Резултати од барањето

 1. Sawyer88

  Kajgana Song Contest #153 - ГЛАСАЊЕ

  Друштво, дојде време за гласање. 32 песни се во конкуренција, фала на сите што учествуваа. Кај сите што постираа повеќе песни, во конкуренција за гласање ја зедов секако првата песна, другите беа постирани главно низ дискусија за темата. На Riken не му ја прифатив песната зашто е после 2000...
 2. Sawyer88

  Kajgana Song Contest #153: Македонска музика од 90-тите

  Имав неколку теми за новиот song contest на ум ама инспириран малку од вчерашниот јубилеј 30 години независност, се решив темата да биде песни од македонската музичка сцена од првата деценија независност, објавени од 1990 па се до кај 2000 година. Повеќето на форумот сме биле деца тој период па...
 3. Sawyer88

  Kajgana Song Contest #149 - ГЛАСАЊЕ

  Дојде време за гласање. Вкупно беа предложени 34 песни, очекувам интересен избор. :) Може да гласате за најмногу пет песни. Гласањето трае до четврток.
 4. Sawyer88

  Kajgana Song Contest #149 - Песна на шпански јазик

  Прв пат победив на Kajgana Song Contest и форумот падна 10 дена... Тоа колку да знаете кој е баксузот :D Ама и јас и Кајгана не се даваме лесно, па си почекав стрпливо и еве ме со новата тема. Прочепкав малку низ историјата на KSC и се изненадив кога видов дека сме имале избор за песна на...
 5. Sawyer88

  Kajgana Song Contest #144 - ГЛАСАЊЕ

  Епа друштво, дојде време да гласаме. Повторно јака конкуренција, имаме 36 песни, фала на сите што учествуваа. - Може да гласате за најмногу 5 песни - Не смее да се гласа за себе - Гласањето трае 3 дена
 6. Sawyer88

  Kajgana Song Contest #144 - Песна со боја во насловот

  Во договор со @KEEF кој е победник на последниот contest, како второпласиран ја отварам следната тема. Кратко и едноставно - песна во чиј наслов се споменува некаква боја. Може да постирате песни на било кој јазик и во било каков жанр. Пријавување до четврток на полноќ. Мојот избор:
 7. Sawyer88

  Понуда на текстови на песни

  По извесно размислување се решив она што до сега главно ми беше само хоби - пишување на стихови во слободно време, да се обидам да стане нешто покорисно. Нудам на продажба неколку текстови на песни пишувани од мене лично во последните неколку месеци. Текстовите не се објавени никаде до сега...
 8. Sawyer88

  Најдобар македонски бенд на сите времиња

  Инспириран од темата за најдобар бенд на сите времиња, сметам дека треба да има посебна тема за најдобар македонски бенд. Гласајте на анкетата и пишете зошто мислите дека е така. Слободно постирајте песни од бендовите. И секако, потсетете ме ако сум заборавил некој позабележителен бенд во...
 9. Sawyer88

  Најстрашни филмски сцени

  Мислам дека нема ваква тема на форумов. Кои филмски сцени ви биле најстрашни/највознемирувачки? Не се ограничувајте само на хорор филмови, има филмови од различни жанрови со страшни и језиви моменти. Мојот топ 3 е овој:
 10. Sawyer88

  Дискусија околу текстови на песни

  Не сретнав ваква тема на форумов. Сигурно сите некогаш сме се прашале што уствари значи текстот на некоја песна што ја знаеме. Има песни кои се добро познати, а текстовите се збунувачки или апстрактни. Има и песни со скриено значење. Постојат и песни каде текстот може да се сфати на два или...
На врв Bottom