Резултати од барањето

 1. edin4o

  Сушара за до 200 евра (нова)

  Здраво луѓенца :) Ми треба помош да се одлучам за некоја сушара до 200 евра. Нај тешко ми е да се одлучам кој бренд. Оние кои ми фатија око се следните: Индесит: http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10090_10094&product_id=68676 Мидеа...
 2. edin4o

  Концентрација на сред испит

  Секој пат, без разлика дали станува збор за испит или колоквиум - првите неколку минути сум скроз сконцентриран, а потоа во мозокот почнуваат да ми се вртат песни и сосема други не релевантни работи со самиот испит/колоквиум. Не ме интересира зошто е тоа така, туку ме интересира како да...
 3. edin4o

  Екс-Ју Бразерс мемиња

  Екс-ју видеа/шоуа/слики/ситуации во нивното вистинско светло. Со ова ги потикнувам другите членови кои не ги мрзи да шлакнат едно лого на некоја пригледна фотка :)
 4. edin4o

  Непозната трансакција на Paypal проба да ми повлече 170 евра?

  Пред неколку минути од пишувањето на темава ми дојде порака од НЛБ Тутунска дека некој пробал да ми повлече 167.99 EUR на продажно место PAYPAL *JERRYXIAOME. Среќа имав само 30 денари на сметка па плаќањето беше неуспешно. Фората е што, јас досега најголемата трансакција на нет што сум ја...
 5. edin4o

  Alcatel one touch fire Firefox-Android

  Здраво. Сакав да инсталирам андроид на телефонов користејќи го овој туториал: BTW - немам ставено никаков custom recovery ниту го рутнав Арно ама одкога го флешнав, телефонот застана на splash screen-от и неќе да мрдне веќе еден саат Кажете ми како да го опраам :S
 6. edin4o

  XBOX 360 E74 Error

  Братучед ми од Австрија, купи на старо XBOX 360 и после 2-3 месеци им се појави тој ерор. Ме прашаа мене, дали има некој мајстор кај нас што може ова да го опраи, или дали има УОПШТЕ потреба од мајстор :) Па пошто е така, јас истото прашање ви го поставувам на вас :) Фала однапред
 7. edin4o

  Пионир/АКГ слушалки за ~30 евра?

  Во нептун ги затеков овие слушалки: Pioneer MJ512: http://www.neptun.mk/index.php?route=product/product&path=202&product_id=208872 AKG K 404: http://www.neptun.mk/index.php?route=product/product&path=202&product_id=205147 Зошто се волку ефтини? Малку ме чуди затоа што се тоа премиум бренд, а...
 8. edin4o

  Препорачајте лаптоп според следниве потреби

  Би сакал да земам лаптоп (don't go crazy with the prices :D ) со кој, како студент би можел да ги вршам задоволително следниве задачи: Често користам Illustrator и Photoshop истовремено со Chrome на кој имам минимум 4 таба отворено (facebook, youtube и другото по потреба) Се случува и Office...
 9. edin4o

  Angular

  Не најдов ваква тема, па си решив да започнам дискусија за Angular library-то што се користи во последно време. Како ви се допаѓа, дали имате нешто интересно да споделите и сл.? Јас имам да споделам cheatsheet: http://www.cheatography.com/proloser/cheat-sheets/angularjs/ Како и туториал, за...
 10. edin4o

  Македонски мемиња и натписи

  Доста е со странскиве мемиња, дајте да се смееме на нешто свое (а не дека нема :D ). Па така, ја отварам темава за да може да постираме мемиња со ликови од нашава земја, како и разни натписи над слики од нашава територија :) . Такви слики веќе ги има испомешано со англиските/српските во темата...
 11. edin4o

