Резултати од барањето

 1. dragonsky

  ЕВРО ПРЕДИКТОР! Дали си ти следниот Џаро???

  А? Кажи кликбејт наслов? Тамам и фаци од други подфоруми да влезат :D Официјалниот предктор за ЕП е тука. Ви треба профил на страната на УЕФА за предвидувања. Правилата се едноставни: Погодувате ТОЧЕН РЕЗУЛТАТ на сите мечеви од ЕП. Можете сите од групна фаза да ги погодите уште од сега...
 2. dragonsky

  Kajgana Song Contest #134 ГЛАСАЊЕ

  Време е за гласање на темата со најглуп наслов. Смеете да гласате за ТРИ ПЕСНИ НАЈМНОГУ Гласањето трае 72 часа. Со среќа.
 3. dragonsky

  Kajgana Song Contest #134: Haha brat da se nashalime malce znaes kako e

  На последниот КСЦ победи @Corvus со 9 гласови. Зад неа се најдоа @Agda Beata со 4 - ист број на гласови како и мојата маленкост. Пошто ова е демократија, како и се во државава, гласовите не се битни па за тоа јас ќе отварам тема и ќе ја одмерам темата за темата. (хех) на овој КСЦ. Искрено не...
 4. dragonsky

  Квалификации за СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2022

  Следното Светското првенство во фудбал ќе се одржи во 2022 во Катар. Ова првенство е уникатно по премногу работи, а го следат и огромен дел на скандали. Секако, бидејќи ова е тема за квалификациите, нема да говориме за самото светско, туку за патот до него. Квалификациите за СП2022 се веќез...
 5. dragonsky

  What if спортски сценарија : Алтернативна историја

  Инспириран од темата на каљехон де ла муерте, решив да направам ваква тема, ама за спортски сценарија. Иако ова е ставено во подфорумот "Фудбал", претпоставувам дека не би имало проблем да се ставаат "what if" сценарија за останати спортови: Еве чисто како пример ќе дадам неколку: Што ако...
 6. dragonsky

  Тема за фудбалската декада (моменталната и следната)

  Ок, се ближи крај на 2019, што значи може полека да гледаме на последните 10 години во фудбалот. Видовме три светски првенства, четири европски првенства, пар олимпијади, и секако фудбалски сезони цело време :D Ова е декада што дефинитивно ќе биде запамтена по Роналдо, Меси и неверојатните ЛШ...
 7. dragonsky

  2019 CONCACAF Gold Cup

  Кажано е се.
 8. dragonsky

  Квалификации за ЕУРО 2020

  Ок, поради тоа што квалификациите веќе започнаа со мечот Казахстан-Шкотска, време е да се направи тема за квалификацииве (ако веќе има избришете ја оваа, ама јас не најдов) Да бидам краток: Постојат 10 групи. Пет од нив имаат пет учесници во нив, а остантите имаат по шест. Првите две од сите...
 9. dragonsky

  Светско Првенство - Главна Фаза + натпревари за пласман

  Бидејќи нема тема за натпреварите кои ќе се играат од сабота натаму решив да направам тема каде што ќе може да се дискутира се што ќе се случува на првенствово до крај. Ако темава е непотребна слободно може некој модератор да ја избрише. Тоа што не очекува до крајот на првенството од аспект на...
 10. dragonsky

  Maniac

  "Maniac" е серија во продукција на Нетлфикс, а е креирана од страна на Патрик Сомервил и Кeри Фукунага - познат по тоа што е режисер на првата сезона на "True Detective" и по тоа што ќе биде првиот американски режисер на официјален филм за Џејмс Бонд (филм кој ќе излезе во 2020) "Maniac" е...
 11. dragonsky

  UCL Live Manager

  Кога веќе има и за другите UCL игри, што да не и за оваа :D Live Manager is a match specific game that allows you to make substitutions during live matches and earn points depending on player performances. Да не го тупам, прочитајте си правила...
 12. dragonsky

  Premier League - Season 2018/2019

  На точно еден месец пред почетокот на англиската Премиер Лига време е полека нашите погледи да ги свртиме кон едно од најинтересните фудалски и спортски натпреварувања во светот. Минатата сезона бевме сведоци на историја кога екипата на Манчестер Сити предводена од Пеп Гвардиола сруши голем...
 13. dragonsky

  Fantasy Premier League 2018/2019

  Е па бајовци...офиицјално може да се започне хајп за новата сеозна. На еден месец до почетокот на Комјунити шилдот и 30ина дена до почетокот на лигата, време е за враќање на омилената дрога на сите фанови на фудбалска фантазија :D Секако, станува збор за Fantasy Premier League Повелете линк...
 14. dragonsky

  Фан Клуб: Брајтон и Хов Албион

  Брајтон и Хов Албион е фудбалска екипа базирана во градот Брајтон и Хов кој што се наоѓа во Источен Сасекс во Англија. Клубот е создаден во 1901, a влегува во фудбалската лига во 1920. Најголемите успеси овој тим ги има во периодот од 1979 до 1983 кога играа во фудбалската Прва Дивизија во...
 15. dragonsky

  Barry

  Barry е серија на HBO креирана од страна на Алек Берг и Бил Хејдер. Серијата почна со прикажување пред 7 недели и во моментов на отварање на темава не делат само неколку дена до финалето на првата сезона. Во кратки црти, Бери е серија за платен убиец кој што за време на една навидум рутинска...
 16. dragonsky

  Ozark

  Во Озарк, во Озарк, одиме во Озарк, таму птички пеат, иако е мрак! Озарк е Нетфликсова серија која што има една сезона со 10 епизоди кои што траат по еден час. Најавена е и втора сезона. Во главната улога глуми Џејсон Бејтмен кој што вообичаено сме навикнати да го гледаме во комични улоги...
 17. dragonsky

  The Ranch

  Модерно било да се става (Netflix) во наслови па ај и јас. Ќе бидам краток. Ранч е драма/ситком во продукција на Нетфликс. Главен лик е Ештон Качер кој што после неуспешната кариера како квотербек се враќа во ранчот на татко му. Татко му и мајка му се во фаза на развод и освен Ештон Качер го...
 18. dragonsky

  UEFA Europa League

  That's right bois! Најмасовното Европско фудбалско натпреварување се враќа и оваа сезона. Правилата ги знаеме.12 групи со 4 екипи во нив. Најдобрите 2 + осумте третопласирани од групната фаза продолжуваат во 1/16 финалето на ова натпреварување. Оваа година најверојатно нема да видиме одбрана...
 19. dragonsky

  Вашите омилени филмови за годината

  Знам дека имав направено ваква тема ама не успеав да ја најдам.... (знам дека ја има, ваљда слеп сум и срчот плус не помага и така..) Ова е тема во која што на крајот на годината ќе се навратите на вашите омилени филмови за изминатата година. Во листата влегуваат филмови што на IMDb се сметаат...
 20. dragonsky

  LajTme/Лајтме

  Емисијава...немав појма дека постои се до пред 5 минути. Албанска емисија е (со тек тук македонски ,да се потсетиме во која држава живееме нели) и немам појма на кој канал иде. Немам појма кој е водителов и зашто носи Миле Паника стил али од една изгледана епизода ми фати око. Смешна е, и пред...
На врв Bottom