Резултати од барањето

 1. reddevil4ever

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Тогаш Рашфорд и Погба беа во форма. Матиќ исто. Лингард беше влезен во тој еден месец во годината кога игра нешто. И Ерера. Што викаше Оле во јануари, нема многу подобри 9ки од Раши во лигата, 1-2 можеби. Го продаде Лукаку за да отвори простор за Раши за на крај Марсијал да го игра шпиц а Раши...
 2. reddevil4ever

  Premier League - Season 2019/2020

  Челзи мора да ја среди одбраната следно лето. Еден јак штопер со лидерски квалитет + некое бекче ќе им заврши работа. Исто во напад и средина по еден играч да додадат за длабочина и топ екипа ќе имат. Имаат одлична млада екипа и ќе направат огромна грешка ако не ја доизградат следно лето.
 3. reddevil4ever

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Како бе Пеџа 480 кога според трансфермаркт прво лето потрошил 213 милиони, второ лето 317? Ок не се 600, 530 се. Јунајтед за тие 2 лета има потрошено 385 милиони. 150 милиони е разликата или Сане, Бернардо и Лапорт. Не викам дека Јунајтед троши малку но сеуште не троши како Сити. А што е...
 4. reddevil4ever

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Свесен сум дека не трошеа неколку лета(мање више оправдано, коска состав имаа) но кога имаат потреба да купуваат не жалат пари. Сити не потроши првите 2 лета на Пеп по 300 милиони?
 5. reddevil4ever

  Premier League - Season 2019/2020

  Сити изигра 2 перфектни сезони, тешко веројатно да ги повторат и оваа сезона. Не е иста и мотивацијата кај фудбалерите па ако сака нека имат и по 5 на позиција. Со еден куп повреди на важни фудбалери и со веќе сериозен недостаток зад уште посериозен конкурент оваа сезона изгледа веќе решена. Но...
 6. reddevil4ever

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  @Inglourious Basterd Можеби финансиски сме рамо до рамо со Реал но не трошиме за трансфери колку Реал, Сити за ПСЖ муабет да не правам. Реал летово потроши 300м на трансфери, Сити 2 лета по ред потроши 300м. Кај ПСЖ бројката е веројатно и поголема. Барса исто трошат повеќе од нас. Јунајтед...
 7. reddevil4ever

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Не било до Вудвард, до кој е? Па од 6 летни трансфер периоди во 4 озигра катастрофално. Треба ли да се спомене првото негово лето со Мојс? Очај. Врв беа дешавките со Ерера тоа лето. Следните 2 со ЛВГ изнакупи еден куп просеци и потрошени фудбалери ради реда откако не успеа да му ги купи...
 8. reddevil4ever

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Ова повеќе не се ни гледа ни трпи. Секое дно го пробија од март до денес. Солшер аут! Вудвард аут! Глејзерс аут!
 9. reddevil4ever

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Колку време има треба да шутнат(во гол, на трибини, во блок...)?
 10. reddevil4ever

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Го гледам сега составот на Аз, дечишта од 19-20 години и 2-3ца поискусни.
 11. reddevil4ever

  UEFA Champions League [2019/20]

  Види ги Интер како ја изнесуваат по земја, смирено без паника. Конте ли е Пеп ли е? Ја надиграа Барса полувремево која пак дно пробива сезонава.
 12. reddevil4ever

  Moviespotting 2019

  Септември 68. The Birds (1963) 9 69. I Conefss (1953) 8 70. Lord of The Ring: The Return of The King (2003)(R) 10 71. The Purity of Vengeance (2018) 9
 13. reddevil4ever

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Далеку е уште Гринвуд од ПЛ ниво. Ете и вчера не постоеше одкога влезе. Нека билда искуство во ЛЕ и во куповите сезонава со по некоја утакмица во ПЛ, доволно му е.
 14. reddevil4ever

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Ќе видеш во јануари кога ќе стигнат Санчо, Медисон, Дембеле партали ќе правиме. :D Тоа е, дно сме, поблиску сме по квалитет до првиот во чемпионшип отколку во ПЛ. Ремито оди на душа на Оле. Знам дека Туанзебе ја еба ама он е тој што го поставил на позиција која не му одговара, играч помалку...
 15. reddevil4ever

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Болен бил. :)
 16. reddevil4ever

  Живот после смртта

  Во библијата има многу нелогичности затоа подобро за тебе да не извлекуваш заклучоци од таму.
 17. reddevil4ever

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  За таа плата очекувам играчот да биде константно секој натпревар најдобар на теренот и да гарантира 40голови+асистенции по сезона.
 18. reddevil4ever

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Чичо Венгер ни се нуди. :LOL:
 19. reddevil4ever

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Со Челзи во гости следно коло. Со оглед на ждребот подобро ќе беше да отпаднеме вечерва. Ем ќе јадеме ќотек од Челзи, ем ќе ги троши првотимците. Се надевам дека грешам и дека ќе играме со втор состав таму, купов го гледав како шанса за помладите и се надевам ќе продолжи да ги игра безразлила...
 20. reddevil4ever

  PlayStation 4

  Дечки во план ми е да земам PS4, па секој совет(од каде, каков...) од поискусни би бил добредојден.
На врв Bottom