Резултати од барањето

 1. rustyblades

  Мачки (општи дискусии)

  На македонски ear mites ветеринарите го нарекуваат ушна шуга. Мојов неколку пати по ред веќе го носам, дека е доста тврдокорен паразит и постојано се враќа. Инаку препорачливо што побргу да го однесеш на ветеринар дека може да се пренесе и кај други миленици.
 2. rustyblades

  A Song of Ice and Fire

  Пробав да го заразам цимерот со ASOAIF, и секако прво му ја пуштив серијата. Дека англискиот не му е баш јака страна, му симнав македонски превод. Колку само беше катастрофален и мене ми го расипа задоволството, иако првата епизода ја имав гледано веќе 3 пати. Винтерфел беше преведено како...
 3. rustyblades

  A Song of Ice and Fire

  Имам чувство дека Лејди Стоунхарт ќе се појави во последните епизоди, ако не и во финалето на сезоната.
 4. rustyblades

  Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

  Дали некој продава или знае некој што продава контрабас?
 5. rustyblades

  Албум на денот

 6. rustyblades

  Хит на денот

 7. rustyblades

  Албум на денот

 8. rustyblades

  Иван Исцелител - воскреснувач - телкинезер

  Грешка Иван, мислам дека сакаше да кажеш: „ Ако има овци, има и кој да ги стриже“
 9. rustyblades

  Хит на денот

 10. rustyblades

  Песна на која најмногу се наежувате

  Посебно прелазот кон Breathe (Reprise)...
 11. rustyblades

  Хит на денот

 12. rustyblades

  Албум на денот

 13. rustyblades

  Lord of the Rings трилогијата + Хобитот

  Пред некој ден собрав храброст и ја изгледав LOTR трилогијата, екстендед вержн. Што да кажам, убавини. Хобит уште не сум го гледал, али се надевам у блиска иднина, секако у кино. Да ви се надоврзам со муабетот за книгите, избегнувам да читам книги од англиски автори на македонски. Како што веќе...
 14. rustyblades

  O Boys бее!

  Пази опис на видеото Esma i Vlatko Vlatko i Esma Esma Redzepova i Vlatko Lozanovski Makedonija Makedonia Macedonia Eurovision Song Eurosong 2013 Eurosong 2013 final Evrovizija Makedonija Есма Реџепова Влатко Лозановски Лозано Lozano Imperija Империа Империја Македонија Esma i Vlatko Vlatko i...
 15. rustyblades

  Pink Floyd

  Аууу ова не го знаев. Ми го направи поубав денот!
 16. rustyblades

  Pink Floyd

  Дарк Сајд за мене е најперфектион албум на сите времиња. Не би можел да ислушам само една песна, едноставно го пушташ од Speak To Me па се до Eclipse. Мене лично најомилена песна од албумот ми е дефинитивно Any Color You Like. Инаку не ми прават мерак постарите албуми со Берет, али сепак се...
 17. rustyblades

  Најомилена (култна) сцена од филм

  --- надополнето: 1 март 2013 во 19:12 --- И секако
 18. rustyblades

  "Пoзади сцената" на снимањето на култните филмови

  Е Уште нешто од Pulp Fiction:
 19. rustyblades

  Прашање во врска со гитара!

  Јас имам озвучена акустична Ibanez V70. Ја земав за 200 евра од продавницата што беше тогаш у ГТЦ. За такво собирање како што спомнуваш врши работа, секако ти треба и појачало. Микрофон мислам дека нема да ти треба, од проста причина што сите ќе пеат погласно кога е погласна гитарата. За...
 20. rustyblades

  Кино сали во Македонија (Cineplex, Шминеплекс и се останато)

  Неможев да чекам за кино и го глеав Хичкок на тор. Доста забавен, мене лично многу ми се свиѓаше како е претставен ликот од страна на Ентони Хопкинс, иако има многу мрчење по форуми и сајтови. (Демек не личел, не бил таков) А што се однесува до Оз, и јас сум уште еден од тие што ги навлече...
На врв Bottom