Резултати од барањето

 1. gjoko-mkd

  Фото натпревар #145 - Домашни миленици

  Права напаст.....:boksix:
 2. gjoko-mkd

  Фото хумор и интересни фотки!

  Кој го читал Алан Форд...знае какви све бисери се таму видени...:pijani:
 3. gjoko-mkd

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Ќе биди јако ако Теута Арифи му го грабни амбасадорското место во САД на Фрчко.....:vozbud:
 4. gjoko-mkd

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Бора Ѓорѓевиќ на времето имаше интервју за некое списание...и вели: јас да сум претседател на Југославија, Македонија ќе ја посадам со афион, и ќе правиме дрога. Ем ќе бидиме богати ем ќе го труеме западот:eek: бат д веј.....Црпко доби по носот од венецијанската комисија , и му препорачуваат да...
 5. gjoko-mkd

  Гуми (пневматици)

  Овие што ги возам наводно се произведени во Индонезија....а за зима имам втор комплет со бандажи, малку помали од летните-195/65/15
 6. gjoko-mkd

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Sekako deka so ,,našata zemja,, gi trolam ssverdžanite....a za perenjeto pari sum seriozen Što imame nie drugo za ponuda? -More-ne -nafta-ne -dijamanti-ne -napredna tehnologija-ne -nešto zlato imame i toa go zabranuvaat da se vadi....dosta somnitelno bi rekol
 7. gjoko-mkd

  Прашања поврзани со Android Market (Google Play)

  Jas imam posebna pretplata preku firmata...i zatoa ne sum na Magenta
 8. gjoko-mkd

  Прашања поврзани со Android Market (Google Play)

  А ние од што сме на Мобимак ????
 9. gjoko-mkd

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  И тогаш мислев ...и сега истото шанса за нашата земја финансиски да ојача ја гледам во алтернативните методи. Еден од нив беше на Груки:да се направиме слично како Кипар и Луксембург-пералница на пари, т.е. она што сакаа да го отворат како ,,слободна финансиска зона,, баш ми е гајле за прљав...
 10. gjoko-mkd

  Прашања поврзани со Android Market (Google Play)

  ќе ти кажам една апликација, подобра од Мобдро...но никому да не кажуваш...:angel: и барај ја на Гугл....не на плеј стор WSS 2.4 само ова откуцај го, и подеси го телефонот да можи да инсталира од непознати апликации
 11. gjoko-mkd

  Гуми (пневматици)

  За зимските сигурна опција е Сава С3.....но јас лани ставив Лауфен, на инсистирање на вулканизерот(пријател ми е). Вели јас редам 5-6 години на моите коли само такви гуми. Првата сезона се покажаа нормално -супер. Ќе видам сега втората сезона По негово кажување-овие гуми доаѓаат од земја која е...
 12. gjoko-mkd

  Фото хумор и интересни фотки!

  Žalim slučaj.....ali najgolemiot del od forumašite nema da ti go svatat vicot... :vozbud:
 13. gjoko-mkd

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  да...се претпоставува дека проблемот е во слабото подмачкување на турбината. мој другар репарираше турбина на испод 100 000 км на нова кола(не половна), и повторно му откажа во Србија каде му ја репарираа турбината му дале совет на ситото на пумпата за масло што се наоѓа во картерот, со малку...
 14. gjoko-mkd

  Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

  PAЗУЗHABAЧ CBEДОЧИ: Macakрот кај Смилковско го извeлe лицa во yнифopми на УЧК со амблеми „Илирида“ Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска цел ден се читаат транскрипти од разговори и СМС пораки за случајот „Монструм“. Меѓу разговорите кои се читаат добар дел се од лице вработено во...
 15. gjoko-mkd

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Зошто ма така...гледаш дека орелот е исправно поставен.....:pos:
 16. gjoko-mkd

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Što imate protiv Durlovski? Čovekot e poznat i priznat vo cel svet i ima dignitet i slovo da im čita vo bilo koja partija? Da ne trebaše da odi vo partijata koja go pikna vo pritvor za peenje himna?
 17. gjoko-mkd

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Идааат избори....денес изгласано покачување на 5% на платата на цела администрација што СЕГА треба да се земи. Значи важи еден месец ретроактивно
 18. gjoko-mkd

  Фото хумор и интересни фотки!

  Во мое и твое време....додека бевме мали вакви точаци(машки...а би сакал како ,,оваа,, женска да беше:D) ги возевме со едната нога втерана од страна испод рамот..и возење на страна со држење на воланот за равнотежа:tapp:
 19. gjoko-mkd

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Спорт бек е фактички малку продолжена верзија....како што паметам од списанија со некои 20 см од обичната верзија. а за моторот....и покрај тоа што на сите звона ги фалат моторите на Ауди и фолксфаген, скоро сите верзии освен 1.9 имаат по некоја мана. најмногу 2.5 тди
 20. gjoko-mkd

  Фото натпревар 144 -> ГЛАСАЊЕ

  ма фотографирањето е хоби......и овој натпревар го сметам како лесна тема за релаксација...без многу препукувања како во темата за политка малку раат да бидиме од напнати ситуации
На врв Bottom