Резултати од барањето

 1. fidanmk

  Фан клуб - РК Вардар

  Гаџа и Кудуз треба да учат многу од Дувњак и Зарабец...Гаџа гледам се мачи, а Кудуз ај што растураше во Динамо Букурешт, сега е некако „шуби-дуби“..голем успех за Вардар ќе биде ако стигне до осминафинале, толку...
 2. fidanmk

  Фан клуб - РК Вардар

  Талески гол, јес...спремен е за Европско...
 3. fidanmk

  Фан клуб - РК Вардар

  Кога немаш силна одбрана, ништо не правиш и во напад...а Вујо уште повеќе ќе се нервира, нормално, и нема контрола после..штета што Вујо не знае француски, па се мачи со англиски, ама и тоа ништо немаше да смени..
 4. fidanmk

  Фан клуб - РК Вардар

  Дибиров ли игра само, ццц...
 5. fidanmk

  Фан клуб - РК Вардар

  Според мене, не е толку страшно еден или два порази да се има во групата, пострашно е кога тимот само губи и ништо не игра...треба повеќе воигрување, да ги гледаат видеата што повеќе, да видат каде грешеле, со тренинзи, и нормално не само да се чека на еден или двајца, мора сите да играат, срце...
 6. fidanmk

  Фан клуб - РК Вардар

  Нема што, Вујо беше во право кога рече дека нема да има секогаш добри моменти...Њокас, Њокас, ама не може само од нив да се чека, тие се искусни, ама и некои други треба да се разиграат, очигледно нема такви кандидати. Секоја чест за Дибиров, легенда. И за навивачите исто, чиста десетка (y)
 7. fidanmk

  Македонска фудбалска репрезентација

  Да, баш така. Не ни мора да загуби Романија во следно коло, само да не победи со Исланд, ама ние треба да победиме против Ерменија, така би задржале нели 1 или 2 бода предност (уште подобро ако Исланд победи)..ако победат Романија и Македонија, тогаш ќе се молиме во Лихтенштајн да не изгуби од...
 8. fidanmk

  Македонска фудбалска репрезентација

  Пропуштивме многу бодови во септември...вака сега клучно за второто место ќе биде следното коло, Романија да не победи со Исланд, а ние да победиме против Ерменија, и би ја одржале таа предност од 1 или 2 бода..
 9. fidanmk

  Македонска фудбалска репрезентација

  Да не испадне после 100 души едвај дошле на стадион...дренажата ако издржи...
 10. fidanmk

  Македонска фудбалска репрезентација

  Мислам дека Несторовски нема да биде повикан до крајот на квалификацииве, има уште три кола, плус веќе долго време нема одиграно утакмица, нитуеднаш оваа сезона не се најде во состав на Удинезе во Серија А, и таму знаат дека треба да се опоравува, и подобро нека биде така. Кога ќе се врати не се...
 11. fidanmk

  Македонска фудбалска репрезентација

  Ако веќе растура во Словачка, нека му дадат со дрес на Спартак Трнава да игра Ристовски, па може ќе дава повеќе голови... :ROFLMAO:
 12. fidanmk

  Македонска фудбалска репрезентација

  Миовски и Ракип се супер освежувања...
 13. fidanmk

  Македонска фудбалска репрезентација

  Да му честитаме и на Боби, прва победа, нека се множат...
 14. fidanmk

  Македонска фудбалска репрезентација

  за кои млади засилувања од Австралија и Шведска, ако мислиш на Ракип од Малме, еве дебитираше и имаше асистенција...од Австралија не знам, ако мислиш на Божиновски и Чолаковски, тие мислам во У21 се..
 15. fidanmk

  Македонска фудбалска репрезентација

  Браво, сега нека му ја мислат со Германија...
 16. fidanmk

  Македонска фудбалска репрезентација

  2-1 Германија, мењај табела хаха
 17. fidanmk

  Македонска фудбалска репрезентација

  Чурлинов 4-0
 18. fidanmk

  Македонска фудбалска репрезентација

  Николов 3-0
 19. fidanmk

  Македонска фудбалска репрезентација

  Џани 2-0
 20. fidanmk

  Македонска фудбалска репрезентација

  барем пенал изнуди 1633723628
На врв Bottom