Резултати од барањето

 1. F

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Друштво здраво, Подолго пробувам да резервирам датум за интервју за децата (ние двајцата имаме пасоши) ама страната изгледа не работи. покажува грешка во календарот. Дали некој има информација како да закажеме интервју?
 2. F

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Te molam kazi kade go napravi testot
 3. F

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здраво на сите, Ве молам има ли некој поминато граница после 1 мај со брз антиген тест? Каде ги прават и колку пари е? Во Куманово некоја лабораторија ги има ли? Во заповед на Министерство на здравеопазването од 29.04.202стои дека ги прифаќаат овие тестови
 4. F

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Dali nekoj pominal so brz antigen test, kaj go napravivte i kako treeba da izgleda? Fala
 5. F

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Mene mi stigna pred edna nedela. Cekav od 27.11.2020
 6. F

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Decki moeto pismo za adresa konecno stigna vo Bansko. Go cekam od 27 Noemvri. Vcera se javiv, mi rekoa deka treba da popolnam nekoj anketen list so site podatoci, da donesam notarski akt za imot i ke cekam najmnogo nedela dena da se izdade EGN.
 7. F

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Od Ambasadata vo Skopje imam prijaveno adresa vo Bansko
 8. F

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Луѓе што стана со адресните карти? Чекам од ноември
 9. F

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Јас го подигнав уверението во амбасада и да,беше побрзо од Софија ама после за адреса се надокнадуваш. Колегите што го подигнаа во Софија завршија се во една ден и сега веќе имаат и пасоши а јас уште чекам писмо за адреса, веќе 3 месеци.
 10. F

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Jas go zemav vo Ambasada vo Skopje, a tie nekolku dena posle mene vo Sofija
 11. F

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Земав државјанство уште 27 Ноември. За адреса пријавив моја адреса во Банско. Уште не стигнал дописот во општина. Скоро секој ден прашувам. Со фиктивната адрса веќе одамна мои пријатели земале ЕГН и се сликале за пасош. Има ли некој што чекал толку време или мошеби каде да барам
 12. F

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  И мојот сопруг е на дополнителна со рок за доставување на документи до 27.09.2019. Посредникот вели дека се доставени во рок ама промена нема до ден денес.
 13. F

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Имам закажано за подигање на државјанство дури во декември. Дали мозе да го префрлам за подигање во амбасада за побргу?
 14. F

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Jas i soprugot co isto vreme podnesovme dokumenti. Vo isto vreme na 07.07.2019 jas na polozitelno toj na doplnotelna. Pred 1 nedela mene mi e potpisan ukaza kaj nego nema nikakva promena
 15. F

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Kako sto pisuva uste ostanuva karantin za nas https://sofiaglobe.com/2020/07/07/bulgarias-health-minister-arrivals-from-uk-portugal-and-sweden-to-be-still-subject-to-quarantine/
 16. F

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  A dali moze da se vleze bez karantin ako imas licna karta za prestoj na 5 godini. Ili mozebi da se tranzitira na primer za 5 casa
 17. F

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Се извинувам за грешка во пишувањето. Положителни од 07.07.2019
 18. F

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Укажааз!!!! Интервју 12.03.2018 во Софија, положително 07.07.2019. Документи - воена книшка од пара дедо без дополнителни документи и без потврда. Благодарам на сите на форумот а посебно на Пале Со среќа на сите што чекаат
На врв Bottom