican

  Продажба на злато

  Имаш на Гугл и на Youtube еднакупа вакви видеа и упатства,најпаметно ќе ти биде да си најдеш и вагичка мала за мерење грамажи и дома да си го измериш и да провериш на повеќе места т.е. златари,чисто за да добиеш повеќе информации за цени,итн.
 19. Turrican

  Мексиканец во Македонија

  Од кај го ископал ова? Па на Гугл ќе истражуваш,ќе праќаш мејлови до соодветни институции итн. Ти што сакаш? Некој овде реферати да ти куца и ти на готово да си читкаш? Минаа тие времиња,а по муабетиве гледам дека ти со аклот си некаде меѓу тинејџерска еуфорија и рани 20-ти зеленика
На врв