Резултати од барањето

 1. Matrix23

  Artifact - The Dota 2 Card Game

  https://twitter.com/wykrhm/status/895095549677903872?s=09 Сега за сега тоа. И дека ќе излезе во 2018 Valve Time ( или по наше, во 2025). :D Јас како dota 2 и hearthstone играч, can't wait да видам шо ќе испадне. :)
 2. Matrix23

  Super Nintendo Famicom

  Ви теквит на конзолава ? Епа само шо зедов вакво и би сакал некој шо има игри/касети за ова, да му ги купам. Пишете кои игри ги имате, па ќе се договориме некако за плаќање. Вака изгледаa касетите :)
 3. Matrix23

  Mortal Kombat X

  Mortal Kombat X ќе излезе на 14 април за PlayStation 4, Xbox One и за PC, заедно со мобилната игра за iOS и Android, додека за PS3 и 360 ќе излезе на 2 јуни. Приказната ќе се одвива 25 години после настаните од Mortal Kombat 9.
 4. Matrix23

  Алумински столови и маси

  Мислам дека овде е најдобро темава да стои. Значи, ми треба некој што произведува алумински маси и столови или ако знае некој каде можам да најдам во Македонија, нека пише овде. Барав на интернетов, но ништо слично не најдов. Благодарам однапред. :)
 5. Matrix23

  Mortal Kombat: Komplete Edition

  Гледам доста фанови на МК, па ајде една тема. Ја има за PS3, XBOX 360 и од неодамна, PC. Mortal Kombat е fighting game и е тепачка 1vs1 (има 2vs2, но концептот е ист). Има значи повеќе карактери, си бирате еден од нив и си се тепате. Како Tekken. Само подобра и појака. :D :P Јас најповеќе...
 6. Matrix23

  Тест за пилоти

  Со ова наводно ги тестирале американските пилоти и тие морале да издржат најмалце 2 минути. Јас издржав " само " 19.4, и то, шо ги научив напамет како се движат сините правоаголници. :toe: Значит финтата е шо подолго да издржиш да не ги доприш сините правоаголници и црната рамка. Линк од...
 7. Matrix23

  Македонски "рап" !

  Знам дека има "рап" во Македонија, па ево една тема и за нив. :) Да почнам од тие подобрите/посмешните: И добро познатата од Евровизија: Иии ево... може да се рече од "помалце интересните": Ајде, постирајте уште. Знам дека имат... :)
 8. Matrix23

  Која репрезентација има најдобар дрес на СП во Јужна Африка?

  Самиот наслов кажува се. Мене најдобар/најубав ми е гостински дрес од Италија: Подолу имате линк скоро од сите дресови: http://www.squidoo.com/worldcupshirts
 9. Matrix23

  VH1's 100 Greatest Songs of the 90's

  Пред малку ја гледав емисијава (последниот дел) на VH1, па ајде си реков да отворам тема. :) Мислам и самиот наслов кажува се. 100 најголеми хитови во 90тите според VH1. Ево ја целосната листа: http://hubpages.com/hub/Top-100-Songs-of-the-90s Шо мислите за листава? Дали Smells Like Teen...
 10. Matrix23

  YouTube channel's

  Како шо кажува насловот, постирајте некои интересни канали од YouTube. Да почнам прв: RayWilliamsJohnson/RWJ/ =3 http://www.youtube.com/user/raywilliamjohnson?blend=1&ob=4 ^(каналот од RWJ). На кратко, RWJ стават интересни видеа кои ги превзамат од на интернет и притоа ги коментират на...
 11. Matrix23

  Street Fighter 4 - Пријавување!

  Сакам да видам дали ќе имат прво играчи за турнир на SF4. Не сакам попусто да пишам како ќе играме преку Hamachi т.е. би пишал и сега, но не знам точно како се влегува, но ако има барем 10-15играчи, ќе научам точно како се прави и тоа. Помошта е секако, добредојдена. :) Па ајде да се преброиме...
 12. Matrix23

  Каде би можел да уплатам за...

  Пред да почнете да пишете, "Глупа тема", "Не си го погодил подфорумот за темава" бла, бла, бла. И бла бла бла, и така натаму, овде ми рекоја да го поставам прашањево (ГОРЕ!). Како и да е, не е само едно прашање т.е. не само моето, туку и вашето некое друго "прашање", нормално, во врска со ова...
На врв Bottom