Резултати од барањето

 1. THEGREAT_MKD

  Владата ја убива економијата

  ај бране сега со екипата експерти све ке среди знае он од порано како треба :pos2::pos2::pos2:
 2. THEGREAT_MKD

  Бугарска (демек) песна во македонска црква во Канада [неуспешен обид за пропаганда]

  ја незнам што се обајснувате толку, па се знае дека бугарија е составена од македонци и татари, и е создадена како филијала на русија, еве и денес предцедателот им е македонец. Македонци владеат и со бугарија, кратко и јасно. А територијата на македонија е вечна и се знае која е и од што е...
 3. THEGREAT_MKD

  Владата ја убива економијата

  девалвација нема да има , се уште се брани денарот, и се зависи од времетраењето на светската рецесија, ама до крај на годинава ке нема девалвација кој сака може и со мене да се клади како со другарчево погоре, па заедно ке ги трошиме парите , ке го трупаме буџетот :) , а не ке да е лошо и...
 4. THEGREAT_MKD

  Владата ја убива економијата

  види брат и ти си до негде у право, тој што е на власт треба да јаде критики да, ако сме сите реалисти, ама и ова комуњарчињава нека пофалат кога треба, па ке бидеме сите ок. а не ние критички, они пљукаат , сеирџии од страна се ситат, и испадна работава удри сите по владава, не иде тоа така...
 5. THEGREAT_MKD

  Владата ја убива економијата

  не бе на јани газолижачи сакаме да станеме, што ке ни кажеш, вкусен шупак има а?
 6. THEGREAT_MKD

  Владата ја убива економијата

  што е ова овде бе собир комуњара, ај бране кога ке фојде на власт може ке ве удостои со јани кафенце да пиете :pos2: , а ти што сакаше на час да дојдеш слободно дојди ке ти станат јасни некои работи. ако си слушнал за кејзијанска школа , или бране поубаво знае , советувај се со неговиот тим...
 7. THEGREAT_MKD

  Владата ја убива економијата

  да да така е , све кажа цар си. тебе гром ако те лупне тој учителот у школо ти е крив а?
 8. THEGREAT_MKD

  Владата ја убива економијата

  прво ти врска немаш од економија и ти се резилиш пошто слабо изглеа читаш, рашири малце видици отвори очи па ке муабетиме. абе ке се драпам и јас и ти ако продолжи светскава криза, или груевски и светскава криза ја створи а :pos2:
 9. THEGREAT_MKD

  Побарувања на мп3

  ај ако знае нека напише некој линк кај што може да се симнуваат од youtube клипови?
 10. THEGREAT_MKD

  Владата ја убива економијата

  каматите мора да бидат големи за да не влијаат на монетарната политика, односно да не девалвира денарот, ако девалвира денарот, може комотно сите мотиката и на нива, јас само може да кажам на темава, фала му на бога што овие моменти на власт кај нас е оваа гарнитура, може да драпат маде само тие...
 11. THEGREAT_MKD

  Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  сепак борбата ке биде мегу вмровци, до кога вака поделби во вмро, треба некој обединител да никне од негде. Фрле незнам што му е филмот ама тешка бламажа ке пие.
 12. THEGREAT_MKD

  iGENEA - тест за гените

  добар е клипов
 13. THEGREAT_MKD

  iGENEA - тест за гените

 14. THEGREAT_MKD

  iGENEA - тест за гените

  Игенеа е институт за испитување на структурата на днк и се што оди со неа вклучувајки ги и испитување на корените на одредени целни групи и народи.Еден таков случај беше и испитување на днк на денешните македонци со тие античките и даде фрапантни податоци. За таа цел и јас лично пребарав...
 15. THEGREAT_MKD

  Концерт на Боки 13 во салата Борис Трајковски - 17.09.2008

  боки концерт ? е тоа :nenene: , ја незнам што би виделе тие што ке одат таму? толку интересно е да се види свинја у сукнја како рика??? :nesvest:
 16. THEGREAT_MKD

  Барања за видео од натпревари!

 17. THEGREAT_MKD

  Каде бевте синоќа и дали се одлепивте или нафуравте лошо?:-)

  синока во хард рок на ретро и малце повеке се испи затоа денеска, пауза од искачанје , у маало на пивце :)
На врв Bottom