Резултати од барањето

 1. antibiotic1

  Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

  Имам едно прашање. Досега бев на iptv community цела година, или поранешно рапидиптв, но еве истекува за брзо. Сакам да ги сменам бидејки EPG-to никако да го средат еднаш за секогаш. Исто така ке им пишам дека hbo2 мк не работи како што треба и не се замараат да ја најдат со мк превод туку која...
 2. antibiotic1

  Која банка е најдобра? (ваши искуства со банки)

  Po site analizi najverojatno ke bide unibanka, toa za 100ce e top ponuda, a najbitno e site bankomati ti se na raspolaganje.
 3. antibiotic1

  Која банка е најдобра? (ваши искуства со банки)

  Сега откако ја затворија Еуростандард Банка, каде што имав мбанк ебанк смс ке може ли некој да ми предложи друга банка каде што не им се цените за овие услуги плафон и за интерен клиринг не наплаќаат ништо? едит: И дали некоја друга банка има опција за вадење на сите банкомати без провизија како...
 4. antibiotic1

  Најекономично греење (затоплување)

  Едно прашање ако може, сигурно е одговарано милион пати но на 2300+страници тешко дека ке најдам кај. Имам Gree сплит систем, една ниска единица во дневна и 2 високи внатрешни во спална и децка.Дали ке може некој да ми каже како да ја подесам кога лади или топли(здравје за 3-4 месеци) за да биде...
 5. antibiotic1

  Најекономично греење (затоплување)

  vie ke si gi merite celo vreme na ovaa tema ili ke pisete nesto pametno?
 6. antibiotic1

  Најекономично греење (затоплување)

  imam problem so gree+ aplikacijata. nikako ne mi gi naogja klimite a imam 3 doma. e sega koga ja pustam greesmart gi ima. i trite vrzani na ruterot i mozam site tri da gi kontroliram no ova e duri sum doma a ne na pat do doma da si pustam da oladi ili da stopli. nekoj moze da pomogne kade...
 7. antibiotic1

  Комбуха

  Некој да не има од габата за давање? стварно би ви бил благодарен, сакаме да почнеме да ја чуваме и да ја пиеме течноста , многу позитивности прочитав. Ако има некој пишете ми Фала ви.
 8. antibiotic1

  Сообраќајни прекршоци и казни

  Ме интересира дали некој знае, ако не го примиш писмото повеке пати, бидејки јас не сум во македонија, што се случува? дали после прво , второ или кое непримање на писмото превземаат такви мерки?
 9. antibiotic1

  Сообраќајни прекршоци и казни

  Прашање. Поштарот бил дома кај моите им им рекол дека има писмо препорачано за мене. Рекол ако се согласам утре ке помине пак ке им го даде. Ситуацијата е следна. Пред пола година кај пинтија ме измерија 100ка :( и се срамам поради тоа ама јебига памет за др пат. Со цајканите као се договорив ...
 10. antibiotic1

  Правна помош и совети

  Да ве прашам нешто. На нотар сега ми бараат 10600 за хипотекарниот договор што е за станот, за да земеме кредит нели. Е сега од банката си однеле документи кај нотар што нив им одговара(што соработуваат имаат печати од нив и слично). Ме интересира дали банката го има тоа право да бира нотар...
 11. antibiotic1

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Dali nekoj znae dobar motor od udrena 1.6 hdi mislam deka i od ford pezo i citroen ke pasuva motorot na mazda 3 1.6 2005? Da bide max dokaj 120000 km pominati.
 12. antibiotic1

  LCD телевизори

  На план сум да земам нов тв андроид 4к 55 инчен лед, го гледав https://www.neptun.mk/categories/televizori/SONY-KD-55-XF-7596-BAEP но сакам и ваше мислење дали е добар избор или нешто друго ке ми предложите?
 13. antibiotic1

  Најекономично греење (затоплување)

  Нешто др ми текна да прашам. Тоа рандом батали го лошо се изразив, човекот беше препорачан од Елипсо. Дали зимно време, пошо планирам да се греам на климава, значи дека мене прочистувачот на воздух сега ми е узалуд фрлени пари, пошо стално јас ке филтрирам воздух кој доаѓа од надвор и е загаден...
 14. antibiotic1

  Најекономично греење (затоплување)

  А што значи ако рандом се јавиш на некој мајстор да ти ја монтира, и ти каже дека се добри Vivax? :) Ке пренесам искуства зимото секако. :)
 15. antibiotic1

  Најекономично греење (затоплување)

  Да , имам дамит фасада и пвц, цела зграда има парно, јас уште се мислам дали да се приклучам, ама најверојатно не . Доколку имам потреба од додатно грејно тело ке земам , ама за тоа треба да видам како ке се покаже станчето во зима , оти пред 2 месеци се вселивме. Фала :)
 16. antibiotic1

  Најекономично греење (затоплување)

  Вчера ми монтираше мајсторот Vivax AERI, и ми рече до 30илјади ова моментално е добар избор, за грее не кажувам што ми рече има мн осетливи тука, а како најдобар бренд ми рече Тошиба, купуваш и нема расипување, тие му беа зборовите. Поздрав
 17. antibiotic1

  Најекономично греење (затоплување)

  Те молам најди си попаметен муабет и не ме ставај во уста кога нигде не те повикав. Никого не навредив никого не нападнав едноставно пишав Gree несакам.
 18. antibiotic1

  Најекономично греење (затоплување)

  Да се држиме до темата, мое е дали ке сакам грее или не и точка. Ако имаш да одговориш да ме побиеш со Pros и Cons повели, а ако не одмори за да не ја трупаме темата со Offtopic.
 19. antibiotic1

  Најекономично греење (затоплување)

  Ми треба клима која ке се користи и за греење и за ладење. Битно ми е да има повеќе години гаранција(рецимо 3, нз дали некои даваат повеќе без онаа финтата на грее па климата ти испаѓа поскапа за 150евра за да имаш 10год гаранција). Квадратура: 35m2 ПВЦ прозори: ДА Стан/Куќа: Стан(доле горе...
 20. antibiotic1

  MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  Уште нешто не ми е јасно, дали може на крајот на овој лан он да си користи свој рутер, па он ем да си има добар вифи сигнал ем да нема проблем со телевизијата? Да не имаат некоја забрана во нивните модеми , негде такво нешто читнав или тропам глупости?
На врв Bottom