Резултати од барањето

 1. edin4o

  Сушара за до 200 евра (нова)

  Здраво луѓенца :) Ми треба помош да се одлучам за некоја сушара до 200 евра. Нај тешко ми е да се одлучам кој бренд. Оние кои ми фатија око се следните: Индесит: http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10090_10094&product_id=68676 Мидеа...
 2. edin4o

  Xiaomi или Asus бренд ? Кој е поквалитетен ?

  Имам искуство и со двата бренда и тоа доста добро. Сестра ми има Xiaomi Redmi 3 али обичната (2/16 гб верзија). Додека јас имам Asus MEMOPAD таблет, а неколку мои колеги го имаат zenfone-от со 4гб и 3гб рам варијантите. Од двата бренда, Xiaomi ми е 100 пати подобар. Зенфонот што го имаа...
 3. edin4o

  "Не си ја играл играта" ако не...

  Не си ја играл Bioshock Infinite ако не пробал да искочиш вон мапата и да паѓаш бесконечно :D
 4. edin4o

  Вистина или Лага

  Лага. Личноста под мене е алкохоличар.
 5. edin4o

  Продавам, купувам, менувам...

  [ИТНО] Купувам DDR3 DIMM 2GB RAM Ако може вечерва или утре до кај 12-13ч да можам да го зеам. 1333 или 1600 сеедно
 6. edin4o

  Linux или Windows?

  Интересно е како се заменија улогите на оперативните системи (бар за мене) со години :) Порано убунту го сакав поради тоа што навистина ми беше побрз компјутерот од него. Сега, на истиот 4-годишен компјутер му стаив Ubuntu 14.04 LTS и е МНООООГУ (далеку) поспор од Windows 8.1. Зборувам за чисто...
 7. edin4o

  Носталгија за играта...

  Многу пати сум ја играл како мал и многу пати ја играм до ден денес. Mummies FTW!
 8. edin4o

  Средношколски протести

  Ја мислам дека треба да протестираат за подобар наставен кадар, а не затоа што им се паднала математика на матура. Хејтав математика, се запишав на ФИНКИ и сеа недај боже да ми дадеш некој теоретски (општествен) предмет да учам - ќе rage-нам.
 9. edin4o

  Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

  Една колешка го има LG F60 со тој процесор и е ПРЕБРЗ за тие пари, а богами и ми го дупнува увото кога ми се јавува (порано со xperia E1 ич не ја слушав). Така да ако Xiaomi излезе со нешто поефтино од LG во тој поглед на истата платформа, нив ги купувам. А се надевам и HI communications ќе...
 10. edin4o

  Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

  Општо прашував, бидејќи сега за сега не планирам да купувам телефон, али некако ми се бендисува Mi 4-ката. Чекам да падне, па ќе видиме дури и тогаш :) А вака нај очигледно би било да го зеам RedMi 1S Општо прашував, бидејќи сега за сега не планирам да купувам телефон, али некако ми се...
 11. edin4o

  Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

  Ме интересира дали Xiaomi се добри во основната функција -повици? Без разлика дали станува за 2G,3G,4G и повици преку Viber (од wifi или мобилна мрежа), дали добро се слушаат и двете страни? Како им фаќаат антените? Дали се исплати ако си на VIP да го купиш овој телефон и да ти биде примарен?
 12. edin4o

  LCD телевизори

  Шо викате за шарпов? set.com.mk/SHARP-AQUOS-LC39LE350VBK66372
 13. edin4o

  ЈСП - случки, прашања, дискусии

  Одлична идеја. Само малку ме загрижува, дали ќе останат истите цени и ако бидат дигитални билетите, тоа значи дека нема да можам теоретски “бесконечно многу пати“ да се возам автобусите на ЈСП. Зошто? Поради нивното куцање секој пат кога ќе влезеш и најверојатно ќе биде нешто со токени/кредити...
 14. edin4o

  Нови игри

  А она што е уште подобро - е што PewDiePie ја играше првата епизода - и сосема поинтересна ми стана играта одколку ја сам што ја играв :D
 15. edin4o

  Нови игри

  Леле баш сакав сеа за неа да пишам! Ја купив преку стим и имам еден збор да кажам за неа - Masterpiece. Навистина одлична игра, со фантастична приказна и обожавам вакви синематични игри кои ќе те внесат во нив. Да имав 20 евра у мене сите епизоди ќе ги купев. Првата игра што ја играв од ваков...
 16. edin4o

  Колку брзо пишувате на тастатура?

  Слиќни сме :)
 17. edin4o

  Нема веќе да се емитуваат каналите на СпортКлуб во Македонија

  Искрено, малце се блесави нашиве телевизии. Во ред е, разбирам дека треба да се промовира Македонска содржина (која не ја промовираат и воопшто не влече внимание ако е промовирана) и НЕКА СЕ ПАРТИСКИ ОПРЕДЕЛЕНИ. Ама нека бидат барем со квалитетна содржина, зар и луѓето од “таа“ партија (не ја...
 18. edin4o

  A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

  Незнам дали има тема за нивната телевизија, па ако треба нека се премести мислењето таму: HD каналите им се со превод? (како на пример Viasat nature, Discovery...)
 19. edin4o

  Концентрација на сред испит

  Обожавам вакви видеа! Фала ти многу на советите! Малце е тешко бидејќи ФИНКИ е захтевен факултет во кој се' се базира преку компјутери и интернет, но ќе пробам да најдам некоја средина меѓу сето тоа. Ќе пробам да се концентрирам повеќе на она што следи.
 20. edin4o

  Концентрација на сред испит

  Дај малце од таа роба и ја да ја користам :D
На врв Bottom