Резултати од барањето

 1. Iceman.

  Xbox One

  Јака машина!
 2. Iceman.

  Воздухопловен Винг и ПВО на Република Македонија

  Од сега САМО СТРОГО! :angel: Ми-8 МТ воружен со 6 UB-57-32 лансери
 3. Iceman.

  Воздухопловен Винг и ПВО на Република Македонија

  Не е ова тема за авиопревозници доколку сакаш дебата отвори тема или напиши во некои од постоечките за оваа тематика, патем веќе одамна заврши добата на национални превозници на мали земји. И тука завршува ова.
 4. Iceman.

  Воздухопловен Винг и ПВО на Република Македонија

  Нови слики, десно под перките може да се видеат хеликоптерите:)
 5. Iceman.

  Воздухопловен Винг и ПВО на Република Македонија

  Слики од прославата
 6. Iceman.

  Воздухопловен Винг и ПВО на Република Македонија

  На денешен ден 10 јуни 1992 година, како прва македонска посада која полета беа старешините мајор Илијевски Дане и капетан Александар Манев, со авион од типот Утва-75 во периодот од 10.15 до 10.35 часот во пилотажна зона Драчево. Во чест на тој историски настан, 10 јуни традиционално се слави...
 7. Iceman.

  Воздухопловен Винг и ПВО на Република Македонија

  Toa se vodi kako modernizacija plus GPS i oznacuvanje na vratite so razlicna boja ne kompletno da bidat farbani tuku samo ramkite :rolleyes:
 8. Iceman.

  Воздухопловен Винг и ПВО на Република Македонија

  Грубо кажано ремонт и подготвување на леталото според нато стандарди. Да.
 9. Iceman.

  Воздухопловен Винг и ПВО на Република Македонија

  И другите се тргнати на пат за модернизирање, треба да се земе во предвид дека видето е на тв21 мора да има малку критика :rolleyes:
 10. Iceman.

  Воздухопловен Винг и ПВО на Република Македонија

  За слетување со авион зависи од теренот и пилотот :cool:
 11. Iceman.

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Жално е што мислите дека денес или утре од сад, еу или не знам кој ќе пратат абер за заев да биде премиер и ќе се смири ситуацијата и се ќе биде сјајно, но тоа не е можно. Мислам дека доколку не се смири ситуацијата, а гледам денес од изјавите на сдсм дека нема можно е да има поголеми инциденти...
 12. Iceman.

  Воздухопловен Винг и ПВО на Република Македонија

  Da vo Skopje obukata se izveduva vo Stenkovec organizirana od avio klubovite, a moze i rekreativno da se frlis so instruktor, imase i vo Kumanovo porano no sega ne sum siguten, mislam moze i vo Bitola.
 13. Iceman.

  Воздухопловен Винг и ПВО на Република Македонија

  Се зависи од тоа кој ќе формира влада инаку сегашниот план на АРМ и на владата е да се ремонтираат 10 хеликоптери што значи и четирите Ми-24, воедно оваа година ќе се изврши набавка на нови (се збори за 10) оклопни возила кои ќе бидат поддршка на тенковите Т-72, како и опрема за војската. За...
 14. Iceman.

  Воздухопловен Винг и ПВО на Република Македонија

  Минатата недела пристигнаа од ремонт и модернизирање два Ми-17
 15. Iceman.

  Воздухопловен Винг и ПВО на Република Македонија

  Децата на бранителите го пречекаа скопскиот Дедо Мраз Повеќе од 450 деца со особен интерес го проследија симболичното пристигнување на Дедо Мраз со транспортен хеликоптер на АРМ на воениот дел од аеродромот „Александар Велики“, а потоа и да добијат од него новогодишни пакетчиња.
 16. Iceman.

  Воздухопловни единици на МВР

 17. Iceman.

  Македонски специјални единици (полициски и воени)

  МВР, копно и воздух. Извадоци од катастрофалната поплава во реонот на Скопје.
 18. Iceman.

  Воздухопловни единици на МВР

  Mi-171Sh Hip
 19. Iceman.

  Македонска берза

  Не успеав да прочитам или пак сум пропуштил во врска со Макпетрол, повеќето коментари се вртат околу тоа дека работата е завршена откако ќе добие Балкан петролеум дозвола да купи акции и ќе стане сопственик на Макпетрол. Од она што учев на факултет пред многу години можеби и сум заборавил или...
На врв Bottom