Резултати од барањето

 1. StefusRefus

  Прашања и одговори

  Да не знае некој на кои приватни универзитети во Скопје има Стоматологија и/или Виша Медицинска Школа?
 2. StefusRefus

  Македонска берза

  UNI e mnogu pod linijata.
 3. StefusRefus

  Најекономично греење (затоплување)

  Кажи те ми за греење на 15-20м2 соба во стан со ОК изолација што направија е најдобра. Остатокот од станот има решено греење и се грее зимно време. ?
 4. StefusRefus

  Аliexpress (официјална тема)

  Дали може да се поврзе Алипај сметка со Македонска сметка. Давам услуги во Кина и сакаат да ми платат преку Алипеј. Ќе може да поврзам Македонска банкарска сметка со Алипеј сметка? Ќе си платам данок нема проблем.
 5. StefusRefus

  Дали може да поврзеше Македонска Банкарска сметка со Alipay?

  Сакам да прашам дали некој има искуство Alipay работејќи од Македонијаа. Тоест да се примаат пари од Кина на Алипај и да се легнуваат на сметка во Македонска Банка?
 6. StefusRefus

  Продажба на злато

  Пред 15 години и јас верував во вакви глупости. Но разбрав дека физичко злато е ужасен начин да се инвестира во злато. Дел од муабетите ги шират психички болни луѓе од параноични симптоми. Дел се од политички фанатици. Ретко кој сериозен инвеститор би купил физичко злато посебно не во поголема...
 7. StefusRefus

  100 денари сега и 100 денари пред десет години

  Камата на депозити 0,5% инфлација 5-10%...
 8. StefusRefus

  Менувачници

  Знае некој каде може да се сменат Кинески Јуани во МК денари? Или на некој да не му требааш Јуани?
 9. StefusRefus

  Македонија под српска окупација

  И Србите влегле на турска, турците на српска, србите на грчка, грците на римска...Народот никој не го шишал така и вие. Уште еден во низата поробители и окупатори.
 10. StefusRefus

  Македонија под српска окупација

  Евреите и Ромите вие ги собиравте, Србите и Македонците вие ги стрелавте и и ги сечевте главите. Така да сума сумарум сте одговрни за 7000+6700+500=15000 мртви. И после не се биле злосторници и окупатори. Кој кУр ве тераше за да „администрирате“ тука?
 11. StefusRefus

  Македонија под српска окупација

  https://opserver.mk/balkan/plenkovikj-pobaral-od-vuchikj-da-go-reshi-prashanjeto-na-uchebnikot-shto-go-negira-hrvatskiot-jazik/ Татрчета и Српчета нека читаат. И после тресење зелени. 1633543051 24000 луѓе умреле ради вашата „администрација“. Кога и да се пробале да ја окупирате Македонија...
 12. StefusRefus

  Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

  Не, многу луѓе има тука така да не е така. 1633443432 Храброст е да се соочиш со самиот себе.
 13. StefusRefus

  Што готвите во моментов?

  Starbucks Cafe. Печена тиква се пасира. Се грее вода 2мл, една лажичка Нескафе голд, една лажичка јаворов сируп, 2 лажички пасирана тиква,20 мл млеко, цимет. И имате кафе за есен. Многу едноставно. 1633446916 Еве уште една рецепта со тиква. Чорба од тиква Се пржи една главица кромид и 2-3...
 14. StefusRefus

  Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

  Еве работа на пример. Има разлика дали ќе се решиш за државна работа или ќе одиш во странство да работиш или започнеш свој бизнис. Едно е многу поризично од друго и влијае доста различно на животот.
 15. StefusRefus

  Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

  Треба храброст и тоа многу. Верувај. Има сериозна разлика од храбар и конзервативен за горе наброените работи. Многу се различни исходите.
 16. StefusRefus

  Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

  Работа, пари, односи со луѓе, родители, девојки, учење и спорт.
 17. StefusRefus

  Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

  Може сум културен и тивок и малку повлечен но, за некои работи сум екстремно храбар.
 18. StefusRefus

  Тактики за заведување

  И речи и дека ќе скокам ако не се фатиш со мене.
 19. StefusRefus

  Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

  Сум го имал тоа чувство неколку пати и секогаш завршило.
 20. StefusRefus

  Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

  FCC ќе го забрани ФБ јееееее. Сега на СНН ќе зборат :jeeee::tvg: тролчиња, путињари, антивакцири, конспираси,фашисти веќе нема! 1633378968 https://edition.cnn.com/2021/10/03/tech/facebook-whistleblower-60-minutes/index.html
На врв Bottom