Резултати од барањето

 1. Bianconero vero

  Serie A 2021/2022

  Јуве со крупни чекори оди кон опстанокот.
 2. Bianconero vero

  Serie A 2021/2022

  Во Англија екипите може се богати ама играчите нивни го немаат тој шмек да освојат европско првенство. Италија истото го направи со грото играчи од Серија А никаквата според "експертите".
 3. Bianconero vero

  Serie A 2021/2022

  Aко Јуве е италијанскиот Арсенал, Наполи е италијанскиот Тотенхем.
 4. Bianconero vero

  Serie A 2021/2022

  Мојот пост беше последен, повеќе како заебанција кон Џонтра. Иначе какво црно курчење со овој Јуве кој е на ниво на Торино и Каљари моментално. И на темава ме нема затоа што секоја реплика кон повеќето членови кои тераат сеир на сметка на Јуве ќе биде само водење инат а 90% се у право. Црното си...
 5. Bianconero vero

  Serie A 2021/2022

  Не бе човек немаш ти никаква поента само тресеш од ракав. Кај виде дека дигам галама кога у фан клуб од гомно подоле ги направив. Ама ако продолжи да тресеш и да се правиш интересен и пак ќе кажам далеку си од било каква поента.
 6. Bianconero vero

  Serie A 2021/2022

 7. Bianconero vero

  Serie A 2021/2022

  Колку вие што коментиравте со почит за 9 кратниот по ред шампион. Не се прави сега невешт, што би рекол Бранко Илиевски.
 8. Bianconero vero

  Фан Клуб: Јувентус

  Греотинка од тренер Алегри. Ни сам не знае како ја свртеа и реши да се брани. Јас убеден сум дека да продолжеа да напаѓаат при 2-3, овие со посебни потреби немаше до центар да ја изнесат топката ама не, мастермајндот на клупа решава да ја искушува одбраната која ни е швајцарско сирење. Стварно...
 9. Bianconero vero

  Фан Клуб: Јувентус

  Тоа е, нема што да бараш во сезоната кога екипи за играчи со пречки во развојот ти даваат гол кога сакаат и како сакаат. Па уште го слушам коментаторот дека Алегри се закачил нешто со Киеза. Па пичка му материна како не се закачи со Шчесни, Бентанкур, Рабио, Де Шиљо? Како стално наоѓаат да се...
 10. Bianconero vero

  Serie A 2021/2022

  Арсенал има 6 бода барем:facepalm::facepalm::facepalm:
 11. Bianconero vero

  Serie A 2021/2022

 12. Bianconero vero

  Serie A 2021/2022

  Kрена у Јули...
 13. Bianconero vero

  Фан Клуб: Јувентус

  Дај бе некој нека го ликвидира овој Шчесни!!!
 14. Bianconero vero

  Македонска фудбалска репрезентација

  Tоа е, ни тупнаа селектор мистер X. Имаш негативен резултат у 91ва и он прави измена да дозадржи време. Муфљуз проклет у уста да го ебам!!!
 15. Bianconero vero

  Македонска фудбалска репрезентација

  Дај бе нека умре овој Костадинов у уста да го ебам!!!
 16. Bianconero vero

  UEFA Champions League - Season 2021/22

  Немој жити се, Интер пак последен ќе заврши.
 17. Bianconero vero

  Serie A 2021/2022

  Сеееееекако :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: Поглупо од ова тешко дека ќе прочитаме денес. Бедемот што е еден од најдобрите тандеми у одбрана во историјата на фудбалот биле пацери за некое типче кое од дома не го знаат дека игра фудбал. :pos::pos::pos:. Па уште со Малдини го спореди...
 18. Bianconero vero

  Serie A 2021/2022

  Сте земале да се расправате со тип кој викаше дека Бастони требал да игра за Италија пред Киелини и Бонучи:pos:
 19. Bianconero vero

  ЕУРО 2020 - Финале | Италија - Англија | 11.07.2021 (21:00)

  Ај легни си и така беше местено
 20. Bianconero vero

  ЕУРО 2020 - Финале | Италија - Англија | 11.07.2021 (21:00)

  Шпанија имаше 4 удари во гол после 120 минути. Италија имаше 5 во 90, после тоа не пратев. Значи Италија против Англија одигра подиректно отколку Шпанија против Италија. Поседот на Шпанците беше кружење со топката и набивање на посед, додека Италија со Англија играше директен фудбал и буквално...
На врв Bottom