Резултати од барањето

 1. Chupacabras

  Work and travel USA

  Може ли некој да ми објасни како иде процедурата за враќање на данок доколку го немаш последниот чек. Во коузон ми рекоа дека требало да чекам да ми стигне некој W2 form доколку го немам последниот чек. Кога стига тоа чудо? Дојде февруари мене ништо не ми стигнало :)
 2. Chupacabras

  Dream Team

  Некој случајно да не има торент да ми даде, ќе бидам многу захвален. Се утепав барајќи.
 3. Chupacabras

  LCD телевизори

  Да не знае некој колкава големина на телевизор би ми била најдобра? Растојанието од телевизорот до троседот ми е околу 3,5 метри. На интернет пребарав и дојдов до резултат дека 46 е најдобро за тоа растојание. Ама па некако многу голем ми изгледа мене тоа.
 4. Chupacabras

  Windows Phone Apps/Games

  Imam problem so tapatalk.. probuvam da se logiram na kajgana preku tapatalk i uporno mi vika invalid token. Password znam deka mi e toj i deka ne go gresam.
 5. Chupacabras

  Windows Phone Apps/Games

  Youtube апликација неможам да најдам за 8.1. Сите што ги симнав не работат.
 6. Chupacabras

  Nokia Lumia Windows Phone 8 телефони (генерална дискусија)

  W8 корисници, кажете како сте задоволни сега за сега од нокиа телефоните и оперативниот систем. Сакам да земам лумиа 930, па кажете дали вреди да се даде 600 долари за тој телефон?
 7. Chupacabras

  Камиони

  Кај бе со 60 000 ќе купиш три влекачи. Може ќе купиш ама некој стари па дали ќе добиваш дозвола да возиш во земјите во ЕУ. Еден асапен камион еуро 5, еуро 6 ти е од 35 000 па нагоре, а и приколка ќе треба да купиш. За ваков бизнис да отпчнеш потребно ти е да познаваш луѓе да познаваш фирми за да...
 8. Chupacabras

  Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

  Ме интересира дали може некој да декодира Нокиа Лумиа 1520 кодиран за американска мрежа?
 9. Chupacabras

  Kajgana Song Contest (KSC) #11

 10. Chupacabras

  Work and travel USA

  За Ocean city NJ има ли некој што ќе иде? Ако иде некој нека пише да се најдеме таму :-) Sent from my LT22i using Tapatalk
 11. Chupacabras

  Work and travel USA

  Некој што бил за америка да каже какви се штекерите за стуја во америка? Ми рекоа дека биле различни од нашите и дека адаптерите што ги имаме на било што не пасувале?
 12. Chupacabras

  Kajgana Song Contest (KSC) #4

  Ај нешто ново нека има [DOUBLEPOST=1396894604]
 13. Chupacabras

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Плишана играчка минион каде може да најдам? Sent from my LT22i using Tapatalk
 14. Chupacabras

  Kajgana Song Contest (KSC) #3

  Аман бе луѓе ништо не сте оставиле за мене, сите песни сте ми ги земале.
 15. Chupacabras

  Kajgana Song Contest (KSC) #2

 16. Chupacabras

  Македонски звучи подобро

  1. Ѓорѓи Крстевски - Песна за тебе 2. Владо Јаневски - И тогаш некоја будала 3. Лева Патика - Неправда 4. Нон Стоп - Татално луд
 17. Chupacabras

  Македонски звучи подобро

  Влатко Лазановски - Како ден јасно е Ристо Бомбата и Кучешка тенија - Елко, елко Меморија - Ќе има ли ден Брејк - За нас
 18. Chupacabras

  Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  Зависи што имаш. Ако имаш само интернет 900 ден, ако имаш интернет и телефон 1200, а ако имаш интернет телефон и телевизија 1500.
 19. Chupacabras

  Македонски звучи подобро

  Зијан - Обична песна Роберт Билбилов - Избриши ги ти солзите Тоше Проески - Лошо ти стои Баклава - Ој девојче
 20. Chupacabras

  Половни камиони -избор

  Само Сканија друго ништо. Татко ми има и сканији и мерцедеси. Од сканијите е презадоволен, мерцедесите внатре се покомпактни со поголем простор ама трошат повеќе нафта од сканијата. Волвото според мене многу кварови има, човек што познавам зема на ново и послем година и пол го продаде зошто се...
На врв Bottom