Резултати од барањето

 1. Чак Норрис

  Кучиња скитници

  Прашај како дошло до тоа да нема.Сигурен сум не го решиле проблемот со расфрлање отров по улици и со тепање на скитниците со пушки,сигурен сум дека е решено со стационари,кастрација и казни за кретените што пуштаат кучиња по улици. --- надополнето --- Сигурно и ова стерилизирано куче...
 2. Чак Норрис

  "Не ми е јасно" со Весна Бејби Петрушевска

  Одговор на Јофе:pos2: И му е дорасната признавам,имаат сличен хумор-заедничко им е тоа што не е смешен:tapp: Крајно несмешно и не интересно,одвај ја изгледав емисијата(исто се чувствував како кога ја гледав првата(и последна) на јофе) Не ми е јасно како си дозволи Весна да падне на исто ниво со...
 3. Чак Норрис

  Македонски специјални единици (полициски и воени)

  Обичните полицајци во МВР носат најчесто Црвена Застава 99,поретко Црвена застава 57(тетеец) и најретко Чешка зброевка 75. ЕБР носат глокови,исто така мп5,кратки калашникови(не знам како и беше името на тој модел застава)ЕСЗ тигар носат исто глокови,Мп5но се зборува дека има и доста Браунинзи ХП...
 4. Чак Норрис

  Постои ли воопшто еден успешен проект за образование од 2000?

  Зошто пак се тера муабетот оваа влада-онаа влада?Зборуваме општо за образованието од 2000та без разлика на владата. Е сега учебници-катастрофа,лани имаше комплет учебници само во едно средно училиште во прилеп-гимназија.Годинава и кај нас нема,добивме по 5-6 предмети а за другото веќе месец...
 5. Чак Норрис

  16 македонски камиони уништени од грчки демонстранти

  Не ми е јасно зошо е толку тешко да ни пукне филмот :/ Да е обратна ситуацијава сигурен сум дека мајката ќе му е*бат се што има М од Македонија во нивна близина во одмазда-зошто тоа кај нас го нема?
 6. Чак Норрис

  Се' за воздушни пушки

  Е ханзо пред некој месец правевме муабет на темата за закони за оружје и јас викав дека треба лабави закони за оружје,но искрено во право си бил,не е секој за пушка,посебно овде кај нас,не се чатал да им даде човек а не пушка.Баш пред некој ден мислев на муабетов(после дискусија со еден врсник...
 7. Чак Норрис

  Редовна војска повторно?

  На прашањето со прашање ми одговараш,ако имаш војска а не се случи војна никому ништо си фрлил некој денар на војската ама мирно спиеш,а што ако се случи војна а немаш војска? Јас не се лупам во гради нити пак пробав да правам нешто такво,ако си ми ги прочитал постовите ќе видиш дека јас воопшто...
 8. Чак Норрис

  Редовна војска повторно?

  Тоа е поради лоша структурна организираност,сигурно има начин(јас не сум војно лице ниту стратег за да знам)тој процес да се убрза,во југославија тоа не било мислам добро осмислено. --- надополнето --- Ти да си ги чуваш филмовите за пред спиење.Балканот не е оаза на мирот и ниеден сојуз не...
 9. Чак Норрис

  Редовна војска повторно?

  Повторно ќе речам не зборуваме за влегување во војна во смисла да и објавиме на некоја држава војна и да ја нападнеме.Влегување во војна дефанзивно односно во одбрана,нема белким аншлус да дозволиме ако дојде до таква работа. А сухоите не можат да не бранат од воздушен напад бидеќи не се...
 10. Чак Норрис

  Редовна војска повторно?

  За почеток на конфликт не треба многу,2001 како почна?Зориваше работата од година во година и пукна во 2001.Така ќе биде и со секој нареден конфликт.Ретардирани се муабетите дека ова е 21 век заврши времето на војните,мир на земјата и слични хипи срања,војни ќе има дури не нима нас.За вмешување...
 11. Чак Норрис

  Редовна војска повторно?

  Не активна-активната е доволно,зборувам за резервен состав,според мене околу 120.000 луѓе(може и повеќе)кој би биле способни да се борат доколку бидат мобилизирани. И? Да се помириме со тоа?Класично Македонски тоа е немаме потреба од армија секако не зависи од нас:tapp: Па работат сите на...
 12. Чак Норрис

  Редовна војска повторно?

  А мислиш дека тие 8.000 воени лица се доволни за одбрана на земјава?Најмала по бројност(после косово)и една од најслабо вооружените армии е нашава.Само филмови си правите-нато ова она. Да сите мажи треба да знаат не само како изгледа туку и добро да го користат огненото оружје(јас лично мислам и...
 13. Чак Норрис

  Народот нема леб да јаде

  Овде има добар дел од објаснувањето кон авторот на темата,сиромашен е народот пре сиромашен,но менталитетот наш е таков,цела плата ќе ја дадат за мобилниот на ,,синчето,, после ако треба леб нема да јадат само да не забележат комшиите дека овие немаат пари.Срамота е да си сиромашен :icon_lol...
 14. Чак Норрис

  Која професија најмногу ви се допаѓа?

  Војно лице(С Ф),инспектор,минер во градежништво....
 15. Чак Норрис

  Македонски специјални единици (полициски и воени)

  На кретените во министерство мислев Јанкуловска и оној коњот!
 16. Чак Норрис

  Македонски специјални единици (полициски и воени)

  Срамота уште се мафтаат со М70ки и М95ки додека крембилите од мвр се расфрлаат со пари на тавори и глокови,и пак за к*р не можат да им се фатат. Секоја чест за волците,и покрај сите срања низ кои врват останаа и ќе останат најдобри:cuc:
 17. Чак Норрис

  Уставен суд: сексајте се насекаде и во секое време

  Море море народов споулавел,абе луѓево казна(КАЗНА!)укинаа вие се жалите.Ај настрана партиите ваши,кажете што има лошо во тоа што го укинаа законов? Окако Уставниот суд со неспорното, нескриено, незадржливо, ургентно, недвосмислено, непоколебливо, безобзирно, флагрантно, експлицитно работење...
 18. Чак Норрис

  Кучиња скитници

  Ние правиме колку што можеме,јас 100 кучиња не можам да соберам,немам услови инаку и 1000 би собрал.Колку што можам чувам.Алудирам на тоа што сите изиграваат др.Хаус-ги тепа некој филм дека fuck the homeless ставот е кул.То ест изигравање сурови со тоа што ќе пратат по некоја слика од мензите во...
 19. Чак Норрис

  Кучиња скитници

  Благодарам на добрите зборови и тоа што ме споредуваш со групи на луѓе со заедничко IQ 80 само затоа што имам 17 години. @Mac Јас не се чукам в гради,сум презел нешто,кучето кое го чувам дома е како што вие сакате да ги нарекувате ,,џукела,,да едно куче е ама колку толку барем едно сум тргнал од...
 20. Чак Норрис

  Кучиња скитници

  Ќе се радикализираме и ние тончи не се секирај,оти суровоста се поголем замав зема во другава група.Има луѓе(вклучуваќи ме и мене)што на ова гледаат како на убиства на луѓе и така се згрозени.Тркалото се врти и кога ќе ми падне мене или на некој како мене некој од ваквите пациенти многу лошо ќе...
На врв Bottom