Резултати од барањето

 1. Л

  Средно во странство

  Дали некој заминал да учи средно школо во странство? Ако може да ми каже како одат процедурите за добивање виза...
 2. Л

  Wizz Air летови од/до Македонија

  1570385700 Има Ниш- Салцбург со Air Serbia :) Или Скопје/Охрид-Меминген со WIZZ, Охрид- Виена исто WIZZ,Скопје- Братислава WIZZ или Скопје- Виена со Austrian Airlines. Потоа можеш со бус и/или воз, а од Виена веројатно и со авион :)
 3. Л

  Заинтересиран сум за работа во Норвешка, ваши искуства и препораки?

  Сакам да го научам Норвешкиот јазик, па за неколку години да се преселам таму, да запишам факултет. Имам роднини таму, бев во април и ме фасцинираше и Осло како град и Норвешка како држава, кој бил знае. Прашањево е дали да учам Норвешки од Англиски или од Македонски? Благодарам.
 4. Л

  Студирање во странство

  Има некој на Ca' Foscari универзитетот во Венеција? Скап е животот таму? Или некој во Милано, Осло, Лисабон, Рим, Барселона, Шведска некаде? *Исклучиво студии на Англиски јазик, не ми зе учо др. јазик Всушност почнав Норвешки да учам чат-пат, бев у Осло и мн. ми се допадна.
 5. Л

  Прв Трансатлански лет од Скопскиот Аеродром

  MIA го зедов само како пример. Сигурно подобра опција би биле JFK/EWR, ORD, DTW каде што има поголема МК дијаспора. Немора ни да биде САД, можеби Канада, на пример YYZ, YVR. Не е чудно ни Air Transat да започнe YYZ-SKP во наредните години. На пр. летот BEG-JFK е секогаш полн, а лета 5 пати...
 6. Л

  Прв Трансатлански лет од Скопскиот Аеродром

  Скопскиот аеродром сам понуди да поддржува транс-атлански летови. Turkish Airlines е меѓу можните кои би оперирале таков лет, меѓутоа на релација на пр. IST-SKP-MIA (Мајами го зедов само како пример) значи со stopover на патниците од Турција или летовите означени како IST-MIA via SKP. Тие летови...
 7. Л

  Заработка на интернет (официјална тема)

  Има одредена сума на пари, на пример 15$, одбираш бренд како на пример Nike и тој вреди да речиме 30$ а ти вложуваш 7$, треба да погодиш дали ќе расте во маркетинг или ќе опадне, ако погодиш ги добиваш тие 30$ а ако не ги губиш тие 7$ кои си ѓи вложил. Немам почнато но сакам да пробам...
 8. Л

  Заработка на интернет (официјална тема)

  Дали некој има искуство со Binatex? Мислам дека е нај реална...
 9. Л

  Како да добијам емиграциска виза за САД??

  Ај женските ќе си се мажат и ќе си заминат, ќе си добијат пасош и легално ќе престојуваат таму. А машките, имаат некоја шанса за легално престојување ( постојано ) и да добиеме САД пасош? И, ако останеме на црно, може некогаш да се вратиме дома или....?
 10. Л

  Kiwi.com нов сајт за пребарување ефтини летови

  Дали некој има искуство со овој сајт Kiwi.com? Искрено нуди многу добри понуди, и до долги дестинсции, меѓутоа комбинира авиокомпании така да некој лет знае да го даде и за 2 дена во пат,меѓутоа има опција за време на патување. Искрено,планирам патување до САД, со separate connections односно со...
 11. Л

  Евтини авионски карти

  А да провериш на официјалната страна на Turkish Airlines.Ем посигурно според мене ( Немам искуства со еDreams ) ем повеќе можности ќе имаш.
 12. Л

  Wizz Air летови од/до Македонија

  Имаш некои страни како FlightCompass ( мислам дека беше ) и др.( постојано се појавуваат реклами на Facebook и Instagram од нив ) не ги имам исоробано...Сепак,пробај си ја среќатаЛетав Скопје - Осло со 1л ракија во рачен багаж и 2 штеки цигари во рачен багаж...Имав среќа па рачниот багаж го...
 13. Л

  Нискобуџетни авиокомпании на Македонските Аеродроми

  Ја чувствувам потребата на народот за додавање уште нискобуџетни авиокомпании на Скопскиот и Охридскиот Аеродром како и нови дестинации со нив.Би предложил доаѓање на авиокомпаниите како RyanAir, EasyJet, Norwegian, Eurowings...и отварање нови директни летови кон Северна и Централна Европа. Кое...
 14. Л

  Прв Трансатлански лет од Скопскиот Аеродром

  Што мислите, дали ќе успее оваа идеа на ТАВ ? Дали навистина Македонија заслужува директен лет до САД и Канада ? Јас,искрено,многу навивам за оваа идеја.Се надевам дека во блиска иднина ќе има трансатлански летови од Скопје.Кое е вашето мислење? *Turkish Airlines го разгледува овој проект.
 15. Л

  Прв Трансатлански лет од Скопскиот Аеродром

  Што мислите, дали ќе успее оваа идеа на ТАВ ? Дали навистина Македонија заслужува директен лет до САД и Канада ? Јас,искрено,многу навивам за оваа идеја.Се надевам дека во блиска иднина ќе има трансатлански летови од Скопје.Кое е вашето мислење? *Turkish Airlines го разгледува овој проект.
 16. Л

  Wizz Air летови од/до Македонија

  Значи,убаво си пишува ,,Пријавувањето на интернет и преку мобилен може да не е достапно на некои аеродроми.Во таков случај, се нуди пријавување на аеродром бесплатно.''
 17. Л

  Wizz Air летови од/до Македонија

  Здраво,денес букирав карти од Скопје до Осло и назад,резервирав и седишта,е сеа дур читкав на форумов,прочитав дека џабе букирањето седишта,него оак рандом ќе ми дадат...? Др,да прашам,летот е на 23 април ( од SKP до TRF ),е сеа чек-инот отворен е,да се чекирам уште од сеа,или не?
На врв Bottom