Резултати од барањето

 1. Cyril

  Криптовалути - Cryptocurrency Bitcoin Ethereum.....

  Дали некој има искуство да сподели со менувачницата за крипто валути www.cryptotresor.mk во Скопје?
 2. Cyril

  T-Mobile - Генерална дискусија

  Проверив убаво, не се. Ќе треба да побарам повторно да ми ги пуштат. Huawei Nova 5t. Немам добиено ваква порака за VoLTE. Ако добро разбрав ова не се активира рачно, туку само те известуваат дека отсега го имаш?
 3. Cyril

  T-Mobile - Генерална дискусија

  Пред малку ми пристигнаа нагодувања за Интернет и ММС од Телеком. Ја отворив пораката но не ги прифатив во моментот зафатен бев, си велам ќе ги активирам подоцна. Отворам после некоја минута во пораки и никаде ги нема. Па сега ме јаде тоа да не пропуштам нешто од новите подесувања како...
 4. Cyril

  Геоглифот во Овче Поле

  Понова емисија за геоглифот и античкиот град Бела Зора во негова близина
 5. Cyril

  Обложување на нет

  Се правдаат дека ми го поништиле облогот пред да започне натпреварот (а не откако завршил), што незнам дали е така. Ми ги прифатија и двата тикета, ми одзедоа средства од балансот и се одлогирав. Толку. Се вклучив наредниот ден откако беше се' завршено. Кога ќе уплатиш у кладилница не седиш таму...
 6. Cyril

  Обложување на нет

  Внимавајте со 2win.mk, поништуваат добитни тикети без никаква причина! Уплатив два тикета (конечен тип: Х), синглови. Тоа беа двата натпревари од јужно-американска Copa America од 25.06.2019 (не е некоја 10-та сомнителна лига). Чиле - Уругвај (FT 0:1) и Еквадор - Јапонија (FT 1:1). Двата...
 7. Cyril

  Кладилница (Генерална дискусија)

  Внимавајте со 2win.mk, поништуваат добитни тикети без никаква причина! Уплатив два тикета (конечен тип: Х), синглови. Тоа беа двата натпревари од јужно-американска Copa America од 25.06.2019 (не е некоја 10-та сомнителна лига). Чиле - Уругвај (FT 0:1) и Еквадор - Јапонија (FT 1:1). Двата...
 8. Cyril

  MoneyBookers (официјална тема)

  Овие премногу ги покачиле провизиите. Минатава година за 1000$ на картичка ми земаа само 3-4$, а сега со 7.5% треба да ми земат 75$. А и со другава опција за повлекување на сметка излегува скоро 5%. И Нетеллер изгледа е слично. Па и данок на сето ова кога ќе ставиш.. И опцијава со нивна припејд...
 9. Cyril

  Payoneer (официјална тема)

  https://payoneer.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/6118/~/what-is-the-currency-conversion%2Fcross-border-fee%3F Според тоа што пишува, за жал има 3.5% 1.провизија за конверзија / 2."преку гранична такса" и при купување на POS, а не само на вадење пари од ATM. Единствен исклучок е ако...
 10. Cyril

  Помош за нови играчи

  За оние коишто неможат односно немат пари да си го покачат здравјето, побарајте помош од Министерство за Здравство или Црвен Крст на Македонија За сите играчи е пропорачливо да ги имат прочитано туторијалите во весникот на Министерството за Образование...
 11. Cyril

  Туторијал за новите играчи на еРепаблик

  Туторијали можете да најдете во весникот на Министерството за Образование: http://www.erepublik.com/en/newspaper/obrazovanie-makedonija-215294/1 А туторијал за нови играчи од министерството еве: Добродојдовте во Новиот Свет - туторијал за новите играчи
 12. Cyril

  Erepublik - помогнете на еМакедонија

  Претседателски избори - Ноември 2010 [внатрешно гласање]: http://emacedonia.info/index.php?topic=195.0
 13. Cyril

  Erepublik - помогнете на еМакедонија

  http://www.erepublik.com/en/article/-2010-1-1555061/1/20 - околу првите конгресни избори во еМакедонија На 5 ноември 2010 ќе бидат првите претседателски избори во еМакедонија. Тие избори треба да поминат во најмалку напната атмосфера, бидејќи по успешните избори за претседател на партија и...
 14. Cyril

  Erepublik - помогнете на еМакедонија

  Благодарност до вас за донациите во Македонски Црвен Крст. :smir: Еве и донација од мене (со вистински пари), купив extra storage за наредните 6 месеци во организацијата на МЦК. Congratulations Macedonia Red Cross, your account has obtained Extra storage for 6.00 months because of an...
 15. Cyril

  Erepublik - помогнете на еМакедонија

  Јас сум раководителот за овој месец, а од време на време ми помага Drashhh. Секоја донација во Црвениот Крст на Македонија е добредојдена и така директно допринесувате и им помагате на новите играчи.. Не е направена пресметка, но во последната недела се има потрошено многу злато за новите...
 16. Cyril

  Erepublik - помогнете на еМакедонија

  Ставете ги во пријатели државните организации и претплатете (subscribe) се на нивните весници: Црвен Крст на Македонија Министерство за Образование Министерство за Информирање Министерство за Одбрана Министерство за Економија Народна Банка на Македонија
 17. Cyril

  Erepublik - помогнете на еМакедонија

  Па не сум видел нити излечил во болница од кога ја сменија v1 во v2, а тоа има веќе 4-5 месеци ако не се лажам.. Па подобро прашај некој што успеал да "фати" болница. Пред некое време прочитав дека ќе менувале правило за болници, а пак во последниот артикал прочитав спротивно, дека ќе останало...
 18. Cyril

  Erepublik - помогнете на еМакедонија

  И јас се согласувам да се организира тоа. Само не во смисла сите да дојдат на еднаш (тоа би било лошо), туку на неколку денови, бран по бран.. Сега ќе му пратам храна. Тоа со болниците е навистина глупо.. Нека направат во сите битки да можеме да се лечиме како што обеќаа пред некоја недела дека...
 19. Cyril

  Erepublik - помогнете на еМакедонија

  New citizens today: 282 Да, Ivan Vancho Makedonski е виновникот :) прати порака до сите членови на неколку фејсбук групи каде што е админ, и еве го резултатот.. :)
 20. Cyril

  eJahan - помогнете на еМакедонија

  Претседател си таму, барем доврши го мандатот, потпиши пак сојузи да има битки :)
На врв Bottom