Резултати од барањето

 1. ArHanG3L

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Картер се вика де кога ќе се извади ке испадне , да … Башка неизводливо е метална , пошто како што кажав цефката се витка надолу , има две прекршувања . Шо си ебале мајката она французите , па така го направиле , не знам . На сивикот ми е метална цела шипка и цефката иде право како пушка …
 2. ArHanG3L

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Имам и јас телескопски магнет , ама не бива на клиото е пластична и цела извиткана и ми се открши само долниот дел кај што е бележаното мин. и макс. Да беше пола шипка не му се секирам , кај ќе иде , не може да падне у картер . Ова парчево што се открши кај мене е околу 3-4 цм и сега ме мачи...
 3. ArHanG3L

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Што кога при вадење ќе ти се искрши шипката за проверка на уље и парчето ќе остане внатре ? Вадење картер , а ??
 4. ArHanG3L

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Во A, B , CLA и GLA со 180d ознака се 1.5 Рено мотори ( а мислам дека и мењачи ) . Од оваа или следната година тој мотор ќе биде заменет со новиот 1.6 дизел со 130кс комплетно со мењачите исто од Рено-Нисан групацијата ( веќе се вградува во Vito ) , а ќе почне да се нуди и во C-class . За...
 5. ArHanG3L

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  1.5 дизелот во 180 cdti моделите …
 6. ArHanG3L

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Абр праите бош-муабет што се вика … Сте се фатиле за коли кои во времето кога биле нови коштале 8-9-10 000 евра , класа на мали градски возила , во своето време најмал и најевтин модел од брендот што го претставуваат , а сакате внатре премиум материјали :pos: И крцкаат , сите крцкаат , далеку...
 7. ArHanG3L

  Совети околу мотоцикли

  Па друже до 3000 евра овде имаш едно чудо скутери . Посебно Kymco Xciting 300 , Gilera Nexus 300 , Beverly 300 … Јас не знам колку се исплати тоа да се увезува …
 8. ArHanG3L

  Совети околу мотоцикли

  Давачките изгор … За што мотор те интересира ? Конкретно - пред некои два месеци прашувавме за Kawasaki Z900 од 2018та , давачките ни кажаа околу 2 300 - 2 500 евра … Моторот ни го остави дечкото 6 000 , + давачки + сервиси + гумите беа за менување + ќе излезе уште некоја давачка таму-ваму ...
 9. ArHanG3L

  Скутерчиња: Се за и околу нив

  Види у МакПетрол дали имаат или можат да ти донесат Honda Beat … Друго такво со големи тркала кај нас тешко дека ќе најдеш …
 10. ArHanG3L

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  Може да е кај него, се извинувам ако сум погрешил … Јас зборев од искуство што иста работа ми се случи на мене на едно Sony Vaio пред 3-4 години и кај него дц конекторот беше со кабелче од задната страна и џек уштекан во плочата … И логично би било сите така да ги прават , ама ете не ги прават...
 11. ArHanG3L

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  Се менува пинот лесно . Отвори капакот позади , ќе видиш пинот е уштекан со џек на матичната . Извади го , иди земи си ист таков и смени …
 12. ArHanG3L

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Летото проаѓа , со погусто уље ке имаш проблем преку зима . Ќе му треба повеќе време да го загрее и крене … Башка што поновиве коли имаат многу мала толеранција помеѓу деловите , па така погустото уље ќе има проблем да стаса на сите места кај што треба да стаса …
 13. ArHanG3L

  Кучиња (грижа, општи дискусии)

  Лани што ја носеше каишката , заборавив кој бренд беше , цело лето нема каде не шеташе и не закачи ни болва ни крлеж . Оваа година немаше од истите , па земав друга , ама некако не е исто ефикасна … Ставивме и ампула сабајлево , па ќе видиме …
 14. ArHanG3L

  Кучиња (грижа, општи дискусии)

  Добра вечер … ај некој нека каже некое ефикасно средство против крлежи … го изнесов вчера кутрево кај другар у двор и еве сега му отепав 7 крлежи … бтв има огрлица , болви нема , ама слабо ќе да е делотворна против крлежи …
 15. ArHanG3L

  Кучиња (грижа, општи дискусии)

  Малтезер со купирани уши ?? Прв пат слушам …
 16. ArHanG3L

  Кучиња (грижа, општи дискусии)

  Малтезер - суета у плафон . Немој се некој нив да ги повреди , да им наштети … Такви се плачковци од кучиња , карактерна особина им е , посебно на женките. Не и се секирај , ако немала контакт со други кучиња до сега , сега дури да се навикне малку ќе изведува што се вика , ќе протестира и сл ...
 17. ArHanG3L

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Епа така работат овластените сервиси , ќе ти го направат твојот , а на тој што плаќа ќе му наплатат нов … Но доколку носачот/шината внатре е искривена , тоа нема шанса да се исправи како што било и никогаш веќе тој браник нема да се наштелува во милиметар … Така да тоа мора да се смени , а...
 18. ArHanG3L

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Трк во Новус или Едел Пром , ќе ти ја средат , се поправа ова …
 19. ArHanG3L

  Скутерчиња: Се за и околу нив

  95 , 98 , 100 … каков сакаш таков
 20. ArHanG3L

  Скутерчиња: Се за и околу нив

  А зашто он не си плати све и да си го регистрира па да ти го продаде ?? И како платил царина , а не платил данок ? Тоа заедно иде … Или ништо не е платено , па сака да го даде па ти да се замараш или пак многу скапо излага и после нема да може фа го продаде по цена за парите што ги вложил па те...
На врв Bottom