Резултати од барањето

 1. LustingVertigo

  Продажба на продукти со помош на Facebook Ads

  Me interesira dali nekoj e zapoznaen so vakov vid na biznis.Imam videno mnogu Fb stranici sto prodavaat random produkti so pomos na Facebook Ads (Sponzorirani reklami) + gi isprakaat svoite produkti so pomosh na brza pratka.Mislam deka e odlicen nacin za preprodazba na proizvodi i dokolku e...
 2. LustingVertigo

  Koj fakultet da go upisam?

  Krajno vreme e da se odlucam na koj fakultet da studiram ama problemo e sto toa POJMA NEMAM KADE i neznam koj fakultet bi se isplatil da go studiram.Preporacajte fakulteti na koi ke vredi da se studira.Planiram Shtip ili Bitola bideki do tolku mozam da si dozvolam.
 3. LustingVertigo

  Солиден телефон 17-20К ?

  Се мислам за Samsung Galaxy A50 или помеѓу некој друг телефон со добра камера.Мене прва работа битна ми е камерата.Некој постручен во оваа област,ако можи нека препорача други телефони :)
 4. LustingVertigo

  Лаптоп до околу 20K.

  Ми треба лаптоп со цена околу 20к~ помалце/повеќе.Еден другар имаше земено некој со i3 процесор 7ма генерација нешто,видеа поднесуваше 4К.Ми треба за наизменична намена,но тие се парите засега.Препорачајте нешто :)
 5. LustingVertigo

  Факултет на кој вреди да се дипломира

  Завршувам годинава четврта година и појма немам што да упишам факс макар мислам дека ќе завршам странство како и да е,сепак.. Кој факултет вреди да се изучи и што се поголеми шансите да имаш добра професија во иднина и да се зема така солидно пара ?
 6. LustingVertigo

  Дали пилешкото месо е сигурно/здраво да се јадe?

  Ме интересираше по маркетиве што се продаваат пилешки гради и тн. дали се здрави за јадење,бидејќи имам слушано дека во живинарските фарми им се давале хормони за да растат побрзо и ние ги конзумираме индиректно тие ''хормони-стероиди'' што и да се мајке ми.Дали е ова вистина или мит ?
 7. LustingVertigo

  Прочистување од цигари

  Неможев да најдам нешто слично поврзано со ова така да решив пост да направам. Што е најефикасно да се прочистам од цигари ? Пушев скоро 3 години,полека ја намалував дозата на никотин и сега не пушам,но сум како задишан цело време.Нешто за да се прочистам,совет ?
 8. LustingVertigo

  Ретка брада

  Барав топик за брада ама не можев да најдам. Ретка ми е брадата,и сакам да ги потполнам празнините.Знам дека пред се зависи и од генетиката,но сепак ќе побарам совет од вас.Гледав тон видеа и најдов некој продукти ама не сум во можност да порачувам срање од интернет,така да... Некој совет за...
На врв Bottom