Резултати од барањето

 1. D

  Култни сцени

  Ајде форумџии тука да ставаме видео клипови со мокни,интересни сцени од филмовите
 2. D

  Брак (Да или Не)

  По религија сум православен христијанин и сум воспитуван во семејство кое ги има убедувањата дека во животот бракот е неизбежен да бидеш срекен и успешен... Долг период се водев по таа норма и мислев дека по тоа непишано правило еден ден и ја ке бидам срекен и успешен... Можеби да не го следев...
 3. D

  Дали сексот е преувеличен

  Прво се извинувам за зборот Преувеличен зашо ми иде на србски ама мислам дека најдобро одговара овој термин... Ке бидам краток Дали од самиот чин секс има многу поубави работи? -Некад е многу поубаво кога ке го пуштиш во шоља одошто во мисионерска поза да се трудиш 4-5 минути. -Некад е многу...
 4. D

  Прекршување на општите услови за работа

  Знам дека има безброј мислења и коментари каква ни е состојбата во државата но ТЕМАВА ја почнувам со цел некој да ми помогне,даде совет како да реагирам или ако не друго да си ја олесни душичката Работам во фабрика некое време во која не се исполнуваат основните човекови потреби како што е...
 5. D

  Кога денот ке го почнете со чаша пиво,а не со кафе

  Имате ли некоја вакава случка ,дај пишете да не се чуствувам демоде ја ги имам повеке,а утрово работам на нова :D
 6. D

  Дали е возможно формирање на економска унија на (балканот,истокот,медитеранот)

  Седејки така дома без работа слушајки вести ЕВРОПА ЕВРОПА ЕВРОПА ми падна на ум зашто ние тука да не си направиме европа у која ние ке бидеме главни,ако на времето југославија му пркосела на светот зашто сега обединетиот балкан не стане најдобро место за живеење,зарем се уште се нема родено...
 7. D

  АРМ во трка по пари за модерно оружје

  Војската планира да ги продаде неперспективните ракетни системи за противвоздушна одбрана „Игла“ и „Стрела 10“, оклопните транспортери „М113“ и „Леонидас“, хаубиците од 122 мм и од 105 мм и ракетните системи БМ-21 „Град“ и 128 мм „Пламен“ колку оваа идеја е правилна, да го продадеме и тоа што...
 8. D

  Кој е најлесниот начин за емигрирање од државата

  Дај луге кажувајте помагајте линкови агенции зашто тука стварно е досадно,политизирано и све ти е за џабе, на крајот од месецот неможеш ни патики да си купиш,има некој форуми за дубаи ама со засатрени дискусии слушам најлесно се одело таму,секое мислење е добредојдено ;)
 9. D

  Дали високото образование ги исполнува своите норми

  Колку на денешницата високото образование вреди во секој смисла на зборот,а над 90% од матурантите си го губат времето надевајки се дека ке станат академски грагани интелектуалци Темава ја отварам и се надевам дека нема слична доколку има нека оди Пишувајте позитивни и негативни критики...
На врв Bottom