Резултати од барањето

 1. caci_cris7

  Windows 7

  Ми треба помош за инсталирање на Windows 7 на нов лаптоп. Го купив лаптоп-от ама без оперативен систем и сега сакам да инсталирам Windows 7. Исто ли е како при форматирање на компјутер (ставеш бутабилно CD, сетираш од кај да го подигне, CD-rom или HDD итн итн) или треба нешто друго да се направе...
 2. caci_cris7

  Проценка на конфигурации и помош за купување

  Notebook ACER AS5740G-334G50Mn 15.6” HD Display, 1366x768 Intel Core i3 – 330M (2.13 GHz, 3MB Cache) 4 GB DDR3 RAM 500 GB HDD ATI Mobility Radeon HD 5470 / 512MB LAN, Wi-Fi b/g/n, HDMI, USB DVDRW, Webcam цена: 37.490 мкд од АМЦ Ме интересира дали е добра конфигурацијата и дали...
 3. caci_cris7

  Помош, софтверски проблеми и совети

  А може ли некако да ја сменам локацијата на фајловите кои ке се зипуваат, да не бидат на усб-то оти немам место на него. Имам уште 154 МБ слободен простор, а фајловите зафакаат 828 МБ (од 1ГБ ми е усб-то). Едит: Најдов тоа, сега чекам да ги зипува, па ке пишам дали сум успеала.
 4. caci_cris7

  Помош, софтверски проблеми и совети

  Да да, не ги покажува на другиот компјутер ни како скриени.
 5. caci_cris7

  Помош, софтверски проблеми и совети

  И од карантин ги избришав. :icon_conf
 6. caci_cris7

  Помош, софтверски проблеми и совети

  Знам дека формат е најлесно решение, ама имам документи од факултет, семинарски и ред други работи кои ми се и те како потребни, така да овоа решение не го бидува. Мислам дека не ме сфати баш добро. Значи папките се на флешот, но не ми ги прикажува во прозорецот. А со систем ристор се враќаат...
 7. caci_cris7

  Помош, софтверски проблеми и совети

  На флеш меморија имав неколку папки и word, powerpoint и pdf документи. После скенирањето со AVG не ми ги прикажува папките, само документите, а покажува дека зафаќаат место на флешот, искористеноста на меморијата е иста како и пред скенирањето. И да не забравам да кажам дека во тие папки (не...
 8. caci_cris7

  Мемориски картички

  Имам Sony Ericsson k770i и сакам да му ставам мемориска картичка од 2GB. Ме интересира дали некој имал користено од 2GB на ваков телефон и дали телефонот кочи при читањето на фајловите (музика, слики, видео.....).
 9. caci_cris7

  US Open 2009

  Значи ништо од тенис оваа вечер :nerv:, ај здравје утре може ќе се оправе времето па да можеме на раат да си гледаме. ЕДИТ: Не ми е јасно зашо од usopen.org викаат дека врне кога тука пишува дека моментално времето во Њуjорк е само облачно, без дожд :toe:.
 10. caci_cris7

  US Open 2009

  Може некој да ми каже од колку саат ќе игра Надал и дали ке го даваат на Еуроспорт?
 11. caci_cris7

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Нека му е среќен роденденот на Македа, да е жив и здрав, да остане уште долго во МанУтд, да дава многу голови и да освојува многу трофеи. Честитки за петардата, каква слатка победа беше леле леле, да ни се множат ваквите победи. Браво и честитки за Руни и за неговиот 100ти и 101ви гол(:)) и...
 12. caci_cris7

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Леле одбранатаааа :nesvest::nesvest::nesvest:, ме фаќа страв (не за вечерашниот натпревар ама за натаму), дај боже што побрзо да се вратат Фердинанд, Видич и Еванс. Честитки за трофејот на резервите, одлични слики, за некоја година растур ќе прават по Англија па и пошироко :). За Видич пак...
 13. caci_cris7

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Честитки за победата, иако минимална, да ни се множат само со поголема гол разлика. Како за почеток добро е :), натаму здравје повеќе.
 14. caci_cris7

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Конечно старт на новата сезона :). Бидејки подолго време не сум пишала во фан клубот едно големо добредојде и честитки за сите трансфери, се надевам дека помалдите (Обертан и Валенсија) ќе израснат во вистински фудбалери а поискусните (Овен) ќе докажат дека има уште потенцијал во нив. За...
 15. caci_cris7

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Ај сега и официјално нека ни е честито новото засилување, му посакувам да се покаже во најдобро светло и долго да остане во Јунајтед, да се радува на многу победи и трофеи. Welcome Luis Antonio Valencia :)
 16. caci_cris7

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Аууууууу многу ми се допаѓаат новите дерсови, посебно белиот голмански :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: Колку е само добар, (љубов на прв поглед:pos2:) Сакам еден ваков :). Не е лошо за на гостински терен да бидат вакви.
 17. caci_cris7

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Точно дека Тевез е тој што губи со заминувањето од Јунајтед, кај и да отиде нема да биде како во Јунајтед, ама не сакам да го гледам во друг дрес а посебно не во син :nenene:. Ферги може ќе најде друг напаѓач но се сомневам дека тој напаѓач ќе игра за Јунајтед како што играше Тевез (ланската...
 18. caci_cris7

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Кога Тевез чекаше да му понудат договор Ферги си седеше мирен и се зафркаваше со него, е сега испадна обратното - Тевез го зафркна Ферги и не сакаше да остане во МанУтд и покрај тоа што му беше понудено да биде меѓу играчите со највисока плата. Сега дури и екс играчи на Ман Утд (Lou Macari и...
 19. caci_cris7

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  20 и повеќе страни се исполнети со предлози (желби) кој играч да се земе како замена за Роналдо и со трансфер шпекулации од кои половината немаат врска.........Гери Невил ни препорачува да му веруваме на Ферги (и да не го полниме фан клубот со секакви глупости:)) Секако дека треба да му...
На врв Bottom