  Исфрлување на масло од мерачот за масло

  Има татко ми камион Mercedes 1625. Неодамна му цркна моторот. Сега, он почна да го дијагностицира, али неќе мајстор сака сам да види. Е сега, ме праша ДА ВЕ ПРАШАМ што може да биде причината за тоа што исфрлува (дува) масло од мерачот за масло. Е сега, нема скршено ништо (кариката не е скршена...
 12. edin4o

  Царина за мотор за камион

  Колку кошта царината за мотор за камион увезен од Белгија? Му рикна моторот на татко ми и сега сакам да прашам колку ќе кошта царина за мотор - V6, стар незнам колку години (бидејќи зависи дали човекот таму ќе ни најде ваков мотор), 14517 cm3 кубика, до 200 коња... Е сега, освен тоа да ми кажете...
 13. edin4o

  [препорака] Лаптоп за студент на ФИНКИ?

  Искрено преку к*рац ми е од овој eMachines e440 со AMD C-50 процесор неможам ни да сурфам ко што треба... Ако може да ми препорачате лаптоп до 600 евра, со кој би можел: Да рендерирам видеа (имам одлично владеење на AE, Sony Vegas, Premiere) Едитирам слики (одлично владеење Photoshop, Ai...
 14. edin4o

  Понуда: GTA V + PS3 (500GB) + The Last Of Us

  http://www.zavvi.com/games/consoles/ps3-new-sony-playstation-3-slim-console-500-gb-black-includes-the-last-of-us-and-gta-v/10844563.html?affil=awin&awc=2549_1378568239_6ce03f3737cbce2078911551b4015ae3&utm_source=AWin-47868&utm_medium=affiliate&utm_campaign=AffiliateWin 243 EUR Искрено, ова...
 15. edin4o

  Биологија проекти

  Бидејќи имаме “толку добра интерактивна“ настава по предметот Биологија, јас бев еден од оние кој малку повеќе се замараше да прави интересни проектчиња по тој предмет. Следниов .rar фајл има слики преведени на македонски јазик (вклучени со .psd фајл доколку сакате некаде мојот watermark да го...
 16. edin4o

  Samsung GT-S3850 замрзнат

  На еден другар телефонов му работеше добро. После едно време, му бараше код кој што он се разбира дека не го знаеше. После телефонот самиот си се рестартира и заглави на тоа самсунг логото. Пробал и цел ден да го остаи додека не му се испразнела батеријата, али ништо - си стои така укочен. чаре?
 17. edin4o

  Чек ми аут - Pop/Electropop инструменталка за која барам вокал

  Инспириран од IWAYO, GOSH, како и поп продуцентите од Америка и незаменливиот RedOne, се решив да направам една малку поинаква инструменталка. Траката е направена со цел да служи како подлога за вокал, не е смислена за beatport-ови, срања.. Па, да не го тупам многу - прашања/предлози и се...
 18. edin4o

  Поправка на HTC Desire X

  Еве што се деси: Телефонот ми падна на цемент и стаклото е пукнато (има такви ко кога ќе скршиш некој прозор па пукнатини, али тачот си работи екстра). Ме интересира колку кошта да се смени тоа стаклото одприлика? Исто така ми се скрши задната маска заедно со тастерите за lock/ volume up-down...
 19. edin4o

  Сателитска (со шеринг) vs ТоталТВ vs Кабелски vs iPTV

  Време е нашиов народ да знае што е најдобро. И онака премногу време проведуваме пред ТВ, да го искористиме тоа максимално. Посебни теми за сите овие имаме, но немаме ЕДНА во која што ќе можеме директно да ги споредуваме понудите на операторите и со тоа да го генерализираме со еден заеднички...
 20. edin4o

  SMART TV или TV+Android Box ?

  Денес си ја поставив оваа дилема: Дали е подобро (поефтино/пофункционално) да се земе телевизор (се разбира LCD/LED/PLASMA) кој што е без интернет, а со тоа и SMART функција, или да се земе SMART TV со интернет? Под интернет се подразбира да е wifi Ready/Built-in, LAN. Јас мислам дека така е...
На врв Bottom