Резултати од барањето

 1. Chronysync

  Фан клуб - РК Металург

  https://24rakomet.mk/%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D1%88%D0%BE%D0%BA-%D0%B2%D0%BE-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0-%D1%85%D0%BE%D1%80%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D1%81%D0%BE-%D1%83%D0%BB%D1%82%D0%B8%D0%BC/
 2. Chronysync

  Фан клуб - РК Вардар

  Беа и прошлата сезона, само што ја немаа позицијата на дресот која сега ја имаат.
 3. Chronysync

  Фан Клуб: Вардар

  ФФМ колку што знам.
 4. Chronysync

  Фан клуб - РК Вардар

  Мешков утре доаѓа со многу лимитирана бековска линија и истото мора да се искористи! http://www.g-sport.mk/vest-statija/95064/meshkov-brest-bez-petmina-vo-skopje
 5. Chronysync

  Фан клуб - РК Вардар

  https://ekipa.mk/vardar-bez-kuduz-i-chuvara-se-vraka-borko-ristovski-protiv-meshkov-brest/
 6. Chronysync

  Фан клуб - РК Вардар

  Ќе видиме како ќе биде во останатиот дел од сезоната, но на утакмицата со Елверум покажа далеку повеќе работи од скок шут, ја разигра доста екипата кога влезе. Техничките грешки се нормални за овој период, плус рачунај дека они двајца не беа подолго време во тренажен процес со сите случувања во...
 7. Chronysync

  Фан клуб - РК Вардар

  https://24rakomet.mk/%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B2%D1%98%D1%83-%D0%B5%D0%B4%D1%83%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%BE-%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0%BE-%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BC%D0%B8-%D1%80%D0%B5%D0%BA/ 28.08.2021
 8. Chronysync

  Македонска ракометна суперлига

  1631960194 Убаво е да се види солидна бројка на публика на прволигашки меч.
 9. Chronysync

  Фан клуб - РК Вардар

  Многу не кошта не носењето на уште еден среден бек. Среден бек од различен профил, со добра промена на правец, не толку висок и помалце габаритен кој ќе биде барем за нијанса поквалитетен од Гаџа. Гаџа во три моменти кога се кршеше резултатот направи три грешки, два пати во слободна позиција за...
 10. Chronysync

  VELUX EHF Champions League (општа тема)

  Дечки, зборено е илјада пати на темава. Направете профил на ehf.tv (регистрацијата трае 1 минута), симнете Hola addon, активирајте го и ставете дека сте од UK или било која друга ракометна утепана земја и ќе можете да ги гледате сите утакмици.
 11. Chronysync

  Фан клуб - РК Вардар

  https://24rakomet.mk/%D0%BF%D0%BE%D1%82%D0%B2%D1%80%D0%B4%D0%B0-%D0%BE%D0%B4-%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B0%D1%80-%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%9C%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%9A%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%81-%D0%BF%D0%BE%D1%82%D0%BF%D0%B8/
 12. Chronysync

  Фан клуб - РК Вардар

  Не мора да значи дека нешто не е во ред. Платите се генерално мали (во споредба со други екипни спортови), па речиси сите играчи се обидуваат да зграбат колку што е можно повеќе кога имаат шанса за истото. Во исто време, договорите (најголемиот дел од времето) служат за бришење на газ. Уште кога...
 13. Chronysync

  Фан клуб - РК Вардар

  Претпоставувам дека сега се обидува да издејствува промена на условите од веќе постоечкиот договор со нас, се ценка.
 14. Chronysync

  Фан клуб - РК Вардар

  https://24rakomet.mk/%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0%BE-%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%81-%D1%81%D1%83%D0%BC-%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%87-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B0%D1%80-%D0%B0-%D1%83/
 15. Chronysync

  Фан клуб - РК Вардар

  Ништо не ми е јасно на мене искрено. Ако се прави простор во буџетот за среден бек, тогаш за кој ѓавол имаме дури СЕДУМ деснораки бекови во тимот од кои за двајца (Карапалевски и Крстевски) е дискутабилно дали ќе добиваат и минутажа во средби со македонските екипи? Зошто не се мислело на овие...
 16. Chronysync

  Фан клуб - РК Вардар

  Во меѓувреме и екипа со истиот муабет како и g-sport: https://ekipa.mk/dojde-vide-si-zamina-gurbindo-go-napushta-vardar/
 17. Chronysync

  Фан клуб - РК Вардар

  Леворакиот Њокас не е подобар играч од Гурбиндо, плус постар е. Доколку ова значи дека Гурбиндо си заминува, тогаш не гледам на ова како на некој си добар потег. Освен ако евентуално клубот бил ставен пред свршен чин па морале да се снајдат.
 18. Chronysync

  Фан клуб - РК Вардар

  https://24rakomet.mk/%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B0%D1%80-%D0%B3%D0%B8-%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%B0-%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%9C%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%9A%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%81/
 19. Chronysync

  Фан клуб - РК Вардар

  Има бааги пари Динамо на располагање + Пасквал е таму, така да можеби и може да го примамат Гурбиндо. Но, од друга страна Гурбиндо потпиша договор на три години со нас, а и жена му е од тука. Сто пати повторува дека сака да ја запознае државата, јазикот, роднините итн. Е сега, освен ако условите...
 20. Chronysync

  Фан клуб - РК Вардар

  Сакаш да ми кажеш дека не треба да го заменам ова листов што го испечатив од сезонскиве? :D
На врв Bottom