Резултати од барањето

 1. Violetova

  Squid Game

  Ова како кај нас кога вртеа на бројот од песната на Драган Мијалковски: 223 305 :D :D :D
 2. Violetova

  The Walking Dead

  Време на симнување: три години и 18 недели :D :D :D
 3. Violetova

  Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

  Јас планирам да гласам само на втор круг, од исфилтриран список. :)
 4. Violetova

  Дали читањето книги е луксуз?

  Само што го прочитав насловот, истото ми дојде на ум :D
 5. Violetova

  Kajgana Shop (shop.kajgana.com)

  На ФБ има неколку сериозни групи во кои се продаваат CD-a и LP плочи, и користени и нови
 6. Violetova

  Да, памтам од игри: „Нека бие“, народна, жмурки (викавме: изгоре лончето, претече млекото)...

  Да, памтам од игри: „Нека бие“, народна, жмурки (викавме: изгоре лончето, претече млекото), ластик ние женските, ама од игри на ластик во Острово (Аеродром) до Ѓорче имаше разлика која игра се играше, машките играа камај, џамлии (памтам изрази како: шлајка, коњак џамлија...). Весело детство сме...
 7. Violetova

  Squid Game

  Јас не сум го местела намерно, некако случајно излегло да шкрапнам, можеби при местење првиот пат. Ептен вештачки звучат :D
 8. Violetova

  Squid Game

  На Нетфликс англиски си зборуваат
 9. Violetova

  @Zlatikevichius Личи на брканица според описот што го кажуваш.

  @Zlatikevichius Личи на брканица според описот што го кажуваш.
 10. Violetova

  Zlatikevichius Па и не беше некој оф топик, ти ги спомна игрите, ќе памтев да сме играле како...

  Zlatikevichius Па и не беше некој оф топик, ти ги спомна игрите, ќе памтев да сме играле како деца игра со Штрк во насловот. Може играта била од твое маало... А си го избришал и делот од коментар кај што ги споменувам филмовите: Escape Room и The Cube
 11. Violetova

  Squid Game

  Е кај ме пријави па сега, па!
 12. Violetova

  Squid Game

  А три пати најмалку во првата епизода мислев го убија ликов што го следиме... Жолти, сите ми се исти :)
 13. Violetova

  Squid Game

  Не се споменати филмовите Escape Room и The Cube и на нив наликува темата
 14. Violetova

  Squid Game

  Јас ја почнав на Нетфликс, па ќе видиме :)
 15. Violetova

  Film Club - трета среќа! (133. The Dark Valley: 20.09-03.10.2021)

  The Dark Valley Приказна за освета, убаво спакувана. Интересно ми беше дека жителите на алпското село наликуваа на каубојци. :) 7,5/10
 16. Violetova

  Succession

  Ме убеди со воведот и коментарите, ќе ја пуштам и јас да ја изгледам. :)
 17. Violetova

  Film Club - трета среќа! (133. The Dark Valley: 20.09-03.10.2021)

  Ај и мене линк заThe Dark Valley ?
 18. Violetova

  СУПЕРХЕРОИ - Kajgana Showdown #09

  Joker (2019) The Dark Knight (2008) Aquaman (2018) Spiderman (2002) Superman (1978) Birdman (2014) Wonder Woman (2017) Ironman (2008) The Incredible Hulk (2008) Batman (1989)
 19. Violetova

  Преработки кои се попопуларни од оригиналите

  Не ја знаев француската верзија :)
 20. Violetova

  Фото натпревар #230: Портрет

  Темата не е досадна, ама јас на пример не можам да ставам портрет, немам на непознати лица ...
На врв Bottom