Резултати од барањето

 1. InternetMR

  Бугарското влијание во Македонија/Бугарска „окупација“ на Македонија

  Пpатеник на ВМРО од Бугаpија Стојан Божинов баpa да се уапсат членовите на ОМО Илинден Пиpин https://www.facebook.com/watch/?v=2772815096308949 ПРОГОН НА МАКЕДОНЦИТЕ ВО ПИРИНСКА МАКЕДОНИЈА. БУГАРИЈА СРАМ ЗА ЕВРОПА !! 1603515136 Апел до прогресивната бугарска јавност, до сите Македонци по род во...
 2. InternetMR

  Бугарското влијание во Македонија/Бугарска „окупација“ на Македонија

  #Вулгари , #Фашисти , #Татари . #ОганДаГиГори [] Толку е постот ! https://www.facebook.com/kukuzelMakedonija/photos/a.114242563697887/155421859579957/
 3. InternetMR

  Терористички напади во светот (напад во Лас Вегас, Невада, САД)

  И Црпко од Муртино и Жган Митрев се "човек со став" #ИзлезиЗаИСИС #ИзлезиЗаМуртинскаСеверџанија #МоментотКогаЌеСеЕвропеизираш https://youtu.be/SHLpPjCo2E8 https://facebook.com/kukuzelMakedonija/photos/a.114242563697887/141797894275687/… Кукузел
 4. InternetMR

  Тема за честитање на верски празници

  Сѐ е исто Светот и денес ги обезглавува гласниците на Вистината А Самата Вистина Ја распнува https://www.facebook.com/BabaLaziTrapNeLazi/photos/a.102980014826691/155457369578955/
 5. InternetMR

  Фото хумор и интересни фотки!

 6. InternetMR

  Тема за честитање на верски празници

  Ја гушкаме Македонија како што Исус ја гушка својата Мајка. Нема ништо посурово, побезобразно и побезбожно од тоа да го оттргнуваш чедото од неговата мајка, на сила онака барабски и со тоа да се гордееш - нормално само Бараба може да се гордее на барабски работи ! А наше е да не пуштаме, да...
 7. InternetMR

  Левица - Политичка партија

  Марина Ѓорѓијовска 29 јули во 20:01 https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=745993162639859&id=100016875459567 Следам неколку Фејсбук страници чии објави се промакедонски и кои очигледно ги водат слободоумни Македонци, а не штапски стаорци. Зборувам за страниците на #Кукузел и #Шатев...
 8. InternetMR

  Конфликтот во Сирија

  https://twitter.com/jxlhs/status/1233170471392284672 1582852935 https://twitter.com/jxlhs/status/1233193722826936320 1582853279 https://twitter.com/BabakTaghvaee/status/1233147633683910656
 9. InternetMR

  Дигитален архив: Компилација на историски извори за Македонците!

  "Велам, за среќа, има македонска национална култура и историја, зашто тој факт го вооружува *МАКЕДОНСКИОТ НАРОД со непобедливо оружје во неговата борба за човечки права и за слободен национален живот, како рамноправен член во бројот на културните народи" - Крсте Петков Мисирков (К. Мисирков' -...
 10. InternetMR

  Дигитален архив: Компилација на историски извори за Македонците!

  https://www.facebook.com/slobodailismrtmakedonija/videos/3204692276421747/
 11. InternetMR

  Дигитален архив: Македонија и Maкедонците на мапи

  https://www.facebook.com/1VidiVidi/photos/a.492783317787850/1044233645976145/ https://twitter.com/1VidiVidi/status/1232722105176690689
 12. InternetMR

  My Macedonian Ordeal - Македонска царина, лицето на корупцијата

  Гола вода, цариниците на табановце се полоши од словенците
 13. InternetMR

  Трајковски и сопатниците во Кингерот биле убиени?! (Општа дискусија)

  Претседателот Трајковски беше ликвидиран! Тодор Петров
 14. InternetMR

  Генерална дискусија за запалено Македонско знаме во Косово

  Денеска во Скопје ќе биде одбележана четиригодишнината од независноста на Косово,информираат од Граѓанското движење „Разбуди се!“. Вечерва во Албанскиот Театар во Скопје е предвидено да се одржи Свечената Академија „Денот на Кечето“,која е и во рамките на официјалната програма на Одборот за...
 15. InternetMR

  Генерална дискусија за запалено Македонско знаме во Косово

  дневник точка ком Албанците да излезат од 19 век Историчарката Kатерина Тодоровска од Институтот за национална историја вели дека факт е оти Скопје било главен град на Kосовскиот вилает во рамките на Отоманската Империја и оти апсурдно е тоа да се користи за дневнополитички поени или за...
 16. InternetMR

  Дневна доза сеир!

 17. InternetMR

  Сам свој мајстор реално шоу на Канал 5

  go go Andzela :vozbud::vozbud::vozbud:
На врв Bottom