Резултати од барањето

 1. mALEFACTOr

  Сите натпревари во живо

  За оние кои не сакаат да пропуштат натпревар. :) Линк
 2. mALEFACTOr

  Монтевидео, Бог те видео (Онлајн)

  "Монтевидео, Бог те видео!" Е српски филм снимен 2010 година. Ова е режисерско деби на српскиот актер Драган Бјелогрлиќ, сценарио на Срѓан Драгојевиќ и Ранка Божиќ. Сценариото е напишано според истоимената книга на спортски новинар Владимир Станковиќ, кој зборува за оформувањето и голем успех на...
 3. mALEFACTOr

  Во живо - Manchester Utd – Schalke 04

  За оние кои не се дома или немаат каде да гледаат.
 4. mALEFACTOr

  12 Алхемиски клучеви на Базил Валентин

  Basilius Valentinus, исто така познат по англиска верзија на името, Базил Валентин, бил алхемичар во 15 век. Во своите дела се претставувал како каноник на Бенедиктинскиот приорат Св. Петар во Ерфурт, Германија. Неговиот вистински идентитет и до денес останува мистерија. “Дванаесет кључеви на...
 5. mALEFACTOr

  Болести од вселената?

  Дали се пренесуваат заразните заболуваеа преку кивање, кашлање или пак преку заразени организми од комети кои проаѓајќи покрај Земјата паѓаат во нашата атмосфера? Главна тема на научно – фантастичните романи е инвазија на вонземјанините на планетата Земја. Идејата на авторот не се разликува...
 6. mALEFACTOr

  NBA PlayOff 2008

  Исток 1 Бостон 8 Атланта 4 Кливненд - 1 5 Вашингтон 2 Детроит 7 Филаделфија 3 Орландо 6 Торонто Запад 1 Лос Анџелес 8 Денвер 4 Хјустон 5 Јута 2 Њу Орлаенс 7 Далас 3 Сан Антонио - 1 6 Феникс Кливненд поведе со 1-0 против Вашингтон во неизвесен финиш со 93-86. Леброн по обичај беше...
 7. mALEFACTOr

  Bicycle Карти

  За сите оние кои бараа Bicycle карти. Конечно и кај нас. Нарачки на телефон: (02) 32 32 273 ; 070/95 65 43 Локација: Т.Ц Беверли Хилс I-ви спрат Испорака низ цела Македонија: 80,00 денари ПТТ
 8. mALEFACTOr

  Половиот орган го спасил од гром

  Дечко од Вуковар преживеал удар од гром со тоа што громот му излетал од половиот орган. Прочитај овде п.с обавезно прочитајте ја последната реченица. :pos2:
 9. mALEFACTOr

  Divlje Jagode во Скопје?

  Другар ми спомна дека Divlje Jagode требало да доаѓаат во Скопје. Дали некој е запознаен со оваа вест? Ако стварно доаѓаат тогаш тоа дефинитивно ќе ми биде најдобриот концерт за оваа година.
 10. mALEFACTOr

  My Name Is Earl

  Има ли некој кој што ја гледа серијава? Јас почнав да ја гледам пред 2 недели и стварно е одлична. btw и поучна е. :) Сега за сега има искочено само 2 сезони. Во тек е третата. http://www.imdb.com/title/tt0460091/
 11. mALEFACTOr

  Писмени работи :)

  Останав без зборови откако ги прочитав :pos2: Природните убавини на нашата земја привлекуваат голем број домашни и странски туристи Писмена работа по македонски јазик и литература, работена на завршниот испит во јунскиот испитен рок од учебна 1998/99г. на 11.06.1999. Средно угостителско...
 12. mALEFACTOr

  Гностика

  (Темава по грешка ја отворив во Мистерии, модераторот нека ја стави во Философија или каде и да и е местото. Откако ќе ја префрли нека го избрише ова во заградава.) Многу од нас кои посветиле малку повеќе аналитичко внимание на себе и својата околина, стануваат фрустрирани бидејки согледуваат...
 13. mALEFACTOr

  Повеќе причини да бидеш атеист

  1. Нема докази дека постои бог - неколку илјади години никој не успеал валидно да докаже дека постои бог. Зошто бог се крие? Најверојатниот одговор е - затоа што не постои. 2. Бог е несфатлив - Што е бог? Само едно сведоштво на непознавање на нештата. Како она што е несфатливо, необјасниво...
 14. mALEFACTOr

  Ми ја украдоа колата :(

  Вчера ми украдоа црвен Голф кец од пред зграда. Регистрација SK-772-NC Има по широки гуми и црна пластика над хаубата. Ако некој случајно го види некаде нека ми пише тука на кое место го видел. Фала.
 15. mALEFACTOr

  Ex Yu

  Azra, Bijelo Dugme, Riblja Corba, Prljavo Kazaliste, EKV, Film, Haustor, Elektricni Orgazam, Pankrti, Idoli, Patrola... Се групи кои ги ибележаа 70', 80' и 90'. Која е вашата најомилена YU Grupa и што мислите за истите. Дали било подобро тогаш или пак сега со турбо фолков?
 16. mALEFACTOr

  Со кој/а од форумов би снимиле љубовна сцена?

  Значи едноставно прашање, со кој/а од форумов би снимиле љубовна сцена во некој еротски филм.
 17. mALEFACTOr

  Името на Господ

  Ме интересира дали некои знае како му е правото име на Господ. Баш ме интересира, со другар нешто не се сложуваме со мислењата. Дали се вика Јехова или пак нема име. ?
 18. mALEFACTOr

  Пиво фест

  Сега во сабота ќе се одржи сега веќе традиционалниот Пиво фест. Разбрав дека голема кригла пиво ќе чини само 30 денари. Така да со 200 денари се правиш авион. :party1: Има ли некој кој ќе иде.
 19. mALEFACTOr

  Виртуелен свет

  Го симнувате програмот, го инсталирате, си правите профил, па после тоа си се правите самите (се облекувате, ставате цвикери и слично) Шетате во виртуелен град, можете да идете во шопинг да си купите нови алишта, можете да идете во дискотека и да играте и правите муабет со луѓе исто како вас...
 20. mALEFACTOr

  Speedtest.net (официјална тема)

  Пишете колкава брзина достигнува вашиот интернет. За да видиме кој има најбрз интернет на форумов. измери овде еве ја мојата брзина
На врв Bottom