Резултати од барањето

 1. Mayavin

  UEFA Nations League 2020-2021

  Озбилен си?
 2. Mayavin

  UEFA Champions League - Season 2021/22

  Ама баш никој освен Чоли нејќе да не дупи на форумов веќе, зини земјо голтни ме. Подоле од ова нема.
 3. Mayavin

  Фан Клуб: Барселона

  Фудбалски бренд како Барселона требаше одамна пополека да се движи кон смената на победничкава генерација, поштено Каталонскиве фосили од херои станаа најомразени играчи. Никој не очекуваше да газиме 20 години да бидеме реални никој, ама ни најголемиве хејтери и обични бараби непознавачи на...
 4. Mayavin

  Фан Клуб: Барселона

  Како и да е, уверен сум дека не дриблаа цело лето само за да нема драми. Дента кажаа си иде, утре дента пресконференција наредниот веќе потпишан со ПСЖ. Мислам го разбирам, блам дупнувавме со Каталонскиве куриња ни ја не би сакал да играм веќе. И уште не ми се верува дека Меси замина пред нив...
 5. Mayavin

  Фан Клуб: Барселона

  Меси јасно си кажа дека сака да си иде минатата година и требаше да искешираме убаво од него. И да бевме финансиски стабилни џабе ке ни беше, ни п од победнички тим неаме. Таков играч како него многу нормално дека сака титули да освојува а ние јадеме резил од сите страни. Да беше стварно до...
 6. Mayavin

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Не верувам да е толку глуп да се излаже да дојде тука, покрај Сити, Баерн и ПСЖ. Каков распад систем и се деси на Барса, не ми се верува. Повторно им ја дадовме титулава на Атлетико, ех како ке не шлакаат Суарез и Гризман. Сеа Стефи уште толку ке ни се качи на глава, ке ни пури од сите страни...
 7. Mayavin

  Фан Клуб: Барселона

  Еве ти асална управа што ти значи. Можам да замислам да беше Бартомеу сеа како ке идеше процесов. Ние ке им платевме да го земат ѓупакот со право да бираме некој пропалици од нивна школа, и ништо чудно да му го лапнеше успат на Мориба. Жал ми е за Емерсон, ми се свиѓаше таа конкуренција за...
 8. Mayavin

  Фудбалски/трансфер дискусии

 9. Mayavin

  Фан Клуб: Барселона

  Навива за Атлетико, се разбира дека врска нема :rolleyes: Не дека почнала да следи фудбал ради Торес што го намеркала ама...
 10. Mayavin

  Attack on Titan ( Shingeki no kyojin)

  Повеќе имаше смисла крајот со добар превод. Што е до мене мислам дека цела фан база го извади од контекст оној сув сарказам што го има серијава на моменти. Баш и првите страни што ликнаа имаше небо земја разлика во превод. Хајпот и квалитетот на серијава ни ги дигна очекувањата до небо. Не е...
 11. Mayavin

  Фан Клуб: Барселона

  Кутињо и Дембеле уште ни се во клубов, а овој што направи дупло повеќе од двајцава прв ке си иде.:facepalm:
 12. Mayavin

  Marvel TV Shows [What If...?] - Spoiler Free

  Ванда беше добра се додека не беше. Тие агентите од s.w.o.r.d ми беа тотална утка и небитни, тој од фби што беше од Ant Man исто така никаков фактор а за Дарси да не збориме. А тоа моронот Моника Рамбо кога и да ја имаше во сцена начисто ме удираше серка па уште ке ја спремале за во Cap Marvel...
 13. Mayavin

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Сеа брзо имаше интервју, кажа демек сакал до крај на договор да остане па да замине за Америка. Лапорта на повеќе играчи им понуди или скратена плата или шут, на некои само шут а на Гризман ни тоа ни тоа. Ете дури ни он незнаел дека го понудиле на Атлетико.
 14. Mayavin

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Тежок дисреспект кон Гризман, а баш тој ни го донесе трофејот со кој цела Каталонија падна во транс. Ни помала плата не му понудија за да остане. Какви гадови еј. Ќе ми е мило да се врати во Атлетико и со Суарез да ја измочаат цела Ла Лига. Интересен тим скоцкува Чоло лубеничарот како и да е...
 15. Mayavin

  Marvel TV Shows [What If...?] - Spoiler Free

  После разочарувањето со Фалкон се мислев да ги намалам стандардите ама си реков Локи е, МОРА да е добро. Од почеток до крај за мене беше ебано уживање и комотно можам да кажам дека серијава е меѓу врвот општо во MCU. Од друга страна би рекол thank fuck немаше во серијава политички наратив за...
 16. Mayavin

  ЕУРО 2020 - Финале | Италија - Англија | 11.07.2021 (21:00)

  Го провери ли некој момакот Трент Александер дали преживеа после она синоќа?
 17. Mayavin

  Copa América 2021

  Се тресеа зелени ништо не правел со репрезентација , кога ке освоел тогаш ке сме збореле. Еве сега освои, што прдите не ми е јасно? Стигна 3 пати финале копа, 1 на светско што повеќе треба да направи? И многу нормално дека ке се збори за Меси а не за Ди Марија, никаков дисреспект за вториот...
На врв Bottom