Резултати од барањето

 1. |Volkswagen|

  Инвестициско злато (999,9)

  Инвестициско или инвестиционо злато, колку што знам нема во Македонија. Гледам во Србија има доста продавници кои го нудат. Пример: https://www.investicionozlato.com/ Има некој искуство со овие. Знам дека има многу превари со ваквите. Користат познати имиња, а внатре полни се со бакар...
 2. |Volkswagen|

  Веб сајт за финансиски показатели во Македонија

  Хелоу Гледајќи низ повеќе теми на форумов, забележав дека ни фали сајт (или ете јас не го знам) каде обичните смртници :) ќе можат да гледаат различни параметри на финансиските показатели во Македонија. Како пример би ги навел - Каматни стапки на банките (која банка има најповолни стапки...
 3. |Volkswagen|

  Македонци во Аделаида, Австралија?

  Здраво дечки :) Да не има некој кајганџија во Аделаида, Јужна Австралија или бил ...живеел да сподели искуство, начин на живот, работа, плата, ...се :)
 4. |Volkswagen|

  Арамии на душата - КРИК за слобода!

  Чувството на револт гори во мојата душа! Ја чувствувам дланката на оние кои ме гушат во моето живеење, оние кои ми ја кратат нишката на моето постоење. Политичките реклами траат со саати и тоа за една партија и за еден систем. Секое второ шоу е за квази политички експерти, пропаднати...
 5. |Volkswagen|

  Уметнички портрети

  Здраво живо дечки :) Би сакал да споделам нешто со вас, нешто на кое работам неколку месеци. Имено се почна така наивно, нешто што си го негував како хоби, како дарба и мислев дека нема да живеам од тоа. Но, ете времињата се променаа, дојде момент кога започнав и да живеам од она од кое што...
 6. |Volkswagen|

  Тао и златното ланче - приказна за модерната општествена декаденција!

  Знам дека на повеќето ќе им се види долг текст, но оние кои навистина сакаат да читаат ќе ми направат чест :) Барем успеав да ви го доловам вниманието со претходните текстови за „Призмите“ :) па еве удостојте ме и со овој подолг текст :) Пеколно топло време. Сонцето се обидува...
 7. |Volkswagen|

  PHP/MySQL - Готови кодови и документација

  Ок, дечки Дали имате готови web апликации...PHP со MySQL и некоја документација. Пред се мислам комплетно опишани кодови и некоја апликација која нешто работи. Пример библиотека, продавница...дрн дрн...ју нејм ит. Ви била за семинарска, дипломска,...магистерска...anything will do,... Или...
 8. |Volkswagen|

  Увезен првиот олдтајмер во Македонија!

  Ете конечно и тоа чудо... http://www.gt.mk/CarReview.aspx?CRID=118
 9. |Volkswagen|

  Буден сонувам во Париз

  Бело-жолтеникави ѕидови...Сонце...развиорени завеси... Соба како во соништата, соба која го исполнува духот. Мирисот на старото дрво, крцкавиот, но удобен кревет започна да се материјализира. Преминувам од една состојба во друга состојба на свест. Душата го започнува своето капење во тага и...
 10. |Volkswagen|

  Хепи фуцкинг Њу Јиер!

  Застанат покрај прозорот , шолјата топло чоколадно млеко, со пријатно чувство на горење на дланките, во потполна темница од шестиот спрат,...ја набљудувам Битола. Сивата маглата стежнала врз градот со својата директна, загушлива, но пријатна миризба на огревно дрво и ќумур. Снегот стигнал...
 11. |Volkswagen|

  Вашиот TIMELINE на Facebook!

  Едноставна тема... Бидете креативни и украсете го вашиот TIMELINE на FB. После 3-4 години прва паметна идеа на Зукенберг... Еве една моја креација :) Црн хумор Еве други
 12. |Volkswagen|

  Битола низ призмата на „локал-патриотот“!

  Завршеток на серијалот наречен „Низ призмата на“. Битола Градот на конзулите,... Филм ленд, „инвестициски дримленд во Жабени“ ...дрн дрн јариња ... Најградскиот град во Македонија кој се разбира е како изгубен уметник, „несфатен од сите“ за неговата големина, раскош и убавина,...така...си...
 13. |Volkswagen|

  Македонија низ призмата на еден „домородец“!

  Под дејство на: Correatown – All the World Често се наоѓам себе си како бдеам во некоја точка, онака сосем рандом одбрана. Најчесто тоа е миленцето на телевизорот, некој постер, прекинувачот за сијалицата и други помалку важни објекти. Секогаш во позадина постои некоја меланхолична мелодија...
 14. |Volkswagen|

  Киро Глигоров - The Terminator

  Бидејќи сликиве се шират како вирус...решив и јас да го раширам тро овде :) Без политички препукувања во молам, ова е само зезање и ништо повеќе (црн хумор). Ако ВМРО-вците не му прават споменик, ние ете на креативно-идиотски начин да го увеличиме нашиот горштак-терминатор :) И мрчаторите „шат...
 15. |Volkswagen|

  Ford пак ќе го произведува стариот (првиот) Mustang!

  http://autos.yahoo.com/news/ford-reintroduces-the-1965-mustang.html И официјално, Ford пак ќе го произведува стариот Мустанг со нови технологии за лим со тоа што, ја прави школката...додека муштеријата сам си се снаоѓа за останатите елементи, што мислам е ОК. 15000 долари...10000 евра. Можи да...
 16. |Volkswagen|

  Сум се разбудил денес...

  Жолтата светлина ја исполнува мојата соба. Како што пречекорив преку прагот што води до балконот в лице ме удри ладното утринско ветерче. Белиот чад на утринското кафе чадеше како некоја фабрика со огромна брзина. Одеднаш темно сивило ги прекри моите очи. Низ мислите ми поминаа сцени од...
 17. |Volkswagen|

  Web 2.0 во високото образование - YOUTUBE!

  Здраво дечки, Веќе некое време се занимавам со оваа „проблематика“ и сакам научно (емпириски) да ги мрднам работите во нашето високо обраозвание и како една од моите цели е да помешам business and pleasure кога се работи за учењето (бидејќи во основа тоа не движи сите нас). Имав еден brainstorm...
 18. |Volkswagen|

  Траумата на први(от) септември!

  Прваче сум мало, првпат одам в школо, По цел ден се мачам буква да научам, А....а...моето братче...чита - НЕ! А моето братче... - ....ВЕЗДЕН... А моето братче везден ко да пее - ВЕЗДЕН МИ СЕ СМЕЕ!!! **ШЛАП** ... АЈДЕ ОД ПОЧЕТОК!!! ...И така започна... Иницијализацијата во суровото општество...
 19. |Volkswagen|

  НОВА УМЕТНОСТ - Лижачи на пластика

  Уменоста е продукт на процесот на осмислено поставување на предмети (најчесто со симболично значење) на начин што имаат влијание на сетилата, емоциите и интелектот. Првин за почеток, дозволете да ви ја доловам атмосферата во која го чкрапам овој текст. Значи, во позадина... Maestra Claire...
 20. |Volkswagen|

  Проверка на автомобил од Шведска! ONLINE!

  Епа дечки Швеѓаните си направија веб страна каде бесплатно со внесување на табличката можете да видете дали некое возило кое се увезува кај нас е враќана километража и сл. ствари. Пример колку сопственици, потрошувачка ова она. https://www21.vv.se/fordonsfraga/FragaPaAnnatFordon.aspx <-ова е...
На врв Bottom