Резултати од барањето

 1. MastaRasta

  Летни одмори и корона

  Јас сабајлево се враќав од Црна Гора , преку Албанија и Косово , и ништо не бараат.
 2. MastaRasta

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Заев: Европска Македонија освои повеќе гласови од кои било избори во историјата на државата ------ НЕМА ЦЕНЗУС АЛО БРЕ !
 3. MastaRasta

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Значи со 35 % излезност за нив бил успешен референдумот.И после вика ја сум демократа.
 4. MastaRasta

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Бојкотирам пошто неќам у НАТО и промената на името не е дефинитивна гаранција за влез во ЕУ. (којтепрашуе они и така ќе ја истуркаат целава работа). вазалство:(
 5. MastaRasta

  Наци-Скинхедсите во Македонија

  Али немоеш да бидеш образуваен скинхед.Скинер ти е чоек од радничка класа , навијач , пивото у рака и мразам све. Тинејџерски филмови
 6. MastaRasta

  Сиријски "борци за човекови права" на обука во Косово

  Глејте како се воскреснуваат мртвите , it's fucking magical:vozbud:
 7. MastaRasta

  Трансхуманизам (H+)

  Мислам дека е подобро во оригинална верзија на англиски. The 'singularity" may be near not because we are making smarter machines but because we are making dumber humans. The Turing Test - A sociotechnological analysis and prediction - Machine Intelligence vs Human Stupidity — Presentation...
 8. MastaRasta

  3D Фудбалче за летниве горештини

  Едно убаво фубалче , ко ХаксБол али 3D e. Еве го линкот http://www.ball3d.com/. Може соба да се праи и да се игра. тЌ Едит ПјаФ : Учекерауц сум ја стаил темава /
 9. MastaRasta

  Хип хоп културата во Македонија

  Да ви препорачам еден интересен хип-хоп/рап блог. Кој има комплекс или алергија од српски , ју кен скип ит. Ме мрзи да пишувам повејче вовед , пошто моѓете сами да видите , шо е како е . Плус за Sussaro предлог. http://dizelgorivo.blogspot.com/
 10. MastaRasta

  Ја оправдувате ли пиратеријата?

  Музичарите праваат повеќе пари од концерти и свирки , затоа што пиратеријава ги музе. Ај не е проблем , ако си веќе позната фаца , али да почнеш од 0 сега , е многу позаебано , башка ако си независен.
 11. MastaRasta

  ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

  Утре , 4 група во кој амфитеатар и од колку саат има граѓанско кај Родна Живковска ? Фала
 12. MastaRasta

  Феминизмот и семејството

  Ако кариерата е толку важна , skip the pregnancy part , посвојте некое дете.
 13. MastaRasta

  How TV Ruined Your Life

  Ги има сите епизоди на YouTube , и мислам дека во план им е само 6 да се снимат. Слично , нешто на ова -Screenwipe. http://en.wikipedia.org/wiki/Charlie_Brooker%27s_Screenwipe
 14. MastaRasta

  Scream Music Festival @ Метрополис Арена - 18.02.2011

  [/COLOR]Рифот украден од Led Zeppelin - Immigrant song ,единственот дел што вреди
 15. MastaRasta

  Фашистички симболи - се употребуваат во „демократски земји“!

  Офтопик: После секоја пропадната револуција се раѓа фашизам. http://www.okno.mk/node/1675 Умберто Еко ги објаснува основните обележја на фашизмот. он Во врска со симболите , се се сведува на интерпретација во одредено време , исти симболи , имаат различно значење , кај различни култури , во...
 16. MastaRasta

  kVLт ФРЕСКА

  http://www.trojka.rs/zanimljivosti/3413-freska-za-ne-poverovati.html --- надополнето --- [/COLOR]
На врв Bottom