Резултати од барањето

 1. Zoki Lou

  Среќен роденден Кајгана (#КајганаСобиранкаChallenge)

  Собиранка кога?
 2. Zoki Lou

  Македонци во Германија

  Протест на 27 јануари во Берлин http://germanija.mk/makedoncite-vo-germanija-na-noze/ https://www.facebook.com/DeutschlandMazedonienFreundschaft/posts/1526097927446145
 3. Zoki Lou

  Сведоштва за континуитетот - Поменот на антиката во македонската историја

  Germanski prevod: http://mein-makedonien.blogspot.com/2016/09/10-fakten-uber-makedoniens-groten.html
 4. Zoki Lou

  Хокејот во Македонија

  Македонската репрезентација во инлајн хокеј со првиот успех во историјата на македонскиот хокеј (на официјален натпреварување оргинизирано од светската федерација ИИХФ)! http://macedonia-hockey.blogspot.com/2016/06/macedonia-won-first-inline-hockey-game.html И со најдобриот пласман до сега...
 5. Zoki Lou

  Хокејот во Македонија

  Фалангата стигна во Јесенице :oeoeoe: Macedonian Hockey Phalanx arrived in Jesenice http://macedonia-hockey.blogspot.com/2016/06/macedonian-hockey-phalanx-arrived-in.html
 6. Zoki Lou

  Хокејот во Македонија

  Македонските „оклопници“ ја стартуваат мисијата СП 2017! http://www.gol.mk/hokej-na-mraz/makedonskite-oklopnici-ja-startuvaat-misijata-sp-2017
 7. Zoki Lou

  NHL Hockey 2014/2015

  Питсбург по четврти пат го освои „Стенли“ купот http://standard.mk/pitsburg-po-chetvrti-pat-go-osvoi-stenli-kupot/
 8. Zoki Lou

  Хокејот во Македонија

  Ирска откажа настап на квалификации за СП, така да Македонија е преместена во група А со Австрија, Србија и Бугарија. http://macedonia-hockey.blogspot.com/2016/05/new-situation-for-macedonia-at-iihf.html
 9. Zoki Lou

  Хокејот во Македонија

  Селекторот Внук го објави списокот на хокеари за квалификациите за СП http://grid.mk/read/article/11428981/selektorot-vnuk-go-objavi-spisokot-na-hokeari-za-kvalifikaciite-za-sp воедно го објавивме и новиот дизајн на дресовите :oeoeoe:
 10. Zoki Lou

  Хокејот во Македонија

  Ајде да играме хокеј! https://www.facebook.com/events/913474418749722/
 11. Zoki Lou

  Хокејот во Македонија

  Xокеарот Бобан им се радува на турнирите http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=2216950387&id=25&setIzdanie=23675
 12. Zoki Lou

  Хокејот во Македонија

  Балканските федерации на митинг во Словенија се разговара за развојот на хокејот во регионот: http://macedonia-hockey.blogspot.com/2016/01/slovenian-hockey-federation-organizes.html Македонската репрезентација на ролерки ќе игра квалификации во јуни во Австрија во група Б со Србија и Латвија...
 13. Zoki Lou

  Хокејот во Македонија

  Втор турнир на Балканската Хокеј Лига, се игра од денес во Сараево http://macedonia-hockey.blogspot.com/2016/01/second-bihl-tournament-this-weekend.html
 14. Zoki Lou

  Новогодишна собиранка! [26.12.2015 - сабота, БАР ОН 21:00 ч.]

  Од сабајле бев излезен така простете што заборавив со кого се запознав вчера :pijani: ПС: и Heavy Metal имаше :roker:
 15. Zoki Lou

  Новогодишна собиранка! [26.12.2015 - сабота, БАР ОН 21:00 ч.]

  Heavy Metal ќе има?
 16. Zoki Lou

  Хокејот во Македонија

  Официјалниот Јутјубе канал на БИХЛ лигата https://www.youtube.com/channel/UC1E9uKkqE_hvsfEQIzeT0xA
 17. Zoki Lou

  Хокејот во Македонија

  Натпреварите од Балканската Хокеј на Мраз Лига во сабота и недела ќе имат стрим!!!! https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=855853267864791&id=855172291266222
 18. Zoki Lou

  Хокејот во Македонија

  Еве ги термините: https://www.facebook.com/events/1662764014013249/ и официјален сајт на лигата: https://www.facebook.com/Balkan-Ice-Hockey-League-855172291266222/
На врв Bottom