Резултати од барањето

 1. konz

  Еколошки возила (општа дискусија)

  Дали има некој искуство со еколошки возила од типот на хидроген, метан, компресиран воздух, електричен автомобил? За колку време отприлика мислите дека ке се заменат возилата кои користат бензин и дизел? информации за технологијата како работи, цена итн.
 2. konz

  Кралски семејства и државно уредување во денешно време

  Што мислите за улогата и моќта на кралските семејства денес и уредувањето како уставна монархија, јас мислам дека мн подобро уредување и поунапредени се тие земји (како британија, холандија, данска, норвешка, јапонија, катар, емиратите итн.) за разлика каде има "демократија" ново време...
 3. konz

  Градски автомобили

  кое количе мислите дека е најдобро од малите гледам многу автомагазини го имат прогласено vw up за најдобра градска кола но со 8900 евра почетна цена не е ефтино баш и доколку сакаш опрема цената иди како за fiesta или поло, француските количина некако не се најквалитетни, според мене fiat panda...
 4. konz

  До женските/машките дали преферирате невини мажи/жени или поискусни?

  Дали ви пречи на женските ова доколку машкото е невин и каков став имате кон тоа и кон жените да бидат невини односно да се чуваат шо се вика. Ете јас да почнам од (не би рекол машка гледна точка незнам сите како размислуваат) моја и на неколку мои другари не би сакале девојка што има спиено со...
 5. konz

  Откривање на предците преку днк

  незнам дали е баш за овде темата и дали има отворено веке ама ме интересира до кој период мозат да се најдат твоите корени со днк и колку прецизно е тоа, дали има ги има некој од форумот подабарано предците преку днк анализа?
На врв Bottom