Резултати од барањето

 1. oxygenne

  Најекономично греење (затоплување)

  Toshiba suzumi 16btu kompresor ima li majstor da go proveri, site tvrdat nema sansi da rikne a nikoj neznae da go proveri.Ili koj saka da go kupi
 2. oxygenne

  Најекономично греење (затоплување)

  Osiguracite zavisno dali se brzi ili spori (A,B,C) sporite trpat poveke struja na nekoe vreme
 3. oxygenne

  Најекономично греење (затоплување)

  Zdravo, Gree Fairy lclh ima li nadvoresen senzor za merenje temp? Vtoro prasanje elkiceto mi se mota po glava deka e stetno nesto ili nema vrska?
 4. oxygenne

  Најекономично греење (затоплување)

  Na klimive, konrektno gree fairy od koja strana na vnatresnata doagata naponskiot kabel ili moze od dvete, da znam kade da napraam instalacija
 5. oxygenne

  Најекономично греење (затоплување)

  Што е разликата обичната тундра со плус?
 6. oxygenne

  Најекономично греење (затоплување)

  Без субвенции, аплицирав тутунска денес ми одобрија и легнаа парите, виолетов плус 5.3% камата 1571418458 Знам, досаден сум да не праам анкета:))
 7. oxygenne

  Најекономично греење (затоплување)

  Денес одобрија кредитот и ко шо бев загреан за Греево ти пушташ Хаерот.Што да купам сега,што пишман ќе бев
 8. oxygenne

  Најекономично греење (затоплување)

  Сузумито ја имаш во energija.com.mk во шест години само еден проблем со компјутерот(ресет ја опраи) ,греам 40 квадрати со неа без никаков проблем и на -10 постигнуе 24.Се работи за 5.5 ка потрошувачка не сум мерел.Сакав мерач да земам од волткрафт но скап транспортот( 23 евра за сума до 300евра)...
 9. oxygenne

  Најекономично греење (затоплување)

  Дневната врти сузумито веќе шеста година :)
 10. oxygenne

  Најекономично греење (затоплување)

  Malce ve udaviv izborot padna na "Gree Viola" od ona sto citnav e EEV i doaga so greac na nadvoresna edinica,belkim ne zgresivme
 11. oxygenne

  Најекономично греење (затоплување)

  Моабетот е што ако климата ја згрее собата како од шала па се исклучи и се така on off нон стоп дали ќе потроши така повеќе од правилно димензионирана клима
 12. oxygenne

  Најекономично греење (затоплување)

  Грантот е за клими од 50-80000ден не знам како планираат некој што се греел на ќумбе да најде толкави пари да се свичне. Него денес стигна информација предимензионирана клима ќе троши повеќе за помал простор од причина што често ќе прави исклучи уклучи,колку има вистина во ова
 13. oxygenne

  Најекономично греење (затоплување)

  Грее,Тошиба и Даикин се субвенционирани и тоа само специфични модели http://technology-mk.ebrdgeff.com/mkd_mkd/heat-pumps/air-source-heat-pumps-air-air.html?manufacturer=TOSHIBA&product_list_limit=25 https://www.facebook.com/GEFFMacedonia/
 14. oxygenne

  Најекономично греење (затоплување)

  https://ebrdgeff.com/macedonia/the-programme/stakeholders/
 15. oxygenne

  Најекономично греење (затоплување)

  Најверојатно иде преку банкиве гледам охридска само и спаркасе ја имаат таа опција.Спаркасе сега пресметуев 5.7% фиксна каматна стапка што не е лошо на 36000ден кредит камата е 16тина евра за 10 месеци
 16. oxygenne

  Најекономично греење (затоплување)

  Megu haier tide green i gree viola koja e podobar izbor?
 17. oxygenne

  Најекономично греење (затоплување)

  Препорака за мерач за потрошувачка и каде може да се набави. Воедно и предлог за инвертерче за 20тина квадрати( за спална плус ходник) како надопуна на сузумиво од дневна,буџет макс 27000ден
 18. oxygenne

  Изгубено - Најдено

  Најден Самојед околина на Бутел ако сака да го вдоми некој нека пише.Веќе два дена не го бара никој
 19. oxygenne

  Русија - смена во надворешната политика?

  "Some people like when Putin speaks, some don't, but when he is silent, half of the world is peeing pants" :)
На врв Bottom