Резултати од барањето

 1. Mondonico

  Serie A 2018/2019

  Кога ја отворив минатата тема мислам дека не ставив анкета, па сега од тоа почнав, мислам дека нема да ја заебам работата. Ако нешто погрешам ќе поправи Клипче. За да не се пребројуваме на голо, поставив анкета каде што може да се дадат еден или два одговори и тоа оние кои мислат дека пак ќе...
 2. Mondonico

  Забрана за емитување на морбидните реклами од кампањата за безбедност во сообраќајот

  Здраво. Како што прочитав пред некое време, Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги забрани емитување на рекламите од кампањата за безбедност во сообраќајот до 20.00 часот во текот на секој ден. Е сега, мене ме интересира дали започна да важи оваа забрана или уште има некои...
 3. Mondonico

  Serie A 2014/2015

  На 31ви август 2014 година ќе започне 113тото издание од италјанската прва лига, а истата ќе трае до 31 мај 2015 година. Во најелитното друштво во Италија оваа година ќе се натпреваруваат 20 тимови од кои најдборо пласираните две екипи директно ќе играат во Лигата на Шампионите, третото место ќе...
 4. Mondonico

  Јувентус-Милан, 6 октомври 2013, 20.45

  На повидок е еден од поконтроверзните, а и за волја на вистината еден од помалку убавите натпревари во последните 2 сезони меѓу Јувентус и Милан. Убавиот фудбал едноставно го нема во последно време кога се среќаваат овие два тима, па повеќе место имаше за кроење заговори и дискутирање судиски...
 5. Mondonico

  ФИФА - од следната сезона се менува дел од правилото за офсајдот

  http://www.soccermagazine.it/serie-a/fifa-dalla-prossima-stagione-cambiano-le-regole-sul-fuorigioco-122469/ Ова е линкот каде може (на италјански) да прочитате за промената која ќе се воведе следната сезона во врска со пасивниот офсајд. Имено, во линкот се вели дека од сезоната 2013/2014 нема...
На врв Bottom