Резултати од барањето

 1. Cevi

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  Јави се во Анхоч пошто они имаат и сервис и продажен салон во дирекцијата што им е и прашај ги дали во цената за плочките ќе ти ги инсталираат и они? Мене ми ги сменија без наплата пред неколку години колку што памтам. Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 2. Cevi

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  Топ. Доколку ја ставиш таа плочка од линкот ќе се спушти на моменталната фрекфенција да. Но, мој совет, купи две такви плочки со што ќе се кренат на 1600 mhz и плус 8gb рам, добар рефреш ќе направиш на лаптопот. Старата дај ја по огласи, може некој ќе ја вклопи некаде. Sent from my Redmi Note...
 3. Cevi

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  Кој лаптоп? Процесор и матична? Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 4. Cevi

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  Да, струјомерот го менуваат на 10 год. Најубаво е сам да запишуваш состојба пожелно штом помине инкасаторот. Два параметри ти се битни Висока/скапа тарифа - 1.8.1 (шифрата на самиот струјомер) Ниска/ефтина тарифа - 1.8.2 Ако не ти се чита убаво светни со блиц или батерија. Шифрите се менуваат...
 5. Cevi

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  Хмм мене ми личи ко батеријата да се преиспразнува. Кога батеријата е преиспразнета (под 0%) во моментот кога ќе го приклучиш полначот она почнува да се полни но сеуште не добиваш индикација на лаптоп от (не свети сијаличката за полнење). Тек после некое време кога ќе дојде на 0% се пали...
 6. Cevi

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  Конкретно каков проблем со полнењето имаш? Споро полни, не полни, прекинува сам од себе да полни? Можеш да пробаш со друг полнач, ако го имаш поодамна лаптоп от може и батеријата да е веќе отидена. Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 7. Cevi

  V O L K S W A G E N

  Абе јас земав Голф 5ка 1.9 TDI топ е количето не знам шо толку хејтање. Супер вожња, топ потрошња, евтини делови, евтина рака. Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 8. Cevi

  V O L K S W A G E N

  Фала, им пишав и ми дадоа само цена за замена а јас да си го набавам дисплејот. Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 9. Cevi

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  Проба вака? https://youtu.be/ohizXxKFX_4 Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 10. Cevi

  Wi-Fi рутери (препораки, прашања, проблеми)

  Ја видов сликата. Ај пробај да му смениш default gateway на рутерот во 192.168.1.1 Пошто Тенда под дифолт се 192.168.0.1 Само прво провери да не некој веќе ја користи таа IP адреса. За да провериш отвори cmd и куцни ipconfig /all Ќе ти ги прикаже сите уреди кои што се поврзани во мрежата и...
 11. Cevi

  Wi-Fi рутери (препораки, прашања, проблеми)

  Кој модел на лаптоп? Да не имаш ти копче на тастатурата за палење и гасење на WiFi/Bluetooth адаптерот. Види по сликичките на копчињата да не видиш знакче за WiFi? Влези во Network Settings побарај го Change Adapter Settings, види меѓу адаптерите тој за WiFi да не е блед/disabled? Десен клик на...
 12. Cevi

  Wi-Fi рутери (препораки, прашања, проблеми)

  Ќе можеш да ми го пратиш моделот на рутерот комплетно со верзијата/ревизијата? Инаку имаш неколку опции: - Ако е стар ко што викаш имаш за 1000/1500 солидни нови модели. - Да пробаш да го отвориш и да го зачистиш од насобраната прашина и евентуално ако приметиш некој подуен електролитски...
 13. Cevi

  Wi-Fi рутери (препораки, прашања, проблеми)

  Провери добро која ревизија е на плочата. Најубаво да го отвориш и физички да прочиташ од плочата. Тогаш според неа симни соодветен firmware. На Asus немам но на TP-Link два рутера флешав од кои првиот го брикнав мушки. :) Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 14. Cevi

  Wi-Fi рутери (препораки, прашања, проблеми)

  Ако не е тајна, која е целта да прави автоматски reboot? Претпоставувам да менува/повлекува нова ip адреса или? Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 15. Cevi

  Wi-Fi рутери (препораки, прашања, проблеми)

  Windows 10? Laptop model, Desktop? Ако ти е вклучен Airplane mode во тој случај се гасат сите мрежни кола. Пробај исклучи го Airplane Mode и види дали ќе се вклучи мрежата. Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 16. Cevi

  V O L K S W A G E N

  Овој е на клип. Не се леми. Го отворив. Чудо тие што се лемат се по 500 ден. мање више на Али. Овој кошта 4000 ден. Не ми е јасно која е поентата толку голема разлика да има. Две опции се во игра. Првата е да пуштен лепакот на самиот флет на екранот и втора опција да се изместува дифјузерот на...
 17. Cevi

  V O L K S W A G E N

  Дечки здраво. Не успеав да најдам во пребарувањата па ај да пишам. Имам проблем со LCD то на шалт табла. При најмало покачена амбиентна температура бледее скоро комплетно и ништо не се чита. Golf 5 2005 1.9 tdi Дали знаете дали се оправа чудово некако, дали некој кај нас ги сервисира или само...
 18. Cevi

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  Интересно, и тешко изводливо. И да имаш видео влез во комп пак не ќе можеш пошто сигналот е кодиран. Има начини гарант али пак ќе ти треба екстра опрема. Најбезболен начин добра камера, статив и тишина во просторијата и така да снимиш. Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 19. Cevi

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  Тешко изводливо. Која ти е крајната цел, да гледаш ТВ на лаптоп от или? Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 20. Cevi

  Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

  Дечки, некој да сподели добра user:pass комбо листа ако може? Може и во ПП. Фалала. :)
На врв Bottom