Резултати од барањето

 1. energichen

  Седло за статичен велосипед?

  Каде можам да најдам седло за статичен велосипед во земјава, кое што нема да ми предизвикува болки при возење. Некое налик на ова или на ова или нешто слично. Дали познавате некој кој изработува или продава. Благодарам однапред.
 2. energichen

  Буљарица

  Дали некој бил на одмор во Буљарица, Црна Гора, некои искуства да сподели во врска со сместувањето, условите, во извидничкиот камп, дали е погодно место за летување за млади или повеќе летуваат деца...дали има солидни места за рекреација, спорт и сл.
 3. energichen

  Ubuntu for Android

  Ова е концепт кој ќе биде претставен следната недела во Барселона на светскиот конгрес за мобилни (сурово преведено). Во еден телефон/таблет на Андроид ќе биде инсталирано Убунту, значи кога ќе го поврзете телефонот со мониторот и ќе имате целосен оперативен систем на Убунту. Повеќе на...
 4. energichen

  Вегетеријанство

  Здраво дечки, пошто сум почетник во ваквиот начин на исхрана би ве замолил за некој совет од поискусните, на што да обрнам внимание, некој рецепт и сл. :)
 5. energichen

  Canonical го укина Shipit

  Од денес повеќе нема да може да се нарача бесплатно цд од Убунту!!! Сега тоа ќе може да се направи преку локалните официјални Убунту заедници (кои ги нема во Македонија). Така да сега само останува да се симне и да се изрежа или пак во краен случај да се купи цд од нивната продавница.
 6. energichen

  Top Documentary Films

  На странава има еден куп документарни филмови кои можат да се гледаат онлајн, убаво е средена и што е најважно е made in Macedonia :wink:.
 7. energichen

  Chromium OS неофицијална верзија за симнување

  Chromiun OS "неофицијална" верзија за симнување на овој линк Видео на овој Го немам симнато така да го немам проверено дали работи, па навалете, видете :vozbud:
 8. energichen

  Славјански Институт

  По што сум нов на овој факултет :helou: сакам да знам од колегите дали постои декемвриска испитна сесија?
 9. energichen

  Најдобри дискотеки во Скопје

  Spored vas vo koja diskoteka ima i se pravat najjaki zurki, najjaki zenski, posto ne sum od Skopje i ne go poznavam dobro ovdesniot noken zivot, a bi sakal ova da go doznaam.:helou:
 10. energichen

  Економски факултет (стара тема)

  Ovaa tema e za site koi imaat testovi od predmetite za da se spodelat odnosno da se namali makata koga ke se polaga.
На врв Bottom