Резултати од барањето

 1. S

  Фан клуб - РК Вардар

  Ако дојдат и Њокаси у Вардар, на толку црнци не дај боже на некој да му падне сапунот на туширање :D
 2. S

  Фан клуб - РК Вардар

  Карачиќ Игор loading... 87%
 3. S

  Фан Клуб: Вардар

  Тимур има бизниси кои во голем дел се поврзани со Сергеј, тоа е што јас го знам. Не живее Тимур од платата во Вардар. Инаку сигурно знаеш дека многу играчи во светот се дел од бизнис зделки кои немаат врска со спорт. Се извинувам што спомнувам ракометно име во делот за ФКВ, но сопственикот им...
 4. S

  Фан Клуб: Вардар

  Самс никогаш не си ни отиде. Не се остава толкав капитал туку така. Најголем доказ дека сеуште е во Вардар е Тимур.
 5. S

  Фан Клуб: Вардар

  Ренова 2 - 2 Вардар Грозданоски 4' Блажевски 36'(п) Добар резултат против екипа од прва лига, која знаела да направи проблеми и кога Вардар бил неприкосновен.
 6. S

  Фан Клуб: Вардар

  Најденов отишол во Узбекистан
 7. S

  Фан Клуб: Вардар

  Дали знаете Бајо на кои играчи им е менаџер? Од мак играчи во последниве години, а се сеуште активни, белег оставија: Најдоски, Мицевски, Аврамовски, Брдаровски, Тошевски... Незнам кој од овие би играл у втора лига освен Брда. Не дека неможе и некој друг, но во моментов не е реална опција.
 8. S

  Фан Клуб: Вардар

  Лапај за 15 евра https://www.sport-saller.de/de/fussball/fussballtrikots/trikot-sallerinter-langarm?number=4409
 9. S

  Фан клуб - РК Вардар

  Само да има публика оваа сезона, тоа ќе биде најголемо засилување за овој тим... 30% посилен Вардар со полни трибини. Нови играчи: Кудуз, Гурбиндо, Чувара, Томовски, Џукиќ, Тото, Диало, Моралес Од лани тука се: Ристовски, Дибиров, Георгиевски, Талевски, Стоилов, Валчак, Гаџа, Јагуриновски...
 10. S

  Фан Клуб: Вардар

  Со официјално соопштение кога ќе не удостои новата управа? Ваљда треба да кажат за буџетот, начинот на кој го превземаа клубот, за долговите, за тоа дали амбициите се експресно враќање у прва лига или напад на купот. Многу работи треба да изнесат, освен ако не мислат дека се над Вардар и...
 11. S

  Фан Клуб: Вардар

  Пелистер ќе идел 2 лига, најсериозни во тој случај за враќање у прва лига Силекс или Вардар. Денес имаше по порталиве некои написи. Зар е можно?
 12. S

  Фан Клуб: Вардар

  Според мене решението беше Сергеј да врати долг, па после да се прави што ќе се прави. Вака сега ни он го врати, ни овие новиве ќе ги вратат новите долгови што ќе ги створат.
 13. S

  Фан Клуб: Вардар

  Се е ова сомнително и привремено решение. Пак ќе кукаме.
 14. S

  Фан клуб - РК Вардар

  ПИК, Кил и Алборг ќе бидат првите три во група, останатите ќе се тепаат за останатите места.
 15. S

  Фан клуб - РК Вардар

  Какви засилувања човече... Све арапи, црнци и кинези :D
 16. S

  Фан Клуб: Вардар

  Каква превара ќе биде ова со "новите газди", тек че да нам буде жао... Каков Блу Скај, какви бакрачи... Премногу е очигледно, неможе мак фирма од нигде никаде да се појави и да го превземе Вардар со долг од преку 4М еур, а притоа да нема некоја корист и позадина од некој друг. Какви гиганти од...
 17. S

  Фан Клуб: Вардар

  Лажни муабети, лажна надеж, лажни вести и што ли уште не, но сето тоа е поврзано со Вардар, тоа е големината на еден клуб, дури и во втора лига е попопуларен и повеќе се пишува од сите мак клубови заедно. Бренд!
 18. S

  Фан Клуб: Вардар

  Ја прочитав веста од турскиот портал Фанатик, она што го навеле е дека во Македонија може да играат 6 странци и плус за секој нареден странец се плаќа квота што нив им одговара за да можат што е можно повеќе играчи да пратат на калење. Изјавата на Коч доаѓа после информацијата од ТФФ дека нема...
 19. S

  Фан Клуб: Вардар

  Има доста талентирани домашни играчи, особено од турско потекло, па не гледам причина зошто да не се оствари ова. 5 века биле тука, имаат прадедовци од овие простори, лесно се средува со документи, башка со ФФМ таков гигант како Фенер лесно ќе договори измени на правилник. Сепак не верувам во...
 20. S

  Фан Клуб: Вардар

  https://sportmedia.mk/2021/06/22/%d0%b1%d0%be%d0%bc%d0%b1%d0%b0-%d0%be%d0%b4-%d1%82%d1%83%d1%80%d1%86%d0%b8%d1%98%d0%b0-%d1%84%d0%b5%d0%bd%d0%b5%d1%80%d0%b1%d0%b0%d1%85%d1%87%d0%b5-%d0%b3%d0%be-%d0%ba%d1%83%d0%bf/
На врв Bottom