Резултати од барањето

 1. R

  Студентски домови

  А неотел пример да си ставиш, добра брзина фаќа?
 2. R

  Студентски домови

  Некој искуство со 3та зграда Стив? Дали е исто и таму сменет инвентсрот? Како оди со интернет?
 3. R

  PayPal (официјална тема)

  Дали може да се отвори PayPal акаунт регистриран во друга земја и на него само да пушташ пари од upwork/freelancer што ќе ги користиш за купување на aliexpress, ebay и слично без да поврзуваш сметка?
 4. R

  Факултет за Електротехника и информациски технологии

  Има ли некој тука од постарите генерации на КСИАР или општо на ФЕИТ што би можел/а да ми одговори на неколку прашања во врска со летна/зимска задолжителна пракса за запишување на 5ти семестар? WARNING!!(можни се и прашања од видот "На која врата колку патиу да тропнам?")
 5. R

  Студентски домови

  Osven direkno da prashash kaj upravnikot od domot kaj shto sakash da se prefrlish nema druga opcija...pr kako konkursite na leto.
 6. R

  Интернет во ДСД Гоце Делчев

  Ок, новиот блок на Гоце си има бесплатен интернет, но исто ко да го нема... Лани си купував од некојси комшија во стариот дел, но ме интересира дали може во новиов дел да си стаиш рутер како од неотел или пак сега Vip нудат безжичен рутер но само со потпис од управникот во некој салон. Дали...
 7. R

  Листа на теретани (локација, цени, рецензии)

  Mozhe nekoj da mi preporaca teretani okolu Goce, nemora da se neshto TOP, neka imaat osnovno. I za guzhvi kako se ako mozhe?
 8. R

  Фриленсер (Freelancer)

  Znachi najednostavno da odam so Freelancer Debit Card opcija? A potoa veke ako sakam od na nea na transakciska smetka od stopanska banka da prefrlam za sho najverojatno ke treba tamu da prasham kolku se zema provizija i slichno?
 9. R

  Фриленсер (Freelancer)

  Dali nekoj ima iskustvo so prefrlanje pari od freelancer.com do stopanska banka? Koj e najdobriot nacin(Najmalu se gubi na provizija)? Ili pak direkno so payoneer da odam?
 10. R

  Факултет за Електротехника и информациски технологии

  Moment da pagjash na ednocifreno IQ.......Ke moze SS? Moment da pagjash na ednocifreno IQ.......Ke moze SS?
 11. R

  Факултет за Електротехника и информациски технологии

  Студентите кои плаќањето на админстративниот трошок од 50,00 ден. ќе го вршат преку мобилен телефон, во iKnow системот задолжително го внесуваат кодот од СМС пораката во означениот за тоа простор (целта е студентот сам да ја валидира уплатата), а во образецот задолжително се впишува кодот на...
 12. R

  Факултет за Електротехника и информациски технологии

  Koga zapocnuva redonvata nastava?
 13. R

  ЈСП - случки, прашања, дискусии

  Dali nekoj znae odprilika za kolku vreme se odi od Kisela Voda do FEIT so 24ka?
На врв Bottom