Резултати од барањето

 1. argenthessis

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Не е нормално ама не мора да значи дека моторот е продуван особено ако влече и пали добро колата. Може да е некое црево од иберлауфот скинато или превиткано и место чадот да оди кај што треба го дува на капачка. Општо тој мотор поминува многу километри и за да чади од продуваност треба или над...
 2. argenthessis

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Стои на 90 оти сама сказалка е програмирана да лаже и да држи 90. Гледај на дијагностика дур возиш ќе видиш дека оди на горе и надолу вистинската температура. Не е возможно еден мотор да да биде точно 90 и кога одиш нагоре и кога слегуваш надолу со моторно кочење, зима, лето. 1570789982 Во...
 3. argenthessis

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Има Пежо 307 одлични за тие пари, Рено меган одлични (бензинци)...пријател купи Фиат Bravo пред некој месец 2008 година за 3800 со еден куп опрема. Колата буквално нема мана. Грев е да ја ставам во иста реченица со Поло.
 4. argenthessis

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  200 000 km има таа кола колку јас што имам 5 години. Инаку не вреди 3000 во никој случај. За малку плус имаш солидни коли една класа погоре од слична година на производство, не се споредуваат со тоа поло-трактор фергусон.
 5. argenthessis

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Нема бришачи што ќе траат 3 години, особено ако возиш повеќе или колата не ти е гаражирана. Не троши пари за џабе земи од тие по 150 ден што се парче на лукоил и кога ќе почнат да оставаат линии и да шкрипат смени ги. Во никој случај не се исплати да дадеш 20 или 30 евра за бришачи...сигурно...
 6. argenthessis

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Ај вака...ако планираш да ја возиш колата подолго време менувај секако. Ако планираш да ја продаваш тогаш не го менувај.
 7. argenthessis

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  А демек А6-ките не се вратени, хаха. Првин на запад никој не купува таква кола (било која марка, од таа класа) дизел ако не мисли да поминува огромна километража на годишно ниво. Така е оти тие не патат од балкански комплекси (да ги видат во BMW или Audi) туку на колата гледаат рационално и од...
 8. argenthessis

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Се занимавам со дијагностика па еве збор два. Не само пасат општо фолксваген е преценет. А се плаќа само името, друго ништо. Коли се како и сите други. Освен предница, VW е познат и по одењето на турбини што изгледа е плански направено од фабрика. Тураните со мењачите од сирење направени нема...
 9. argenthessis

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Далеку од тоа дека Ескимото во лето желе се прават. Еве три години ги возев како all season гуми (30 000 км) па шарата им падна од 8 мм на 5 мм. На зима одлично влечат, на лето без никакви проблеми во кривини дури и со 20 - 30 над дозволено. За некоја нормална вожња, ако не се минува голема...
 10. argenthessis

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Јас имам Ксара. Се ставаат нови копчиња. Однеси го кај сервисериве за мобилни телефони, ќе смислат нешто, ќе му залемат. Инаку ново куќиште за клучот имаш на алиекспрес за смешни пари. Металниот дел од клучот сегашен ќе го ставиш на новото куќиште.
 11. argenthessis

  Гуми (пневматици)

  Савата S3 се одлични гуми за во зима. Јас ги возев на мојата кола скоро три години и во лето и во зима (30 000 км)...никакви пролизгувања немам осетено на лето, па така за некоја нормална домаќинска вожња може да послужат и какo all season гуми. Сепак мојата кола не е некоја тешка...околу 1200...
 12. argenthessis

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Горе долу нормално е. Е сега има градска и градска...друго е градска во М. Брод друго е во Скопје, тргни-застани.
 13. argenthessis

  Аliexpress (официјална тема)

  Има и добри телефони кај кинезиве само не за 40 долари. Јас зедов Ulefone Metal на времето за некој 130 долари и уште го користам. Октакор, 3 гига рам, 16 гига внатрешна меморија + сд слот, метално куќиште... Во тоа време вип овдека телефоните со 1 гига рам ги сметаа за солидни а па тие со 2...
 14. argenthessis

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Има шанси поевтино да поминеш со половен LPG систем ако купиш и ако местиш кај некој приучен мајстор во гаража...ама јас не би возел со таков плин. Ти како сакаш.
 15. argenthessis

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Слаб е тој мотор за таа кола. Инаку исто троши гориво и тој 1.2 со овој 1.4. Послаб е моторот и често во вртежи треба да го тераш па тоа ја качува потрошувачката. Исто ако го земаш од плац веројатно има свртено огромен број на километри па рачунај дека можда ќе треба диктон на глава да му...
 16. argenthessis

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Ај јас да ти предложам...немој да земеш кола од плац од овдека па која сака нека е марка. Почекај, не брзај, разгледај добро. Има и супер коли што се продаваат приватно батали плацовите.
 17. argenthessis

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Тешко дека ќе најдеш половен солиден мотор. Сите имаат маки и често се склони на сериозни дефекти и трошење масло. Јас би ти рекол продавај колата дур можеш.
 18. argenthessis

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Јас би испуштил вишокот. Сепак пола литро не е малце.
На врв Bottom