Резултати од барањето

 1. teneke

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Не го клавај Берик во баграта. Тој е поголем хипохондрик од Рон. 1634697483 Ќе се изначитаме вакви стории. https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/vaccine-immunity-covid-nhs-winter-b1940347.html
 2. teneke

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Што прават? Претураат од шупливо во празно со бројки под 60 години, за луѓе кои и така немаат проблем. Си играат со статистика. Ризичните групи слабо фајде, па макар и секоја недела да ги бустаат. А прашањето останува колку од ризичните имаат проблем со вакцината. Денешниот текст за тоа колку...
 3. teneke

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Море почна да ја вадиш маската ко ќе ебеш некоја? Или чекаш трета доза?
 4. teneke

  Претседателски избори во САД (2020): Трамп vs Бајден

  Америка како Куба и Венецуела. :D Проблемите на супермаркетите, стандардно храмови на изобилие и претераност, и останатите продавници (од градежни материјали до скии и компјутери) делумно се од тоа што десетици товарни бродови со контејнери преполни производи од Кина и Азија не можат да...
 5. teneke

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Синофарм прва се аплицираше, затоа најмногу умрени се со неа. Како ќе врви времето така и со другите ќе се качува бројот. Очигледно текстов е наменет за зголемување на вакцинацијата со трета доза.
 6. teneke

  Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

  Добро и твитеров наш малце од малце да пркни, оти досега беше запек, најмногу заради провладините твитерџии. :D
 7. teneke

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Упорно и упорно врска немаш. Заштитата на вакцините секаде е практично скриена во некоја статистичка аномалија. Како на пример Израел, последниот бран 50% се позитивни невакцинирани деца. Смртноста е поголема од претходните бранови. Британија има зголемено тестирање + бајги природен имунитет...
 8. teneke

  Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

  Бескорисна работа е тоа.
 9. teneke

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  https://www.mkd.mk/makedonija/politika/polarizacijata-vo-makedonskiot-parlament-e-dlaboka-a-sudstvoto-e-umereno На прво го прочитав судството умрено :pos: Судскиот систем е „умерено подготвен“ за членство во ЕУ. Што се однесува до јавната администрација, ЕК констатира „малку напредок“ во...
 10. teneke

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Само што заклучив дека митот, дека вакцините штитат од хоспитализација и смрт, се крие зад еден единствен факт, зголемено тестирање. Грција во моментов тестира 18 луѓе на 1000 жители. На крај на 2020 тестирале 2 на 1000 жители.
 11. teneke

  Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

  Сумирано за анкетите. ИРИ тотално разочарување. https://www.slobodenpecat.mk/infografik-shto-predvidoa-agenciite-povekjeto-anketi-ja-otkrija-promenata-vo-javnoto-mislenje/
 12. teneke

  Претседателски избори во САД (2020): Трамп vs Бајден

  И уште една работа што планираат да ја копираат од кај нас 6 јануари = 27 април. Парада со комисија и најверојатно судење покасно.
 13. teneke

  Европска Унија

  Богаташиве и во ЕУ си купуваат медиуми. Овај не ни крие дека ќе се користи за пропаганда. The billionaire CEO of the multibillion-dollar corporation that recently purchased the news media outlet Politico has said that its newly acquired employees will be required to support Israel and the...
 14. teneke

  Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

  Откако направија вештачка поделба која не ни мораа да ја прават, сега да се обединиме :D Заев: Ја добивме пораката од народот, сега е најважно обединувањето Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа. Народот сака да види подобри...
 15. teneke

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Уште една работа што ја предвидува 'неписмениве' антиваксери. Јас би додал Бил Гејтс купува огромни површини на земја од пропаднати фармери.
 16. teneke

  Претседателски избори во САД (2020): Трамп vs Бајден

  Скроз. Нашава демократија е моделирана по американски тертип. За среќа сега му се враќа, во вид на Балканизација :D Фаучи = Филипче И едниот и другиот ги водат во понор партиите на власт.
 17. teneke

  Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

  Абе немате сила да му свикате еден конгрес после ова? Бранко сигурно можи да го спакува овај сега.
На врв Bottom