Резултати од барањето

 1. Vassiriki

  UEFA Europa League

  Оваа ли е таа тврда екипа на Славија Прага? :D
 2. Vassiriki

  ИТ фирми и пракси во Скопје

  По огласиве слабо се наоѓа, дали заради ситуацијава не се примаат толку практиканти, но ако има некој да ми предложи некоја компанија за пракса у областа web development, поточно Spring Boot со React/Angular?
 3. Vassiriki

  Станови во Скопје, совети за купување.

  Здраво, што мислите за Влае како населба? Гледав некои станови на ул.Франц Прешерн по огласи, малце пониска е цената од Аеродром, па што мислите каде е подобро да се инвестира, Стар Аеродром/Мичурин или Влае?
 4. Vassiriki

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здраво дечки, некој да ми каже каде е најдобро да поднесам за пасош, татко ми има веќе, па би ишол преку него. Во амбасада во Скопје за колку време закажуваат интервју?
 5. Vassiriki

  Македонска и други speech to text aпликации

  Мислам дека е само за македонски, мене ме изненади изговорот, подобро од гугл транслејт пример.
 6. Vassiriki

  Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

  Не, ВП си е предмет од зимски семестар, и само тогаш може да се слуша. Би ти препорачал Интернет технологии да го земеш, погоре што е спомнат.
 7. Vassiriki

  Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

  Здраво, некој да не знае дали може да ја пријавам дипломската како 6ти предмет со молба, бидејќи имам еден заостанат предмет?
 8. Vassiriki

  Македонска и други speech to text aпликации

  Имаш многу добра text to speech, Маика.
 9. Vassiriki

  Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

  Најди ја групата на фб за предметот и таму имаш сигурно.
 10. Vassiriki

  Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

  Да, дефинитивно само од аудиториски вежби тешко да се положи. Ја увек идам у комбинација аудиториски + решавање на колоквиумски/испитни од минатите години и тоа е веќе доволно.
 11. Vassiriki

  Најекономично греење (затоплување)

  Земав Tosot muse eco, ќе видиме со потрошувачката како ќе биде, пошто немам мерач, а иначе овака океј е внатрешната и надворешната не се бучни, едино вчера ја слушнав околу 3 по полноќ, ептен бучна беше, можеби дефрост правела, ме мрзеше да станам да проверам, ама за разлика од даиконот ftxf50a...
 12. Vassiriki

  Фан Клуб: Арсенал

  Мора да се признае дека Оба е во некоја криза, едноставно по движењата на теренот се гледа дека некако не се замара, нема жар во него последните неколку утакмици, некако дефокусирано ми изгледа. Не му креираат шанси, но и кога ќе ја добие топката во нозе секогаш прави лош потег.
 13. Vassiriki

  Најекономично греење (затоплување)

  Изборот ќе падне меѓу овие две клими. КЛИМИ.мк - Најголем избор на резиденцијални комерцијални уреди за климатизација (klimi.mk) КЛИМИ.мк - Најголем избор на резиденцијални комерцијални уреди за климатизација (klimi.mk) Што би ми препорачале, бидејќи не е голема квадратурата, која од овие...
 14. Vassiriki

  Најекономично греење (затоплување)

  Зошто е толку мала разлика во цената помеѓу Haier Tundra 2.5 и 3.5, односно само 1500ден? Освен што ќе биде потивка, дали има некоја друга предност 2.5ката?
 15. Vassiriki

  Факти за компјутерските делови и мали совети за шопинг

  Пред некое време го апгрејднав лаптопот, му ставив уште 8гб РАМ, ССД со ОС на него, и све е супер, освен тоа што батеријата мноогу побрзо ми се троши, а читам дека баш напротив, треба да ја подобрат батеријата. Дали можеби е до батеријата или пак има некој проблем?
 16. Vassiriki

  Premier League - Season 2020/2021

  Кој го донесе ова правило, смешки... Лено не ја виде топката:pos:
 17. Vassiriki

  Најекономично греење (затоплување)

  Здраво, предлог клима за квадратура од 16м2, со солидна изолација, буџет некаде до 30к?
 18. Vassiriki

  Фудбалски/трансфер дискусии

  За викенд работи, вака преку недела има слободно време приватно да си работи нешто.:D:D
 19. Vassiriki

  Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

  Христина е срцка.:love::love:
На врв Bottom