Резултати од барањето

 1. ManowaR

  ЕУРО 2020 - Финале | Италија - Англија | 11.07.2021 (21:00)

  Целосно заслужено за Италија, а Англија мислам дека ќе бидат сериозна репрезентација на СП. Еден од ретките натпревари кој не сакав да заврши. Општо, топ финале и топ првенство
 2. ManowaR

  ЕУРО 2020 - Група Ц (Холандија, Украина, Австрија, МАКЕДОНИЈА)

  А, каква ќе ви беше реакцијата ако наместо Алиоски беше Трајковски и наместо "јебем ти матер албанска" беше "јебем ти матер македонска"? 1623855688 А, каква ќе ви беше реакцијата ако наместо Алиоски беше Трајковски и наместо "јебем ти матер албанска" беше "јебем ти матер македонска"?
 3. ManowaR

  ЕУРО 2020 - Група Ц (Холандија, Украина, Австрија, МАКЕДОНИЈА)

  Со Украина можеме да оствариме позитивен резултат само ако не потценат, квалитативно се посилни од нас, да не си правеме бајрам со акалот. Е, искрено мислам дека ќе не потценат и ќе земеме бод, колку да не сме без ич. Меѓудруго, топ анализа. https://youtu.be/iJggV0ihkJI
 4. ManowaR

  ЕУРО 2020 - Група Ц (Холандија, Украина, Австрија, МАКЕДОНИЈА)

  Играат малку со грч, ама се гледа дека добро имаат работено и добро ги имаат анализирано австријците, одлично се поставуваат кога се без топка. Мислам дека Алаба ќе оди во среден ред второ и тука гледам опасност, ќе прават поголем притисок, но овде и гледам шанс за гол како во квалификациите...
 5. ManowaR

  ЕУРО 2020 - Група Ц (Холандија, Украина, Австрија, МАКЕДОНИЈА)

  Со Господ напред, фудбалерите и стручен штаб по Него!
 6. ManowaR

  UEFA Champions League - Season 2020/21

  :kruna:
 7. ManowaR

  Фан Клуб: Челзи

  Почитувани, дозволете да Ви го честитам освојувањето на Лигата на шампиони за сезоната 2020/2021. Ви благодарам.
 8. ManowaR

  Фан Клуб: Челзи

  Не знам што точно сум сонувал, ама мењав гашти кога се разбудив. :D
 9. ManowaR

  Фан Клуб: Челзи

  Да шибаме со два леви бека?
 10. ManowaR

  UEFA Champions League - Season 2020/21

  Никаде не реков дека Гвардиола е лаик, далеку од тоа. Разликата помеѓу нив двајца ја гледам во тоа што Гвардиола си ја тера неговата тактика, додека Тухел својата тактика ја моделира врз противникот, што мислам дека е клучно за победување во финале. Дека Сити си џогирале во полуфиналето и биле...
 11. ManowaR

  UEFA Champions League - Season 2020/21

  Респект за фановите на Реал овде на форумот и низ интернетот ги приметувам, честитаа и признаа дека заслужено загуби Реал. Поштовам реални луѓе. Инаку, сепак оваа година ЛШ нема да биде година на Манчестер Сити, убеден сум дека Челзи го добива финалето, само заради една работа, Тухел е...
 12. ManowaR

  Фан Клуб: Челзи

  Добро би било и Зидан да биде во овој список.
 13. ManowaR

  Last Man Standing (Premier League)

  Бре, све навивачи на Јунајтед останале, тамам, да си испаднам после ова коло :) Вест Хем.
 14. ManowaR

  Last Man Standing (Premier League)

  Arsenal
 15. ManowaR

  Last Man Standing (Premier League)

  Манчестер Сити.
 16. ManowaR

  Last Man Standing (Premier League)

  Ливерпул.
 17. ManowaR

  Серии од нашите телевизии :)

  Renegade, со Лорензо Ламас, џандар, го наместија ни крив ни дужен дека бил поштен во службата, го осудија, па он бега, па работи со еден индијанец и сестра му да фаќаат криминалци. Многу добра серија, со топ музика од најава.
 18. ManowaR

  Серии од нашите телевизии :)

  The Untouchables со Роберт Стак, врвеше на Сител, во периодот пред Квантен Скок, Херкулес итн... Оваа на А1, сум бил некаде 7/8мо одделение, колку џагара - багара сум правел на Лопилато и на онаа милфицата, како ли и беше името, ме мрзи да ја гуглам...
 19. ManowaR

  Last Man Standing (Premier League)

  Челзи.
 20. ManowaR

  Фан Клуб: Челзи

  Азпиликуета е лев бек по принцип. Во крајна сметка сме покриени на лев бек. Најверојатно идат на десен бек, затоа што се поголеми шансите да најдат некој кој би бил резерва во случај на повреда/суспензија на Мозес или Азпи, па да покрие десно. Воглавно и јас не сум нешто задоволен од трансфер...
На врв Bottom