Резултати од барањето

 1. N

  Драга Кајгана

  Драга Кајгана, сакам да кажам дека ова е термин кој одамна тешко ми е да го употребам. Ама со задоволство би почнал со „Многу почитувана...“ Како бивша девојка која си ја преболел. Не и викаш Драга, али ја поштуеш као девојка што си ја ебел додека може да гледа, диши и оди, во случајов, додека...
 2. N

  Македонија - внатрешни случувања (генерална дискусија)

  Чекај бе, дали ти и сите други што те поддржале сте нормални? :eek: Сакаш да се преселиш у друга држава, be my fucking guest и од таму испрати ми разгледница на којашто ќе ми кажеш колку ќе платиш ако се паркираш на место за таксисти. Какви дебили, кај прави прекршок, уште мрчи дека друг е...
 3. N

  Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

  Стварно, зашто лажеш дека е за друг? Ако сакаш да излажеш, отвори нов јузер од некаде од некоја играчница и готово... како и да е... Не разбирам како луѓето се трескаат по некој што не ги сака. Мислам, кога девојка “ти глуми“ дека не и е грижа, брат соочи се со вистината - не и е грижа за тебе...
 4. N

  Драга Кајгана

  Ова е единственото место каде што можам да не напишам ништо, а да бидам сфатен совршено што сум сакал да кажам. Епа, еве, пишувам. And... I know you do. I do too.
 5. N

  Една година бензин по 50 денари литро или Скопје 2014?

  За да создадеш сопствено мислење и да креираш став треба да имаш способност за согледување на реалноста, а не да веруваш дека све што лета се јаде. Треба да имаш способност за мислење, пошто за копи пејст, речиси сите имаат способност. Значи не сте на дното, сепак знаете цтр ц - цтрл в. По...
 6. N

  Една година бензин по 50 денари литро или Скопје 2014?

  Тоа што работат 15 саата дневно за 20 долари месечно го викаш вадење од сиромаштија?
 7. N

  „Форсирано“ заљубување

  Многу луѓе рекле Господ не постои. Сите се закопани на христијански гробишта. Можете да го наречете хемиска реакција, коктел од хормонски сокови, нервни празнења и полнења, производ на сончевите бури... како сакате. Факт е дека доаѓа само, си оди само и единствено прифаќам дека будистичките...
 8. N

  Има ли се уште такви женски што се чуваат за прва брачна ноќ?

  Ама да зборуваш од прво лице е сосема различно од тоа да зборуваш за сите жени генерално. Кога зборуваш во прво лице си inside the box, and u cant see outside. Кога зборуваш во трето лице ја гледаш кутијата од надвор, те гледам и тебе внатре, зашто си жена со женски репродуктивни органи и со...
 9. N

  Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

  Пропалица си и нема иднина во тебе. У право е девојка ти. И ќе те откачи ако не ја прелажеш некако и ќе го има сето право да го направи тоа. Љубов е за приказни на форум, книги на Коељо и филмови на Спилберг, а ти си главна улога во нејзиниот филм само кога спие. Реалноста вика дека треба да...
 10. N

  Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

  :) :) :) Си ја бараш бељата а? :) Има една поговорка за ова, „Не си играј со огин, може да се изгориш“. Сеа, купви подароци...
 11. N

  Има ли се уште такви женски што се чуваат за прва брачна ноќ?

  Ииииј Girl Power on the scene :) Туку... Ова ме испровоцира доволно да реплицирам, плус жал ми падна што му се нафрливте на јарево како гладни лавици. Генералното машко мислење и сфаќање за една девојка којашто има намера да ја земе е токму во тој правец што го напиша. Таа треба да биде...
 12. N

  Има ли се уште такви женски што се чуваат за прва брачна ноќ?

  Може да има илјадници причини зошто девојка, не девојче, ќе одлучи да биде невина до брак. Единствено што мене ми мањка е што биологијата вели дека сите живи луѓе имаат желба за секс. Порано, моралот бил СВЕ, денеска не е така. Па ако некоја девојка одлучи од било каква причина да нема секс до...
 13. N

  Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

  Горан Стефановски има една прекрасна реченица напишано на оваа тема, вели (од прилика, не ја памтам до детал) „Кога момче и девојче се заведуваат меѓусебно, тие зборуваат за сè освен за она коешто навистина им е на памет“. Контекстот на реченицата од каде што ја земав е сосема друга, ама во...
 14. N

  Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

  Не се секирај... само ќе си дојде све на свое место. Само ти чекај некое чудо да си се деси само од себе и сигурно ќе се омажиш со четвртиот најголем фраер во Дељадровце. Сигурна ти е иднината. ;)
 15. N

  Преспивање кај девојката

  What... the fuck... is wrong... with that? Океј, не знаев дека е мода, ама без разлика, кој кур е проблемот да преспие тој кај неа и како е тоа правило дека е океј она да преспие кај него, а он не кај неа? Као домазет работава? Хеј... Just because we had sex doesnt mean we`re dating. Плус...
 16. N

  Хероите на нашето време

  Дај бе и ти и сите срби нека го намалат моудот Србија. Сега е ИН да си антички глуп македонец, а не милошевичев глуп србин. Сеиозно, Шешељ е директно виновен за убиство на илјадници илјадници луѓе. Ако е он Херој, онда Хитлер е вториот Исус.
 17. N

  Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

  Oh but ur not right... :) Куче што лае а не каса протнува реченици од типот „Леле колку сум згодна, сигурно сакаш да ме ебеш“. Поговорката е апсолутно на место во некои случаи, но овој се кладам дека не е таков. Кога би ја притиснал, метафорички кажано, да, таа ќе се повлече, зашто очигледно...
 18. N

  Мирен протест против цената на горивата!

  Бензините никогаш нема да исчезнат од пазарот зашто човекот одлучил така, туку ќе исчезнат зашто ќе се истрошат светските резерви, а тоа нема да се деси сигурно додека сме ја и ти живи. Силните компании, производители на нафта никогаш нема да им дозволат на автомобилските компании да форсираат...
 19. N

  Хероите на нашето време

  Да го ставиш у групава Воислав Шешељ е као да се посереш пред Влада и да речеш засадив цвеќе.
 20. N

  Мирен протест против цената на горивата!

  Хахахахахахахахахахахахахахахахахахаха. Хахахаха. Хаха. Ха. Кога ќе успее ова, јавете ми се да се обесам на плоштад, а вие снимајте и стајте ме на јутјуб да бидам сензација. Македонецот ако не му биде даден сендвич гага за да скандира некои глупи пароли, не ти искача на улица па да го тепаш.
На врв Bottom