Резултати од барањето

 1. Vardarecc

  Фан клуб - РК Вардар

  Со оглед на тоа што говори во множина, можно е да мисли и на двајцата (тале и кудуз).
 2. Vardarecc

  Фан клуб - РК Вардар

  Стефан Добревски, лани играше во Работнички на 11 натпревари постигнал 14 гола, 19 години.
 3. Vardarecc

  Фан клуб - РК Вардар

  Атанасовски денес МВП, 7 гола и едно 63 изнудени пенали врз него. Вујо колку толку ги има размрдано македонскиве играчи, Савревски кога игра е поактивен и поексплозивен (за разлика од летото на шампионатот кога чекаше топка вместо како Талески ланската сезона.
 4. Vardarecc

  Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

  Не тврдам дека е вистина ама не треба и воопшто да не чуди ваква работа, тоа што пред јавност изгледаат како цвеќиња за мирисање апсолутно не гарантира дека зад завеси не се дешаваат вакви работи.
 5. Vardarecc

  Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

  И Палчо потврдува дека одработува и дека е уценет Васко, или повеќе информиран/а си од Палчо?
 6. Vardarecc

  Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

  МВ цигари/ 9 / ЛОКАЛНИ избори и ДЕМОС - YouTube Палчо во неговиот подкаст го коментира одработувањето на Васко Ефтов и како тој е уценет од сегашнава гарнитура за некое дело кое го имал уште во времето кога работел во Алфа, може да слушнете некаде во почетокот на видеото.
 7. Vardarecc

  Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

  Васко Ефтов 90% од коментарите кој не му одговараат на неговиот стрим ги бриши, и после не одработувал. :pos:
 8. Vardarecc

  Фан клуб: РК Пелистер

  Кукулоски играше вчера? или друг натпревар сме гледале?
 9. Vardarecc

  Фан клуб: РК Пелистер

  Не само Бабич, и ремонт во тимот ќе ви треба, како проблем го посочивте не залагајнето на играчите на тренинг, па и веројатно затоа резултат говори вака денеска.
 10. Vardarecc

  Левица - Политичка партија

  Паралментарни избори во цела држава 38 000 гласови ЛАНИ. Овие локални избори настапува во 38 општини од 80 МОЖНИ, значи скоро ни пола, а сепак освоиле 50 000 гласови.
 11. Vardarecc

  Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

  За Петровиќ истото го имам мислено, со оглед на дефицитот кој го имаме на десна бековска позиција.
 12. Vardarecc

  Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

  Го имаш гледано Симоноски во напад? Аларов има предност само дека можи да покрие на 3ка или 4ка во одбрана, додека Симоноски е нешто понизок и во одбрана игра на позиција 5. Kristijan Simonoski - RK Golden Art KL7 - Pivot - Best Moments - YouTube
 13. Vardarecc

  Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

  Крстевски бе сериозно? За Карапалевски се слагам дека можеби треба да добие шанса во Б тимот. Митев од Бутел беше МВП на кадетското бај да веј, иако пишав во претходни постови дека Бутел не е вистински тим за Митев. Кукуловски буквално 0 минутажа во Пелистер, освен последниве кола во Супер Лига...
 14. Vardarecc

  Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

  Во Алкалоид работаат 10 пати подобри него од било кој клуб во суперлига со исклучок на Вардар и Пелистер, изгледај некој натпревар ќе видиш дека се кондициски тата мата спремни. Лазаров на претходниот собир беше разочаран од кондициската спремност на играчите кој беа повикани од суперлига како...
 15. Vardarecc

  Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

  Како не можи да е задоволно ко во пола Македонија не излезе Левица.
 16. Vardarecc

  Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

  Добри играчи се Серафимов, Ѓоргиев и Симоновски, јас тврдам дека Симоновски во репрезентација ќе е замената за Столе, додека Серафимов е поквалитетен од Јагуриновски, Ѓоргиев веќе беше повикан уште лани. Повикани се најдобрите играчи од 2000та и 2002ра, шо е добар чекор, не заборавајте Кирца и...
 17. Vardarecc

  Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

  Лазаров повика 22 ракометари за ЕХФ неделата, ќе има и дебитанти (ФОТО) - 24 РАКОМЕТ (24rakomet.mk) Јагуриновски :pos: За поздрав е повикот на Атанасијевиќ, Марко Митев и Симоноски.
 18. Vardarecc

  Левица - Политичка партија

  Како стои Левица?
 19. Vardarecc

  Фан клуб - РК Вардар

  Karapalevski and Dibirov KEMPA - HC Prolet - HC Vardar - YouTube :love:
 20. Vardarecc

  Фан клуб: РК Пелистер

  Со Ѓорговски шо е работава шо ви го нема, има повреда?
На врв Bottom