Резултати од барањето

 1. P

  Бесплатна eнергија - возможно или не?

  Бесплатна електрична енергија постои , појдете во с.Арачиново по домовите и уверете се самите.
 2. P

  Полн фрижидер и полн џеб

  Јас кога бев во словачка со сопругата на работа претежно и најјисплатлива варијанта беше похован компир наместо леб , месо во исхраната скоро секоја 2ра ден , конзервирана храна ( најјчесто риба , туна ) . Од манџи многу ретко да направеме заради недоволното време , односно 12 часа на ден...
 3. P

  Помош! Дали сум бремена?

  Sekoja tema mora da ja userete so trolovski komentari...
 4. P

  Продавам, купувам, менувам...

  7000
 5. P

  Продавам, купувам, менувам...

  Уште ли се продава 300е ?
 6. P

  Продавам, купувам, менувам...

  Озбилен си за ценава ? HP Compaq t5000 128MB DDR SDRAM.
 7. P

  Od kade tolku luksuzni koli vo Skopje?

  Како да дојдеш до голема сума на пари и вила на водно од 500 квадрати ? Решение : 1. Стани терорист и испукај неколку куќи во некое големо село. 2. Води преговори со владата дека сакаш пратеничко место и твои луѓе да бидаат вработени по администрацијата. 3. Биди неписмен и не наведувај никакво...
 8. P

  Втора светска војна (1939-1945) - генерална дискусија!

  Јас го поддржувам. Бидеќи мораше до некаде да се скастре плевелот . А и малце беше тоа. Знаеш зашто ? Затоа што и нас македонците требаше да не сотре барем да куртулеме од срамовите што ги правеме ширум светот.
 9. P

  Фото натпревар No.105 Тема: Улични пазари -> ПРИЈАВУВАЊЕ

  После плоштадот за накај бит пазар.
 10. P

  Дали би ја промениле верата за милион евра?

  И за помалце од тоа ке променам вера и државјанство !
 11. P

  Повик за протест

  Не на кајгана форум да дозволува политички теми и говор на омраза ! Не на оваа тема да се дискутира ! Не коментирајте на оваа тема ! Не јадете ла.на !
 12. P

  Кладилница (Генерална дискусија)

  Твои профили се овие или клонови ?
 13. P

  27 Февруари Протестен Марш за Македонија

  Толкава корупција досеа немало ниту ке има !!! Да те изгазе мафијаш на среде тротоар и плус мајка да му опцуеш и све и на крај да те претепа пред толпа џандари и наредниот ден да нема никаков запис и плус џандар пријателски да те советува да не тужеш оти полошо ке биде веќе знаеме каде е отидена...
 14. P

  Дали се џебни ножеви легални во МК?

  Не се нелегални. Џебно ноже може да послуже за секаква намена.
 15. P

  Потребни девојки/жени за сезонска работа во Р.Чешка

  A zasto majkati ne ja pustes da vade plata 900e namesto da ide da rmba u nekoja konfekcija za 100-120e ?
 16. P

  Потребни девојки/жени за сезонска работа во Р.Чешка

  Затоа што и од претходно собрав група од машки односно 20 души , од кои 4 парови се вклучително и мене со сопругата. Не морам да му се објаснувам на секој од вас не сте ми јасни што е работава со вашиов менталитет. Ај у курац клуч на темава.
 17. P

  Потребни девојки/жени за сезонска работа во Р.Чешка

  Kako sto gledas ovoa e polnomosno kade sto ti davas soglasnost a tie tamu potoa mavat pecati mecati plukaat li kojtiznae sto pravaat .Ja ne mozam da si sfatam edno zasto na sekoj oglas mora da idete oftopic ?? Jasno si e navedeno sto i kako e .P.S sekoja godina e vaka i si idam si rabotam jas...
 18. P

  Потребни девојки/жени за сезонска работа во Р.Чешка

  Ono koga ke ti spomnat rabota a ti misles deka e na divo i bez pari...
 19. P

  Потребни девојки/жени за сезонска работа во Р.Чешка

  Старосна граница од 20-50 години. Потребни се 7 жени за работа на плантажа во Р.Чешка град Жатец. Задолжително да имаат : - важечки пасош најмалце 1 година пред истек. - Документ за неосудуваност. Ке се работе на повеќе работи таму и на повеќе плантажи односно : - Припрема на платформа за хмељ -...
На врв